Korona Kielce

2

Widzew Łódź

1

• Determinacja Złocisto-Krwistych, którzy w drugiej połowie zdominowali mecz, przyniosła zamierzony efekt. Koroniarze w ostatnich sekundach pojedynku zdobywają trzy punkty w meczu z Widzewem, który przestaje być Jamesem Bondem, ale nie wiem, czy istnieje jakiś agent 008. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękują Kuba Seweryn i Damian Wiśniewski.

• Koniec! Korona zwycięża Widzew 2:1!

• A jednak!!! Sylwestrzak w szybkiej akcji kapitalnie dośrodkowuje w pole karne do niepilnowanego Kiełba, który z łatwością zdobywa zwycięskiego gola w tym spotkaniu!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!!! Jacek Kiełb!!!

• Trojanowski za Sobolewskiego.

• Świetną szansę miał teraz Jovanović, który jednak z 10 metrów fatalnie pudłuje!

• Mroziński zmienia Kasprzaka.

• Dejmek głową strzela wprost w Mielcarza.

• Mnóstwo stałych fragmentów ma Korona. O ile dzisiaj Golański dobrze dośrodkowuje z gry, to z rzutami wolnymi i rożnymi ma problem.

• Teraz ukarany za faul na przeciwniku Okachi.

• Kartka dla Mielcarza za protesty.

• Golański po raz kolejny uderza z wolnego w mur.

• Zakotłowało się w polu karnym Widzewa, jednak goście potrafili wyjaśnić sytuację.

• Leimonas za Rybickiego w Widzewie.

• Golański z wolnego trafia w mur!

• Czerwona kartka dla Augustyniaka za faul na wychodzącym na czystą pozycję Gołębiewskim!

• Gołębiewski zmienia Korzyma.

• Kwadrans do końca. Czy ktoś jeszcze przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

• Melunovic opuszcza boisko, w jego miejsce Staroń.

• Fatalne wybicie Nowaka we własnym polu karnym, piłka trafia do Korzyma, który jednak uderza jeszcze gorzej.

• Golański dośrodkował w pole karne w kierunku czterech (!) wchodzących piłkarzy Korony, ale Mielcarz zdołał wypiąstkować piłkę.

• Korzym zatrzymany przez Nowaka, rzut rożny.

• Cudowna centra z prawej strony Golańskiego! Były reprezentant Polski miękko wyłożył piłkę na drugi metr przed bramką do Kiełba, który głową dopełnia formalności! Remis w Kielcach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Jacek Kiełb!!!

• Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Okachiego.

• Ależ szczęście Widzewa! Po dośrodkowaniu Sobolewskiego mocno z powietrza uderzył Korzym, ale zarówno on, jak i dobijający Pilipczuk zostali zablokowani przez gości!

• Visnakovs nie był w stanie przedrzeć się przez defensywę gospodarzy.

• Vanja Markovic zmienia bezproduktywnego Janotę.

• Po znakomitym dośrodkowaniu Golańskiego Korzym nie trafił czysto w piłkę i zdążyli ją wybić widzewiacy.

• Visnakovs z dystansu uderza obok bramki gospodarzy.

• Faul taktyczny Augustyniaka i żółta kartka.

• Rzut rożny dla gości po akcji A. Visnakovsa.

• Na spalonym Pilipczuk.

• Mielcarz łapie dośrodkowanie Kasprzaka z rzutu wolnego.

• Nie ma zmian w żadnej ze stron.

• Wznawiamy grę po przerwie!

• Ruchliwy Widzew zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie z Koroną po bramce Kasprzaka. Goście mają lepszy pomysł na grę, który na razie wypala w 100%. Kielczanie jednak na pewno w drugiej połowie nie odpuszczą - zapowiada się ciekawe 45 minut.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Korona przegrywa z Widzewem 0:1.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Przepuścił piłkę fatalnie Bartkowski, ta spada pod nogi Pilipczuka, który w dobrej sytuacji uderza bardzo niecelnie!

• Rozmowa Janoty z sędzią i cytat "Panie sędzio, k..a no, ja pi...olę" :)

• Golański z rzutu wolnego trafia w mur.

• Krystian Nowak zdaniem sędziego fauluje Pilipczuka. Sam faul jest wątpliwy, ale co gorsza sędzia wyciągnął sytuację przed pole karne, mimo że w razie przewinienia powinien był podyktować jedenastkę.

• Korona Kielce - Widzew Łódź

• Dośrodkowanie Kaczmarka łapie pewnie Małkowski.

• Na spalonym Kiełb.

• Po dośrodkowaniu Golańskiego piłka trafiła pod końcową linię do Kiełba, który chciał miękko wrzucić w pole bramkowe, ale zagrał wprost w ręce Mielcarza.

• Pilipczuk umiejętnie zagrał na drugą stronę do Kiełba, ale ten został zablokowany przez Bartkowskiego.

• Pewna interwencja Małkowskiego i już rusza kontra kielczan.

• Melunovic wywalczył rzut rożny dla przyjezdnych.

• Zasłużyli goście na tego gola! Rybicki przy bierności Stano wpadł w pole karne, odbita od Słowaka piłka trafiła do Visnakovsa, który uprzedził Małkowskiego, ale ten trafił tylko w słupek. Na całe szczęście dla gości, skuteczną dobitką z kilkunastu metrów popisał się Kasprzak! 1:0 dla Widzewa!

• GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Bartłomiej Kasprzak!

• Kilkakrotnie był już faulowany w tym meczu Melunovic, ale teraz on sam od tyłu zaatakował Janotę i ogląda żółtą kartkę. To mogła, ale nie musiała być czerwona kartka.

• Golański uderza z dystansu obok bramki łodzian.

• Korzym znalazł się sam na sam z Mielcarzem, ale w pojedynków dwóch Maciejów lepszy bramkarz Widzewa!

• Dośrodkowanie Golańskiego nie trafiło na głowę któregokolwiek z gospodarzy. Widzew stara się wyprowadzać błyskawiczne kontry i często jest groźnie, ale równie częściej piłkarzom Rafała Pawlaka brakuje dokładności.

• Zmarnował groźną akcję gospodarzy Korzym, który nie widział, że może podać na prawą stronę do niepilnowanego kolegi. Po chwili został sfaulowany przez Augustyniaka i rzut wolny dla Korony.

• Drobne spięcie na murawie, Kiełb dyskutował z Okachim i obu panów uspakaja sędzia Jarzębak.

• Posiadanie piłki: Korona 62%, Widzew 38%

• Akcja Visnakovsów w kontrataku Widzewa, jednak Aleksejs nie potrafił celnie dośrodkować na głowę brata.

• Golański z rzutu wolnego uderza wprost w ręce Mielcarza.

• Mocne dośrodkowanie Pilipczuka z lewej strony zostało odbite przez obrońców Widzewa, tak samo jak późniejszy strzał z dystansu Golańskiego.

• Korona wydaje się nieco zaskoczona postawą gości. Na razie podopieczni Pachety bez sytuacji bramkowej.

• Po dośrodkowaniu Kaczmarka wreszcie łapie piłkę Małkowski i uspokaja sytuację.

• Seria kornerów dla gości i szczerze mówiąc ich rozegranie nie jest najgorsze w wykonaniu ekipy Rafała Pawlaka. Koroniarze ratują się wybiciami poza linię końcową.

• Kolejny rzut rożny dla Widzewa, po którym przeciwnika w polu karnym uprzedził Dejmek.

• Świetna kontra Widzewa! Visnakovs rozegrał piłkę z Rybickim i uderzył z dystansu nieznacznie niecelnie!

• Korzym przewraca się w polu karnym rywala, zdaniem sędziego próbując nabrać go na faul Bartkowskiego i za ten teatralny upadek ogląda żółtą kartkę.

• Golański faulował na skrzydle Rybickiego. Rzut wolny.

• Po rzucie rożnym dla Widzewa do strzału głową doszedł Augustyniak, ale posłał piłkę obok bramki Małkowskiego!

• Znowu faulowany Melunovic, tym razem przez Jovanovicia.

• Pierwsze 10 sekund meczu i już faul na Melunoviciu w środku pola.

• Zaczynamy!

• Obie drużyny wychodzą na plac gry wyprowadzane przez sędziego Sebastiana Jarzębaka, który w Kielcach zasłynął skończeniem meczu z GKSem Bełchatów w 80. minucie pojedynku. Kapitanami obu drużyn są Maciejowie - Korzym (Korona) oraz Mielcarz (Widzew).

• Wszyscy w Łodzi zadają sobie dziś pytanie, czy wyjazdowy agent 007 (0 zwycięstw, 0 remisów, 7 porażek) dzisiaj wreszcie się przełamie i wywalczy w Kielcach przynajmniej jeden ważny punkcik. Porażka Widzewa w tym spotkaniu sprawi, że ukształtuje się wyraźna trójka drużyn walczących rozpaczliwie o pozostanie w lidze. Oprócz łodzian, byłyby to też ekipy Podbeskidzia i Zagłębia Lubin.

• Możecie już zapoznać się ze składami, na jakie zdecydowali się szkoleniowcy obu drużyn. Są one dostępne oczywiście po lewej stronie.

• Jako, że do pierwszego gwizdka pozostało jeszcze dość sporo czasu, zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania, którą przygotował dla Was Norbert Sinkiewicz. Można ją znaleźć tutaj.

• Mecz ten jest piekielnie ważny dla obu ekip. W tabeli ligowej koroniarze zajmują obecnie 13 miejsce i mają na koncie 16 oczek. Widzew, który jest 14, ma tych punktów o dwa mniej.

• Witamy! Już za około 45 minut w Kielcach rozpocznie się pojedynek Korony oraz łódzkiego Widzewa w ramach 18. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.