2

Wisła Kraków

6

• KONIEC FANTASTYCZNEGO MECZU!!!
    Wisła Kraków gromi w Kielcach Koronę aż 6:2, chociaż w pierwszej połowie dwukrotnie doprowadzała do remisu. Po zmienia stron była wyraźnie lepsza, co pozwoliło strzelić aż 4 gole
    .

Zawodnikiem meczu jest bez wątpienia Krzysztof Drzazga, który ustrzelił hattrick. A gdyby był ciut bardziej skuteczny, to miały nawet więcej trafień.

• Jeszcze brakowało gola Sławomira Peszki! A było blisko- uderzył on mocno z rzutu wolnego (z dalszej odległości) tuż nad poprzeczką!

• Daniel Stefański dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Adnan Kovacević chciał zabrać piłkę Wojciechowi Plewce w kole środkowym. Przekroczył przepisy, co widział sędzia.

• Elia Soriano na spalonym

• Czy ktoś przypomina sobie mecz, w którym drużyna dwukrotnie remisowała, by po zmianie stron strzelić 4 gole?

• To jest jego wieczór

• Patryk Plewka wchodzi w miejsce Vukana Savicevicia.

• Krakowianie szybko wznowili grę z rzutu wolnego i po centrze z rzutu wolnego na dalszy słupek Marcin Wasilewski zgrywa piłkę głową przed bramkę do Krzysztofa Drzazgi. Ten z biodra kieruje piłkę do siatki!

• WISŁA TRAFIA SZÓSTKĘ! HATTRICK KRZYSZTOFA DRZAZGI!!!

• Wojciech Słomka zmienia Łukasza Burligę. Mądra decyzja trenera Macieja Stolarczyka - Łukasz Burliga ma na koncie żółtą kartię a ostatnio gra bardzo ostro.

• Kiedy ostatni raz Korona straciła 5 bramek u siebie? Miało to miejsc w meczu ze Śląskiem Wrocław 31 maja 2014 r.

• 9 644 widzów ogląda w Kielcach remontadę w wykonaniu "Białej Gwiazdy".

• Rzut rożny dla Korn po tym, ak Maciej Sadlok blokuje strzał Mateja Picki. Bez zagrożenia pod bramkę Mateusza Lisa.

• Maciej Stolarczyk zdejmuje z boiska Jakuba Błaszczykowskiego, by ten pakował się na kadrę. Na murawie jest już Matej Palcić.

• Matej Pucko z żółtą kartką.

• I pierwsza okazja Łukasza Kosakiewicza. Sporo brakowało mu do bramki.

• Za Aleksandara Bjelicę na murawie pojawia się Łukasza Kosakiewicz. Gino Lettieri przeprowadził wszystkie zmiany, Maciej Stolarczyk nie wprowadził żadnego zawodnika.

• Wato Arweładze skosił Łukasza Burligę jak trawę na wiosnę. Żółta kartka. "Tylko".

• Co się dzieje w Kielcach?! Po rzucie rożnym Sławomir Peszko nabiegał, by uderzyć z woleja, ale przyblokował go Oskar Sewerzyński. Peszkin "poszedł do końca" i dograł do Łukasza Burligi, który strzałem z bliska nie daje szans Michałowi Miśkiewiczowi!

• WISŁA TOPI KORONĘ! ŁUKASZ BURLIGA!!!

• Za to akcja Wisły prawą flanką przynosi korner.

• ELia Soriano przejmuje piłkę na 30. metrze i biegnie prawą stroną w stronę pola karnego Wisły. Wzięty w "sandwich" przez dwóch piłkarzy Wisły nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Jakub Żubrowski upomniany żółtą kartką.

• 9/2 Strzały/strzały celne 8/4

Stuprocentowa skuteczność obu drużyn. Ale nastroje zupełnie inne.

• Ivan Jukić zmienia Olivera Petraka.

• Jeszcze czekaliśmy na prawomocną decyzję Daniela Stefańskiego, który nasłuchiwał wiadomości z VAR-u. Wskazuje na środek boiska.

• Kielczanie zbagatelizowali sygnał ostrzegawczy i w drugim meczu z rzędu tracą 4 gole! Krzysztof Drzazga wcielił się w role asystenta, podając w "szesnastkę" do Vukana Savicevicia. Ten mierzonym strzałem w lewy dolny róg - przy słupku -trafia do siatki!

• VUKAN SAVICEVIĆ PODWYŻSZA PROWADZENIE!

• Jak mógł tę "setkę" sp... artlolić Krzysztof Drzazga?! Ruszył idealnie do prostopadłego podania i w polu karnym "objechał" Michała Miśkiewicza jak w Turbokozaku. Z kilku metrów... trafia w boczną siatkę!

• Gino Lettieri reaguje szybką zmianą. Oskar Siewierzyński zmienia Ognjena Gnjaticia.

• KA-PI-TAL-NE podanie Jakuba Błaszczykowskiego na wolne pole do Krzysztofa Drzazgi Ten biegnie z piłką w stronę prawego narożnika pola bramkowego i uderzeniem po dalszym rogu zdobywa wpisuje się na listę strzelców!

• DUBLET KRZYSZTOFA DRZAZGI!!!

• Faul Vullneta Bashy na Wato Arweładze. Po rzucie wolnym... spalony piłkarza Korny.

• Aleksandar Bjelica pobiegł co sił lewym skrzydłem nie patrząc na to, co dzieje się wokół. A szkoda - był na kilkumetrowym spalonym.

• Goście zaczynają drugą połowę. Bez zmian w obu zespołach.

• Wracamy do Kielc, gdzie kończy się przerwa w meczu Korona - Wisła Kraków. Po pierwszej połowie mamy remis 2:2.

• Szybko minęły trzy kwadranse. Działo się sporo pod obiema bramkami i obie drużyny strzeliły po dwa gole. Wato Arweładze wyrasta na specjalistę od rzutów wolnych, ale "Biała Gwiazda" potrafiła dwukrotnie wyrównać sten mecz.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• +3' Koniec pierwszej (emocjonującej) połowy. Mimo dwóch bramek Wato Arweładze Korona Kielce remisuje przed własną publicznością z Wisłą Kraków (2:2). Dla krakowian strzelali Krzysztof Drzazga i Jakub Błaszczykowski.

• +2' To MUSIAŁ BYĆ gol dla "Białej Gwiazdy"! Po centrze z lewej strony Jakub Błaszczykowski zgrywa piłkę głową do wbiegającego Vukana Savicevicia! Ten z bliska pudłuje!

• Bez zagrożenia.

Co najmniej 3 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Mateusz Lis zbija piłkę na korner po atomowym uderzeniu Wato Arweładze z dystansu!

• Nie chwalmy meczu przed jego zakończeniem, ale na razie Jakub Błaszczykowski "wywalczył" powołanie

• Krzysztof Drzazga po raz drugi kieruje piłkę do bramki gospodarzy! Jego radość nie trwała długo - był na spalonym. Powinien baczniej obserwować ustawienie obrony Korony.

• Kapitan Wisły dostaje świetne podanie w "szesnastce" od Vullneta Bashy, by strzałem w "krótki róg" pokonać Michała Miśkiewicza!

• "BIAŁA GWIAZDA" ZNOWU WYRÓWNUJE! STRZELCEM JAKUB BŁASZCZYKOWSKI!

• Nie ma rzutu karnego! Kielczanie mogą głęboko odetchnąć!

• Sędzia biegnie do monitora, by obejrzeć tę sytuację w zwolnionym tempie.

• Krzysztof Drzazga pada w polu karnym rywala po starciu z rywalem. Goście domagają się rzutu karnego, a sędzia czeka na sygnał z wozu VAR

• 6/2 Strzały/strzały celne 3/1

• Tym razem nie po stałym fragmencie gry, a z akcji Gruzin zdobywa bramkę. Wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie i strzałem głową pokonuje Mateusza Lisa!

Arweładze 2, Wisła Kraków 1

• GOL DLA KORONY! WATO ARWEŁĄDZE

• Kolejna żółta kartka dla zawodnika Wisły. Upomniany... Sławomir Peszko.

• Łukasz Burliga, który sprokurował rzut wolny (i po nim Wato Arweładze wpisał się na listę strzelców) idealnie wrzuca z prawego skrzydła w pole karne. W polu karnym znalazł się Krzysztof Drzazga, który kieruje piłkę do siatki!

• WISŁA WYRÓWNUJE! KRZYSZTOF DRZAZGA!!!

• Jakub Błaszczykowski podaje - wydawało się, że w tempo - do rozpędzonego Krzysztofa Drzazgi. Ten pognał w stronę bramki, ale sędzia - po dłuższej chwili - odgwizdał pozycję spaloną.

• Rzut wolny dla gospodarzy. Po niezłej centrze dobrze główkował Ognjen Gnjatić. Sęk w tym, że był na spalonym.

• "Żółtkiem" upomniany Vukan Savicević . Na razie nie może zaliczyć tego spotkania do udanych. Ale poczekajmy.

• Elia Soriano powalczył o piłkę z Marcinem Wasilewskim. Zdaniem sędziego napastnik Korony nagiął przepisy.

• Świetne uderzenie Gruzina z rzutu wolnego! Uderzył w stronę dalszego rogu i pokonuje Mateusza Lisa!

• KORONA NA PROWADZENIU! WATO ARWEŁADZE!!!

• Żółta kartka dla Łukasza Burligi za faul.

• Teraz rolami chcieli się zamienić Matej Pucko i Elia Soriano. Jednak podanie pierwszego z wymienionych było bardzo niedokładne.

• Jakub Błąszczykowski faulowany na prawej stronie przez rywala. Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie sprawiło problemów gospodarzom.

• Składna kontra gospodarzy mogła przynieść prowadzenie! Po podaniu Elii Soriano Matej Pucko uderza niemal od razu w stronę dalszego rogu. Pomylił się nieznacznie!

• W ostatniej chwili Marcin Wasilewski blokuje strzał Elii Soriano.

• Krzysztof Drzazga chciał prostopadłym podaniem uruchomić Marko Kolara. Połapali się w tym defensorzy Korony.

• W odpowiedzi atak "Białej Gwiazdy". został powstrzymany przez Ognjena Gnjaticia. Korner nie przynosi zagrożenia.

• Bartosz Rymaniak pognał prawą stroną obiska. Jego strzał z ok. pola karnego w bezpiecznej odległości mija bramkę Mateusza Lisa.

• Daniel Stefański gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Przy Danielu Stefańskim są już Bartosz Rymaniak i Jakub Błaszczykowski.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Kielc!

• Korona z krakowską Wisłą powalczy o pierwszą wygraną w tym roku na własnym stadionie. Po raz ostatni odniosła zwycięstwo u siebie 24 listopada, gdy pokonała Górnika Zabrze 4:2. A potem były na Suzuki Arenie tylko remisy - kolejno z Wisłą Płock 2:2, Miedzią Legnica 0:0, Lechią Gdańsk 0:0 i Pogonią Szczecin 1:1.

• Rezerwowi Wisła: Michał Buchalik, Lukas Klemenz, Matej Palcić, Piotr Plewka, Daniel Morys, Maciej Śliwa, Wojciech Słomka.

• Rezerwowi Korona: Paweł Sokół, Piotr Malarczyk, Ivan Jukić, Łukasz Kosakiewicz, Oskar Sewerzyński, Oktawian Skrzecz, Felicio Forbes.

• Korona i Wisła Kraków walczą o pierwszą ósemkę na koniec sezonu zasadniczego. Korona ma cztery punkty przewagi nad "Białą Gwiazdą" i bardzo chce zrehabilitować się po ostatniej klęsce z Zagłębiem w Sosnowcu 1:4.

• W Kielcach w meczu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy ekipa Korona skonfrontuje się z Wisłą Kraków. Zapraszamy na relację LIVE!

red

Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE. Wisła Kraków po dwóch porażkach z rzędu wybiera się do Kielc, gdzie w sobotę o godz. 18 zagra z Koroną. Dla „Białej Gwiazdy” to niezwykle istotny mecz w walce o pierwszą ósemkę. Porażka w tym spotkaniu praktycznie zamyka szansę krakowian na zajęcie miejsca w górnej części tabeli po sezonie zasadniczym. Korona walczy o punkty i o pierwszą wygraną w tym roku na własnym stadionie. Po raz ostatni odniosła zwycięstwo u siebie 24 listopada, gdy pokonała Górnika Zabrze 4:2. Gdzie oglądać mecz Korona Kielce - Wisła Kraków? Transmisja w telewizji i stream online.

Korona Kielce - Wisła Kraków ONLINE

Przed meczem z Koroną pojawia się pytanie o zmiany w składzie Wisły. M.in. o to, czy szansę gry od początku dostaną Łukasz Burliga, Krzysztof Drzazga i przede wszystkim Vukan Savicević, którzy zanotowali dobre wejście z ławki w spotkaniu z Pogonią Szczecin.
Oglądaj mecz Korona Kielce - Wisła Kraków na żywo online w Player.pl >>>

– Ci zawodnicy na pewno dali swoją wartość zespołowi – chwali swoich podopiecznych trener Wisły. – Na to liczę, jeśli chodzi o zawodników, którzy wchodzą z ławki. Bo zespół to nie tylko jedenastu piłkarzy na boisku, ale również ci, którzy są obok mnie na ławce. Nie tylko postawa tej trójki, ale postawa całego zespołu po straconej trzeciej bramce napawa mnie optymizmem. Zespół do końca dążył do zwycięstwa. Ta rywalizacja jest bardzo pozytywna i chciałbym, żeby wyszło coś dobrego dla zespołu. Sporo krytyki zebrał natomiast ostatnio Marko Kolar. Stolarczyk broni swojego podopiecznego: – Byłbym spokojny jeśli chodzi o Marko. Bardzo ciężko pracuje na treningach, żeby być w jak najlepszej dyspozycji. Nie mamy zawodnika, który w pojedynkę wygrywałby mecze. Marko pracuje dla zespołu, a zespół na niego. Pracujemy tak, żeby zespół pomógł mu się wykazać.

Mecz Korony z bardzo nielubianą w Kielcach Wisłą Kraków zawsze mają dodatkowy smaczek i tak będzie pewnie tym razem. Obie drużyny walczą o pierwszą ósemkę na koniec sezonu zasadniczego. Korona ma cztery punkty przewagi nad Białą Gwiazdą i bardzo chce zrehabilitować się po ostatniej klęsce z Zagłębiem w Sosnowcu 1:4. - Wiemy jakie znaczenie dla naszych kibiców mają mecze z Wisłą i chcemy wygrać. Nie po to pracowaliśmy wcześniej na naszą renomę, by takie mecze jak ten z Zagłębiem nam się przydarzały. Musimy wrócić do tego co było dobre we wcześniejszych spotkaniach - mówił przed meczem Gino Lettieri.

Korona Kielce - Wisła Kraków TRANSMISJA

Korona walczy o punkty i o pierwszą wygraną w tym roku na własnym stadionie. Po raz ostatni odniosła zwycięstwo u siebie 24 listopada, gdy pokonała Górnika Zabrze 4:2. A potem były na Suzuki Arenie tylko remisy - kolejno z Wisłą Płock 2:2, Miedzią Legnica 0:0, Lechią Gdańsk 0:0 i Pogonią Szczecin 1:1.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Korona Kielce - Wisła Kraków?

Transmisję z meczu Korona Kielce - Wisła Kraków przeprowadzi stacja Canal+Sport. Początek spotkania w sobotę (9.03.2019 r.) o godzinie 18. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Jak zmieniała się FIFA na przestrzeni lat? Historia serii gier FIFA (94-19)