1

Wisła Kraków

0

• Dziękujemy już Państwu za śledzenie naszej relacji. Miłego wieczoru!

• Dzięki temu zwycięstwu Korona awansuje na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli, natomiast Wisła pozostaje na ostatniej pozycji.

• Koniec spotkania w Kielcach. Korona wygrywa rzutem na taśmę po golu Jacka Kiełba z przed paru sekund, choć w drugiej części meczu lepsze wrażenie sprawiała krakowska Wisła.

• Po fatalnej stracie Richarda Guzmicsa na połowie przeciwnika Korona popędziła z Kontrą, Możdżeń dograł do Palanci, a ten wypuścił Jacka Kiełba sam na sam z bramkarzem Wisły. Kiełb ze stoickim spokojem wpakował piłkę do bramki rywali wbijając gwóźdź do wiślackiej trumny!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Coś niesamowitego!!! Jacek Kiełb zdobywa bramkę, która daje zwycięstwo Koronie!

• Sędzia do podstawowego czasu meczu dolicza co najmniej trzy minuty.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Rafał Grzelak.

• Wisła mogła teraz zdobyć zwycięską bramkę! Patryk Małecki dośrodkował piłkę wprost na nogę Bobana Jovića, a ten potężnym uderzeniem z woleja przeniósł piłkę minimalnie nad bramką Gostomskiego.

• Zdenek Ondrasek przy spóźnionym wślizgu doznał jeszcze kontuzji i musiał opuścić boisko. W jego miejsce pojawił się Petar Brlek.

• Zdenek Ondrasek zostaje ukarany żółtą kartką za spóźniony wślizg w przeciwnika.

• Wreszcie odpowiedź gospodarzy. Jacek Kiełb zdecydował się na uderzenie zza pola karnego Wisły, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała minimalnie obok bramki Miśkiewicza.

• Trzecia żółta kartka w tym meczu dla gracza Korony. Tym razem ukarany zostaje Vladislavs Gabovs.

• Ostatnia zmiana w barwach kieleckiej Korony. Boisko opuszcza Łukasz Sekulski, a na nim pojawia się Tomasz Zając, który przygodę z Ekstraklasą zaczynał w Wiśle Kraków.

• Druga zmiana w zespole Korony. Vanja Marković pojawia się w miejsce Serhija Pylypczyka.

• Mateusz Zachara fantastycznie przedarł się w pole karne Korony i oddał strzał, który końcami palców na rzut rożny wybił Gostomski!

• Patryk Małecki po raz drugi chciał wziąć odpowiedzialność na swoje barki, ale tym razem piłka po jego uderzeniu powędrowała chyba gdzieś na kielecki rynek.

• Korona zdobywa bramkę, ale sędzia przerwał grę, gdyż jeden z zawodników "Złocisto-krwistych" faulował w polu karnym Wisły przeciwnika.

• No i po raz kolejny szansa dla "Białej Gwiazdy"! Patryk Małecki wziął odpowiedzialność na swoje barki, "złamał" akcję do środka i uderzył na bramkę Korony, futbolówka jednak trafiła wprost w Macieja Gostomskiego, który dzięki temu zdołał wybić piłkę.

• Pierwsza zmiana w zespole Korony Kielce Za Marcina Cebulę na boisku pojawia się Miguel Palanca.

• Po raz kolejny przed szansą na zdobycie bramki dla Wisły stanął Zdenek Ondrasek. Ponownie dopadł do wybijanej przed pole karne piłki i po raz kolejny nie trafił w bramkę Korony.

• Kolejna fantastyczna szansa Wisły! Znowu do dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Arkadiusz Głowacki i po raz kolejny znakomitą interwencją popisał się Gostomski.

• Pierwsza szansa dla Wisły w drugiej połowie spotkania. Zdenek Ondrasek doszedł do piłki wybijanej przed pole karne Korony, oddał strzał, ale futbolówka po rykoszecie wyszła rzut rożny.

• Rozpoczynamy drugą część meczu! Oby była bardziej emocjonująca!

• Piłkarze obu zespołów wrócili już na murawę w Kielcach, za moment początek drugiej części meczu.

• Koniec pierwszej połowy spotkania, Korona bezbramkowo remisuje z Wisłą Kraków. Na drugą część spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Kolejny uraz zawodnika w tym meczu. Tym razem po ostrym starciu w powietrzu rozcięcia skóry na głowie doznał Serhij Pylypczuk.

• Sędzia do podstawowego czasu gry pierwszej połowy dolicza co najmniej trzy minuty.

• Fatalny błąd obrony Wisły, z piłką ruszył Sekulski, ale nie miał pomysłu na dobre rozwiązanie tej akcji. Odegrał do Pylypczuka, a ten stracił piłkę.

• I była szansa dla Wisły na objęcie prowadzenia! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Arkadiusz Głowacki, ale jego uderzenie fantastycznie obronił Maciej Gostomski.

• Niestety kontuzjowanego Jakuba Bartosza nie zobaczymy już na boisku w tym meczu. W jego miejsce pojawia się Boban Jović.

• Urazu dostał teraz Jakub Bartosz po zderzeniu z przeciwnikiem i przez dłuższą chwilę nie podnosił się z boiska. Teraz na szczęście już o własnych siłach zszedł za linię boczną.

• Ładna, składna akcja Wisły Kraków, ale w ostatnim momencie fatalnie przyjął piłkę Rafał Boguski przed samym polem karnym Korony i stracił piłkę.

• No i kolejna karta. Tym razem dla odmiany ukarany piłkarz Wisły, Arkadiusz Głowacki.

• Coraz bardziej zaostrza nam się gra w Kielcach. Kolejna żółta kartka dla piłkarza gospodarzy, tym razem ukarany nią Marcin Cebula.

• Kolejna świetna okazja dla kielczan! Cebula wydawało się idealnie dograł do Kiełba, ale całą akcje przerwał gwizdek sędziego oznajmiający pozycję spaloną zawodnika Korony.

• Jacek Kiełb fantastycznie ograł Jakuba Bartosza i wpadł w pole karne Wisły, ale jego wstrzelenie w pole bramkowe zostało zablokowane.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Korony Kielce problemy z interwencją miał Maciej Gostomski naciskany przez Mateusza Zacharę, ale ostatecznie całe zdarzenie skończyło się szczęśliwie dla bramkarza Korony, gdyż nabił on snajpera Wisły, a piłka wyszła poza plac gry.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Ukarany nią Radek Dejmek za faul w środkowej strefie boiska.

• W pole karne kieleckiej Korony wpadł Zdenek Ondrasek, ale on również został zablokowany.

• Po drugiej strony boiska to samo próbował Jakub Bartosz, ale jego wrzutka została zablokowana po czym piłkę pewnie złapał Maciej Gostomski.

• Pierwsza akcja Korony, Ken Kallaste dośrodkował w pole karne "Białej Gwiazdy", ale wprost na głowę obrońcy Wisły i zagrożenie zostało zażegnane.

• Pierwszy gwizdek sędziego Bartosza Frankowskiego! Liczymy na emocje związane z ostatnim meczem 6. kolejki Lotto Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już powoli na murawie stadionu w Kielcach, a to znak, że za moment rozpocznie się to spotkanie.

• Rezerwowi Korony: Michal Pesković, Dmitrij Wierchowcow, Michał Mokrzycki, Vanja Marković, Tomasz Zając, Miguel Palanca, Michał Przybyła.

• Ławka rezerwowych Wisły: Mateusz Zając, Rafał Pietrzak, Boban Jović, Denis Popović, Adam Mójta, Tomasz Cywka, Petar Brlek.

• Korona zajmuje 13. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem pięciu punków, natomiast Wisła Kraków z trzema "oczkami" zamyka ligową tabele.

• Korona również ma jedynie jedno zwycięstwo w tym sezonie, z Lechem Poznań 4:1. Jednak "Złocisto-krwiści" jeszcze dwa spotkania zremisowali, po 1:1 z Pogonią Szczecin i Piastem Gliwice.

• Oba zespoły z pewnością nie tak chciały rozpocząć ten sezon ligowy. Wisłą na pięć spotkań ma aż cztery porażki i tylko jedno zwycięstwo, na inaugurację z Pogonią Szczecin 2:1.

• Witamy bardzo serdecznie w poniedziałkowe późne popołudnie i zapraszamy na ostatnie spotkanie 6. kolejki Lotto Ekstraklasy, w którym to w Kielcach zespół Korony będzie podejmować Wisłę Kraków.