Korona Kielce wygrała 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec. W sparingu zagrali już pozyskani piłkarze

Dorota Kułaga
Korona Kielce w meczu kontrolnym pokonała Zagłębie Sosnowiec 1:0.
Korona Kielce w meczu kontrolnym pokonała Zagłębie Sosnowiec 1:0. Fot. Korona Kielce
W pierwszym meczu kontrolnym Korona Kielce pokonała Zagłębie Sosnowiec 1:0. Spotkanie odbyło się na stadionie przy ulicy Kusocińskiego w Kielcach, ale było zamknięte dla kibiców i mediów.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)
Bramka: Paweł Łysiak 83.
Korona: Kozioł (64. Sandach) - Podgórski (46. Prętnik, 71. R. Turek), Kobryń (46. Szymusik), Szarek (46. Zebić), Szywacz (64. Seweryś) - D. Lisowski (46. Kordas), Gąsior (46. Petrović), Díaz (46. Pervan), Kiełb (46. Łysiak), Thiakane (46. F. Oliveira) - Yılmaz (33. Firlej, 64. J. Rybus).
Zagłębie: Frankowski (46. Perdijić) - Turzyniecki (46. Ryndak, 71. Wiszniowski), Ďuriška (46. Polczak), Montolio (71. Sobczak), Gojny (46. Seedorf) - Szwed (46. Małecki), Ambrosiewicz (46. Grochala), Korzeniecki (46. J. Oliveira), Maia (46. Radkowski), Mišák (46. Pawłowski) - Gregório (46. Góral).

Jak informuje strona Korony Kielce w 63 minucie Filipie Oliveira dośrodkował w pole karne, ale wybili obrońcy gości. Po chwili próbowali odpowiedzieć przyjezdni, ale strzał Patryka Małeckiego pewnie wyłapał Adrian Sandach. Korona atakowała przez większą część drugiej połowy, aż zdobyła gola. Dośrodkowanie Kornela Kordasa wykorzystał Paweł Łysiak, który skierował piłkę do siatki głową. Rywale jeszcze starali się wyrównać, ale Korona skutecznie się broniła.

Oto co po meczu dla oficjalnej strony Korony powiedzieli trener i dwaj piłkarze kieleckiej drużyny:

Trener Maciej Bartoszek: - Wyszliśmy na mecz innym ustawieniem niż graliśmy wcześniej i założenie było takie, żeby go nie przegrać. Stworzyliśmy dziś kilka sytuacji bramkowych i z przebiegu gry, zwłaszcza w drugiej połowie zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Za wcześnie na ocenę indywidualną zawodników. Nowi piłkarze wnieśli jakość piłkarską, jednak to oczywiste, że jest jeszcze wiele do poprawy.

Paweł Łysiak, pomocnik Korony: - Cieszę się, że strzeliłem gola, jednak najważniejsze jest zwycięstwo. Mieliśmy ostatnio ciężkie treningi, dlatego tak gra nie wyglądała tak, jak byśmy sobie tego życzyli. W ostatnich dniach dołączyło do nas kilku nowych zawodników i potrzeba czasu, aby się zgrać.

Marek Kozioł, bramkarz Korony: - Jak na pierwszy sparing nie wyglądało to źle. Do optymalnej formy jeszcze nam trochę brakuje, jednak dalsza praca na pewno za jakiś czas zaowocuje. Cieszę się z wygranej, a także z tego, że udało mi się zachować czyste konto.