Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W środę Korona rozegrała pierwszy z pięciu zaplanowanych w...

Korona Kielce wygrała sparing z KF Tirana 2:1. Bramki zdobyli Erik Pacinda i Uros Djuranović [ZDJĘCIA, WIDEO]

W środę Korona rozegrała pierwszy z pięciu zaplanowanych w czasie tego obozu sparingów. Jej rywalem był KF Tirana, trzeci zespół ligi albańskiej. Kielecki zespół wygrał 2:1 (0:1).

Korona Kielce - KF Tirana 2:1 (0:1)

Bramki: Erik Pacinda 47, Uros Djuranović 54 - Agustín Torassa 4.
Korona: (I połowa): Kozioł - Szymusik, Tzimopoulos, Pierzchała (30. Zalazar), Prętnik - Spike Gill, Theobalds (30. Djuranović), Gnjatić, Arweladze, D. Lisowski (30. Lioi) - 28. Sowiński.
Korona: (II połowa) Osobiński - Spychała, Marquez, Kovacević (56. Radin), Gardawski - Pacinda, Żubrowski, Zalazar, Lioi (60. Papadopulos) - Pučko, Djuranović (60. Cebula).

KF Tirana: Lika - Doka, Vangjeli, Muça, Ismajlgeci - Batha, Çelhaka, Torassa, Cale, Cobbinah - Ngoo.

Po pierwszych 45 minutach Korona przegrywała 0:1. W 4 minucie bramkę dla albańskiej drużyny zdobył Torassa. Podopieczni Mirosława Smyły świetnie zaczęli drugą połowę. W 47 minucie po bardzo dobrym dograniu Michała Gardawskiego wyrównującą bramkę zdobył Erik Pacinda. W 54 minucie na 2:1 podwyższył Uros Djuranović, a przy golu asystował Andres Lioi. Wynik nie uległ zmianie, Korona wygrała pierwszy sparing podczas obozu przygotowawczego w Turcji.

Poza tym podopieczni trenera Mirosława Smyły zmierzą się jeszcze z Sepsi SF. Gheorghe (8. miejsce w lidze rumuńskiej), Olimpikiem Donieck (9. miejsce w lidze ukraińskiej), Sebail FK (8. miejsce w lidze azerskiej) oraz tego samego dnia z Arsenalem Tula (6. miejsce w lidze rosyjskiej). Zgrupowanie w Turcji potrwa do 26 stycznia.

W Turcji z Koroną trenuje dwóch Anglików. Johnny Spike Gill to 18-letni ofensywny pomocnik, który może występować również na skrzydle. Jesienią grał w czwartoligowej Watrze Białka Tatrzańska, gdzie spisywał się bardzo dobrze. Wcześniej występował w niższych ligach w swoim kraju. Jest już praktycznie przesądzone, że dołączy do Korony. Jego pozyskaniem mocno były zainteresowane dwa kluby - Górnik Zabrze i Sandecja Nowy Sącz, ale Anglik zdecydował się na kielecki klub i dlatego wyleciał z Koroną na obóz do Turcji.

D’Sean Theobalds jest 25-letnim defensywnym zawodnikiem. Do tej pory grał w angielskich drużynach, a jego ostatnim zespołem był FC Tonbridge Angels. Po obozie w Turcji zapadnie decyzja, czy piłkarz ten dołączy do drużyny trenowanej przez Mirosława Smyłę.