Korona Kielce wygrała sparing z Puszczą Niepołomice 4:1. Ostatnią bramkę zdobył testowany napastnik Artur Amroziński. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
W pierwszym meczu kontrolnym rozegranym na stadionie przy ulicy Kusocińskiego piłkarze Korony Kielce wygrali z Puszczą Niepołomice 4:1. Obydwie drużyny przygotowują się do rundy wiosennej w Fortuna 1 Lidze.

Korona Kielce - Puszcza Niepołomice 4:1 (2:0)
Bramki: Marcel Gąsior 32, Dawid Błanik 42, Mario Zebić 79, Artur Amroziński 88 - Patryk Zych 54.
Korona (I połowa): Forenc - Danek, Malarczyk, Koj, Corral - Błanik, Gąsior, Bojańczyk, Szpakowski, Łukowski - Górski.
Korona (II połowa): Osobiński - Szymusik (86. Majewski), Zebić, Seweryś, Sierpina - Podgórski, Sewerzyński, Petrović, Strzeboński, Zwoźny - Amroziński.
Puszcza (I połowa): Kobylak - Bartosz, Sołowiej, Hladik, Pięczek Hajda, Serafin, Arsen, Thiakane, Tomalski - Ronning.

Wynik spotkania otworzył w 32 minucie Marcel Gąsior, którzy wykorzystał zamieszanie pod bramką Puszczy i strzałem z kilku metrów wyprowadził Koronę na prowadzenie. W 35 minucie z rzutu wolnego uderzył Jakub Łukowski, ale piłka trafiła w słupek. Druga bramkę przed przerwą zdobył Dawid Błanik, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Dawid Błanik z Korony o sparingu

W drużynie Korony testowany był napastnik Artur Amroziński (Lechia Tomaszów Mazowiecki), który ustalił wynik spotkania w 88 minucie - bramkarza Puszczy pokonał strzałem głową po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny. Wcześniej na listę strzelców w zespole Leszka Ojrzyńskiego wpisali się jeszcze Mario Zebić.

Drugi mecz kontrolny Korona rozegra w najbliższa sobotę. Na stadionie przy ulicy Kusocińskiego zmierzy się z Wisłą Puławy. Początek o 12.