Korona Kielce wygrała we Wrocławiu ze Śląskiem 4:1! Trzy gole i świetny mecz Wiktora Długosza!

Sławomir Stachura
Wiktor Długosz strzelił trzy gole dla Korony we Wrocławiu
Wiktor Długosz strzelił trzy gole dla Korony we Wrocławiu Sławomir Stachura
W meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 18 Korona Kielce pokonała Śląsk we Wrocławiu 4:1. Bohaterem meczu był Wiktor Długosz, który strzelił trzy gole. Kielczanie wciąż są liderem rozgrywek.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce 1:4 (1:3)
Bramki:
Aleksander Paluszek 32 - Wiktor Długosz 2, 23 i 65 , Daniel Szelągowski 41.

Korona: Osobiński – Prętnik, Bartosiak, Bujak, Malec (58. Gawlik) – Sewerzyński (54. P. Lisowski), Pawczyński - Długosz, Piróg, D. Lisowski (66. Gurski) – Szelągowski (77. Sowiński).

Korona w środę w zaległym meczu przegrała 0:1 z Wisłą Kraków w Kielcach i była to jej pierwsza porażka w sezonie. W sobotę udowodniła jednak, że był to wypadek przy pracy. We Wrocławiu zmiotła z boiska solidny Śląsk, a pierwsze skrzypce grał Wiktor Długosz. 18-letni pomocnik Korony zdobył trzy gole i zdecydowanie wyróżniał się na murawie.

- Wiktor robił różnicę w tym meczu. To chłopak z dużym potencjałem – ocenił Długosza trener Korony Marek Mierzwa.
Ofensywnie usposobiony Wiktor swojego hat-tricka rozpoczął w drugiej minucie. Zaatakował ze skrzydła, minął obrońcę i strzelił po tak zwanym długim roku.

Śląsk atakował, ale w 23 znów skarcił gospodarzy Długosz. Tym razem złamał akcję do środka, uderzył precyzyjnie lewą nogą i było 2:0 dla Korony.

Wprawdzie w 32 minucie gospodarze strzelili kontraktowego gola po stałym fragmencie gry, gdy błąd popełnił kielecki bramkarz, ale w 41 minucie znów kielczanie prowadzili dwoma bramkami. Tym razem ruszyli z kontrą, sam na sam z bramkarzem Śląska wyszedł Daniel Szelągowski i nie dał mu szans na skuteczną interwencję.

Po przerwie Korona kontrolowała wydarzenia na boisku, a swoją świetną grę w 65 minucie udokumentował Długosz. Korona wyprowadziła kontrę, Długosz otrzymał dobre podanie od Jakuba Gurskiego i okazji nie zmarnował.

- Zagraliśmy bardzo dobry mecz, a byliśmy jeszcze osłabieni brakiem Jakuba Górskiego, który pojechał na zgrupowanie kadry do lat 17. W końcówce mieliśmy jeszcze z pięć dobrych okazji, miał je również Śląsk, bo to w ofensywie bardzo groźny zespół – przyznał trener Korny Marek Mierzwa.

Po tej wygranej Korona wciąż jest liderem i umocniła się na prowadzeniu, gdyż druga w tabeli Pogoń Szczecin tylko zremisowała u siebie z Arką Gdynia 1:1.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Korona ma 45 lat! Zobacz jak świętowała historyczny sukces

TOP 11 napastników Korony! Król może jest jeden!

Korona Kielce - Echo Dnia

Materiał oryginalny: Korona Kielce wygrała we Wrocławiu ze Śląskiem 4:1! Trzy gole i świetny mecz Wiktora Długosza! - Echo Dnia Świętokrzyskie