Dorota Kułaga
W meczu 31. kolejki Fortuna 1 ligi Korona Kielce pokonała na Suzuki Arenie Górnika Polkowice 2:1. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Marcin Szpakowski. Dzięki tej wygranej Korona nadal jest w walce o bezpośredni awans do ekstraklasy!

Korona Kielce - Górnik Polkowice 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Robert Hehedosh 33, 1:1 Roberto Corral 54, 2:1 Marcin Szpakowski 90+2.
Korona: Forenc - Danek, Malarczyk, Petrow, Corral (69. Zarandia) - Podgórski, Oliveira (46. Błanik), Gąsior (69. Szpakowski), Sewerzyński (87. Zebić), Łukowski (69. Frączczak) - Szykawka.
Górnik: Furtak - Ratajczak, Karmelita (77. Opałacz), Żołądź (69. Radziemski), Hafez - Purzycki, Biernat, Makuch, Bojdys - Piątkowski, Hehedosh (60. Kozubal).
Sędziuje: Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.
Żółte kartki: Malarczyk, II trener Kamil Kuzera, Podgórski, Petrow (Korona), Hafez, Purzycki, Hehedosh (Górnik).
Czerwona kartka: Purzycki (Górnik, 56, za drugą żółtą).
Widzów: 4942.

Korona od początku ruszyła do ataku. Tylko zwycięstwo przedłużało jej szanse na bezpośredni awans do ekstraklasy.

Pierwszy celny strzał oddał Jewgienij Szykawka, w 8 minucie, ale był zbyt lekki, żeby zaskoczyć Marcina Furtaka. W 26 minucie po centrze Roberto Corrala z pierwszej piłki uderzył nadbiegający Filipe Oliveira, ale bramkarz gości odbił piłkę.

W 33 minucie niespodziewanie Górnik objął prowadzenie. Rzut wolny wykonywał Robert Hehedosh i pięknym strzałem pokonał Konrada Forenca.

W 35 minucie z rzutu wolnego, ale z około 23 metrów uderzył Jakub Łukowski - piłka przeszła obok słupka.

Korona zaczęła drugą połowę z jedną zmianą w składzie za Portugalczyk Filipe Oliveirę wszedł Dawid Błanik.

W 54 minucie Korona wyrównała, również po rzucie wolnym. Lewą noga uderzył Roberto Corral i zaskoczył Marcina Furtaka!

W 68 minucie po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego z rzutu wolnego główkował Piotr Malarczyk - minimalnie obok słupka.

W 56 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Adrian Purzycki. Górnik gra w dziesiątkę. Korona atakuje prawie całym zespołem, znowu było gorąco pod bramką Górnika, ale po strzale Adama Frączczaka udanie interweniował Marcin Furtak.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry mocnym strzałem bramkarza gości pokonał Marcin Szpakowski, za chwilę utonął w objęciach kolegów. To było w 90+2 minucie tego pojedynku. Ale ważna bramka tego zawodnika!

Korona wygrała 2:1 i pozostała w walce o bezpośredni awans do ekstraklasy.