Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

Korona Kielce

0

Zagłębie Lubin

2

• W pierwszej połowie Korona była zespołem zdecydowanie lepszym, ale w drugiej części gry przeważało już Zagłębie. Po stronie gości aktywny był Bartłomiej Pawłowski, który najpierw trafił w słupek, lecz w 77. minucie trafił już do siatki. Potem drugie trafienie dołożył jeszcze Damjan Bohar i dzięki temu "Miedziowi" wrócą do domu z bezcennymi trzema punktami. Zagłębie wskakuje dzięki nim na piąte miejsce w tabeli i jest coraz bliżej grupy mistrzowskiej. Korona jest dziesiąta i jej szanse na czołową ósemkę znacznie zmalały. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Zagłębie Lubin wygrywa w Kielcach 2:0!

• Mocno z dystansu uderzył Jagiełło, ale dobrze interweniował Hamrol.

• Dwie minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Korona blisko gola kontaktowego! Żubrowski mocno uderzył z dystansu, Forenc odbił piłkę przed siebie, a potem znakomicie obronił jeszcze uderzenie Soriano. Ten ostatni i tak był jednak na spalonym.

• Dąbrowski wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Kosakiewicza.

• Złe dośrodkowanie Kosakiewicza z rzutu wolnego. Od bramki wznowi grę Forenc.

• Ostatnia zmiana w tym meczu - schodzi Damjan Bohar, wchodzi Jakub Tosik.

• Joonas Tamm potraktował rywala łokciem i zarobił żółtą kartkę.

• Zwycięstwo w Kielcach znacznie przybliża Zagłębie do gry w grupie mistrzowskiej. Szanse Korony są zdecydowanie mniejsze - przed ostatnią kolejką kielczanie będą na 10. miejscu.

• Ostatnia zmiana w Koronie - poza boiskiem Oliver Petrak, za niego Joonas Tamm.

• Wygląda na to, że jest po meczu, a Zagłębie wywiezie z Kielc trzy punkty! Jagiełło dośrodkował z prawej strony, nie zdołał przeciąć tej wrzutki Ivan Marquez, a Damjan Bohar z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! DAMJAN BOHAR!

• Dąbrowski wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Kosakiewicza. Coraz mniej czasu ma Korona, aby nie zaprzepaścić większości szans na czołową ósemkę.

• Kolejna kontra Zagłębia. Tym razem Pawłowskiego zatrzymał Ivan Marquez.

• Korona odpowiada strzałem Gardawskiego. Piłka przeszła daleko obok bramki.

• Zagłębie wyprowadziło kontrę, która może przynieść gościom trzy punkty! Jagiełło zagrał do Pawłowskiego, ten przebiegł z piłką kilkanaście metrów i zdecydował się na strzał, a piłka tuż przy słupku wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI!

• Po kolejnym dośrodkowaniu Kosakiewicza uderzał Soriano. Jeszcze jeden korner dla gospodarzy.

• Dośrodkowanie Kosakiewicza z prawej strony omal nie skończyło się golem! Nie zdołał dojść do piłki Soriano, będzie rzut rożny dla Korony.

• Jagiełło podał do Bohara, ale ten nie zdołał opanować piłki w polu karnym i odebrał mu ją Kosakiewicz.

• Slisz ruszył prawą stroną, ale potem niedokładnie dogrywał do Jagiełły.

• Bartosz Slisz faulował Elię Soriano. Zarobił żółtą kartkę, przez co nie zagra z Wisłą Kraków w 30. kolejce.

• Daniel Dziwniel dośrodkował w pole karne, Starzyński uderzył z pierwszej piłki, lecz futbolówka przeszła daleko obok słupka.

• Starzyński dośrodkowywał z prawej strony boiska, zablokował go Pucko. Będzie rzut rożny dla gości.

• Patryk Slisz strzelał sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

• Felicio Brown Forbes ukarany żółtą kartką. Napastnik Korony przeszkadzał rywalom we wznowieniu gry.

• Dwójkowa akcja Browna Forbesa i Skrzecza - napastnik Korony został zatrzymany przez Macieja Dąbrowskiego.

• Próbował strzału z dystansu Pawłowski. Zrobił to bardzo niecelnie.

• Druga zmiana w Zagłębiu. Schodzi Jakub Mares, za niego Patryk Tuszyński, który w zeszłym sezonie zdobył w Kielcach dwa gole.

• Bohar prostopadle zagrał do Pawłowskiego, lecz czujni byli gracze Korony. Odzyskał piłkę Gardawski.

• Niepewnie interweniował teraz Kovacević. Niepotrzebnie wybijał piłkę na rzut rożny.

• Druga zmiana w Koronie. Opuszcza boisko Wato Arweładze, za niego Elia Soriano.

• Korona miała okazję na kontrę, ale niedokładnie dośrodkowywał Kosakiewicz. Z drugiej strony wrzucał też Pucko, lecz i to nie przyniosło efektu.

• Ładnie utrzymał się przy piłce przed polem karnym Arweładze, próbował dograć do Browna Forbesa, ale nie zrozumiał jego intencji kolega.

• Słupek ratuje Koronę! Zupełnie niepilnowany był w polu karnym Bartłomiej Pawłowski. Nieco przypadkowo otrzymał piłkę, zdecydował się na strzał, ale trafił w spojenie słupka z poprzeczką!

• Niezłe dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu wolnego. Będzie jeszcze korner.

• Taktyczny faul Adnana Kovacevicia na Pawłowskim. Kolejna żółta kartka.

• Sporo miejsca na prawej stronie miał Mares, ale podawał zupełnie do nikogo.

• Na razie w poczynaniach obu drużyn mnóstwo niedokładności. Niewiele dzieje się na boisku w drugiej połowie.

• Michael Gardawski ostro potraktował Bartłomieja Pawłowskiego. Zobaczył za to żółtą kartką i nie zagra w meczu 30. kolejki z Piastem.

• Od środka Zagłębie. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końcówki pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• W pierwszej części gry nie mieliśmy goli, ale zdecydowanie lepiej prezentowała się Korona. Felicio Brown Forbes zmarnował dwie bardzo dobre sytuacje, a gdy za trzecim razem trafił do siatki, to znajdował się na spalonym i jego trafienie zostało anulowane. Zagłębie nieźle zaczęło, lecz Bartłomiej Pawłowski przegrał pojedynek z Matthiasem Hamrolem, a później to gospodarze dominowali. Remis 0:0 nie zadowala jednak żadnej z drużyn, więc drugie 45 minut powinno być bardzo ciekawe. Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Gorąco pod bramką Zagłębia! Petrak po dośrodkowaniu z lewej strony boiska strzelał z woleja, lecz dobrze interweniował Forenc! Skończyło się tylko na kolejnym kornerze.

• Kolejne kąśliwe dośrodkowanie Arweładze, ale żaden z gospodarzy nie zdołał oddać strzału.

• Brown Forbes znów miał okazję na strzał głową, ale fatalnie skiksował po dośrodkowaniu Kosakiewicza! Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

• Trzy minuty dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

• Zbyt mocno dokręcił piłkę z rzutu rożnego Arweładze. W efekcie wyszła ona poza boisko.

• Kolejna akcja Korony. Pucko zagrał z jednym z partnerów z pierwszej piłki, Guldan wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Świetna akcja Korony nie przyniosła jednak prowadzenia! Arweładze zagrał na prawą stronę pola karnego do Kosakiewicza, ten dośrodkował do Browna Forbesa, który bez problemów trafił do siatki. Znajdował się jednak na spalonym i gol słusznie został anulowany.

• Wygląda jednak na to, że gol może nie zostać uznany, bo Brown Forbes był na spalonym!

• Jagiełło po raz pierwszy pokazał się w na boisku. Jego dośrodkowanie z lewej strony nie doszło jednak do żadnego z partnerów.

• Bartosz Rymaniak nie jest jednak w stanie kontynuować gry. Zastąpił go Oktawian Skrzecz.

• Niespodziewana zmiana w Zagłębiu, i to wcale nie spowodowana kontuzją - zszedł z boiska Alan Czerwiński, za niego Filip Jagiełło.

• Damjan Bohar dostał piłkę w polu karnym, ale znajdował się na wyraźnym spalonym.

• Dobre dośrodkowanie Starzyńskiego do niepilnowanego Guldana. Strzał tego drugiego został jednak zablokowany.

• Jakub Mares pokazał się teraz w ofensywie. Pomocnika Zagłębia powstrzymał Adnan Kovacević, będzie korner dla gości.

• Pucko zagrał do Brown Forbesa, ten zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale był on zbyt lekki, aby zaskoczyć Forenca.

• Pucko próbował dryblingu po lewej stronie boiska, ale obok niego było dwóch rywali i Zagłębie odzyskało piłkę.

• Rymaniak dośrodkowywał w kierunku Pucki, lecz ten nie miał łatwej sytuacji i nie doszedł do piłki.

• Chwila oddechu dla Zagłębia - teraz to goście utrzymują się dłużej przy piłce. Na razie nie wynika z tego większe zagrożenie dla bramki Korony.

• Skiksował w polu karnym Brown Forbes, ale z dystansu strzelał jeszcze Arweładze. Skończyło się na kolejnym rzucie rożnym.

• Żubrowski uderzał z dystansu i został zablokowany. Będzie kolejny korner dla Korony.

• Pawłowski zagrał prostopadłą piłkę do Bohara, który mógł być w sytuacji sam na sam z Hamrolem, ale nie zdołał przyjąć futbolówki.

• Zdecydowanie za mocne podanie w kierunku Browna Forbesa. Napastnik Korony nie miał szans, aby dojść do piłki.

• Zagłębie miało okazję na kontrę, Starzyński zagrał jednak za mocno w kierunku Pawłowskiego. Skończyło się tylko na aucie dla gości.

• Brown Forbes znów był blisko gola! Napastnik Korony wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu Arweładze, lecz uderzył nad poprzeczką!

• Arweładze zagrał piłkę na prawą stronę, Rymaniak dobrze przepuścił ją do Kosakiewicza, a dośrodkowanie tego ostatniego na rzut rożny wybił Lubomir Guldan. Naciskają gospodarze.

• Uderzenie z dystansu Żubrowskiego było całkiem niezłe, ale niecelne. Od bramki zacznie grę Forenc.

• Korona wciąż atakuje lewą stroną - Alan Czerwiński zablokował Mateja Pucko. Będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Kolejne dobre dośrodkowanie Gardawskiego z lewej strony boiska. Nie zdołali jednak wykończyć go Brown Forbes i Rymaniak. Obrońca doszedł już do siebie i chyba będzie mógł kontynuować grę.

• Leży na boisku Bartosz Rymaniak. Wygląda na to, że kapitan Korony będzie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

• Po dośrodkowaniu Arweładze z rzutu wolnego i piąstkowaniu Forenca piłka trafiła do Browna Forbesa, który próbował uderzać nożycami, ale został zablokowany. Później strzelał jeszcze Arweładze, lecz piłka szła w środek bramki i Forenc spokojnie ją złapał.

• Teraz to Korona mogła prowadzić! Sporo miejsca na lewej stronie miał Gardawski, świetnie dośrodkował w pole karne, ale Felicio Brown Forbes z sześciu metrów uderzył głową, lecz piłka przeleciała tuż nad poprzeczką!

• Zagranie Jakuba Żubrowskiego w kierunku Łukasza Kosakiewicza mogło przynieść skutek, gdyby nie wyjście z bramki Forenca. Spokojnie złapał piłkę bramkarz gości.

• Matthias Hamrol ratuje Koronę! Starzyński zagrał świetną prostopadłą piłkę do Bartłomieja Pawłowskiego, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Korony, ale Hamrol był górą w tym pojedynku!

• Felicio Brown Forbes był faulowany przez Macieja Dąbrowskiego i Korona miała rzut wolny. Arweładze zdecydował się na strzał z dalszej odległości, lecz Konrad Forenc spokojnie złapał futbolówkę.

• Pojedynek Wato Arweładze i Bartosza Kopacza na lewej stronie boiska. Ostatecznie wygrał go obrońca Zagłębia, choć początkowo stracił piłkę na rzecz rywala.

• Niedokładny przerzut Starzyńskiego na prawą stronę boiska. Korona zacznie grę od autu.

• Strata Michaela Gardawskiego sprawiła, że mogło zrobić się groźnie pod bramką Korony. Damjan Bohar zagrał do Filipa Starzyńskiego, ten źle przyjął sobie jednak piłkę i w efekcie ją stracił.

• Od środka rozpoczęli piłkarze Korony. Gospodarze w żółto-czerwonych strojach, Zagłębie na biało.

• Gramy!

• Losowanie i przywitanie z trenerami już za nami. Zaraz zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Bartosz Frankowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Jesienią Korona wygrała w Lubinie 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 74. minucie Matej Pucko, który zagra dziś od pierwszej minuty. W ostatnim meczu w Kielcach to Zagłębie zwyciężyło jednak po dwóch trafieniach Patryka Tuszyńskiego. Napastnik gości zacznie z kolei dzisiejszy mecz na ławce rezerwowych.

• Obie drużyny walczą o to, aby na koniec sezonu znaleźć się w grupie mistrzowskiej. Korona jest od tego stosunkowo najdalej, bo z 40 punktami na koncie zajmuje 10. miejsce w LOTTO Ekstraklasie. Zagłębie Lubin jest ósme i ma o jeden punkt więcej od dzisiejszych rywali. Drużyna, która dziś wygra, znacznie przybliży się do gry w czołowej ósemce w dodatkowej rundzie. Przegrani mogą nawet definitywnie zamknąć sobie drogę do grupy mistrzowskiej, ale wiele zależy także od spotkań pozostałych drużyn.

• Rezerwowi Zagłębia: Piotr Leciejewski, Jakub Tosik, Patryk Tuszyński, Filip Jagiełło, Patryk Mucha, Władisław Sirotow, Dawid Pakulski

• Rezerwowi Korony: Michał Miśkiewicz, Joonas Tamm, Piotr Malarczyk, Oktawian Skrzecz, Ken Kallaste, Ognjen Gnjatić, Elia Soriano

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. Korona zagra dokładnie w takim samym zestawieniu, jak w przegranym we wtorek meczu z Cracovią. W Zagłębiu mamy dwie zmiany w stosunku do spotkania z Górnikiem - w pierwszej jedenastce są Bartosz Kopacz i Damjan Bohar.

• Sezon zasadniczy LOTTO Ekstraklasy zbliża się do końca - przed nami przedostatnia kolejka rundy wiosennej! A na początek bardzo ważny mecz dla układu tabeli, bo w Kielcach zmierzą się dwa zespoły walczące o czołową ósemkę. Korona podejmie u siebie Zagłębie Lubin, a początek tego pojedynku już za pół godziny. Na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik!

red

Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE. Korona Kielce zagra z KGHM Zagłębiem Lubin na inaugurację 29. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Obie drużyny wciąż nie są pewne gry w górnej ósemce. Wygrany tego spotkania zbliży się do grupy mistrzowskiej. Na błędy nie ma już miejsca. Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin (godz. 18, Eurosport 2).

Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE

Korona Kielce i Zagłębie Lubin wciąż są w grze o górną ósemkę. Obu klubom będzie dziś szalenie zależało na trzech punktach. Rozgrywana w tygodniu 28. kolejka LOTTO Ekstraklasy przyniosła wiele emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć.
Jednym z nich była porażka Wisły Kraków z desperacko walczącym o utrzymanie Zagłębiem Sosnowiec na wyjeździe 3:4. Do podziału ligi na grupę mistrzowską i spadkową pozostały już tylko dwie serie gier. Kluczowe z punktu widzenia „Miedziowych” będzie piątkowe starcie z Koroną, która traci do Zagłębia jeden punkt i wciąż ma realne szanse na zajęcie miejsca w górnej ósemce po rundzie zasadniczej.
Oglądaj mecz Korona Kielce - Zagłębie Lubin na żywo online w Player.pl >>>

- Gdybym nie wierzył, że zagramy w pierwszej ósemce, to nie byłbym trenerem. W tym momencie nie ma powodu do dużych obaw. Przed nami dwa mecze, które musimy wygrać - powiedział szkoleniowiec Kielczan Gino Lettieri, po wtorkowej porażce 1:2 z Cracovią. Lubinianie także nie popisali się we wtorek, bo tylko zremisowali z Górnikiem Zabrze 1:1 po przeciętnym występie. Na pomeczowej konferencji trener Ben van Dael wiele mówił o dobrej organizacji gry swojego zespołu, ale zwrócił też uwagę na spore rezerwy w ofensywie, które trzeba uruchomić. Bez nich walka o ósemkę może okazać się misją niemożliwą, ponieważ za tydzień na Dolny Śląsk przyjedzie groźna dla każdego Wisła Kraków.

Kto wygra mecz Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin?

Korona Kielce - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Mecz Korona Kielce - Zagłębie Lubin rozpocznie się w piątek o godz. 18:00. Transmisja w Eurosporcie 2 od godzi. 17:30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.