Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Korona Kielce

1

Zagłębie Lubin

0

• Korona Kielce po raz trzeci w tym sezonie zgarnia trzy punkty, po raz trzeci wygrywając 1:0. Gola na wagę trzech punktów jeszcze w pierwszej połowie zdobył Michal Papadopulos. W drugiej części meczu okazję na podwyższenie wyniku miał Uros Duranović, lecz uderzył prosto w bramkarza. Zagłębie prowadziło grę, ale nie strzelało na bramkę Pawła Kozioła - tylko raz zrobiło to celnie. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Korona wygrywa 1:0 z Zagłębiem i przybliża się do wyjścia ze strefy spadkowej!

• Patryk Szysz uderzał z trudnej pozycji, przy okazji faulując Kovacevicia. Żółta kartka dla napastnika Zagłębia.

• Bartosz Kopacz ostro potraktował rywala. Żółta kartka dla gracza Zagłębia.

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Kozioł łapie piłkę po dośrodkowaniu w pole karne, coraz mniej czasu na wyrównanie ma Zagłębie.

• Adnan Kovacević przerwał akcję Zagłębia faulem. Żółta kartka dla kapitana Korony.

• Rok Sirk miał piłkę przed polem karnym, wygarnął mu piłkę spod nóg obrońca.

• Lubomir Guldan miał piłkę w w polu karnym i oddał strzał z powietrza. Zamieszanie było spore, ale zablokował to wszystko Kovacević!

• Jeden z graczy Korony zagrął ręką na własnej połowie. Nie zauważył tego jednak arbiter.

• Starzyński uderzał z rzutu wolnego, ale trafił wprost w środek bramki i stojącego tam Kozioła.

• Ostatnia zmiana w Koronie. Poza boiskiem Uros Duranović, w jego miejsce Milan Radin.

• Żivec miał sporo miejsca przed polem karnym, ale jego strzał zablokował Marquez.

• Długa piłka od Marqueza do Żyry, ten drugi wywalczył rzut rożny.

• Żivec starał się zagrywać piłkę do Bohara, lecz podanie było za mocne. Piłka w rękach Kozioła.

• Uderzał teraz Szysz, lecz piłka poszybowała obok słupka.

• 3.271 kibiców ogląda mecz ze stadionu w Kielcach.

• Z dystansu uderzał Starzyński, po rykoszecie jest rzut rożny dla Zagłębia.

• Druga zmiana w Koronie. Opuszcza boisko Andres Lioi, wchodzi Michał Żyro.

• Zbyt mocne podanie na lewą stronę w kierunku Balicia. Od bramki zacznie Kozioł.

• Mamy pierwszą zmianę w zespole Korony. Schodzi strzelec gola, Michal Papadopulos. W jego miejsce Matej Pucko.

• Cebula wpadł z piłką w pole karne z lewej strony i mocno wrzucił piłkę przed bramkę. Wybił piłkę Guldan.

• Kompletnie nieudane było uderzenie Slisza z dystansu. Piłka przeszła daleko obok słupka.

• Ognjen Gnjatić ostro potraktował Damjana Bohara. Drugi defensywny pomocnik Korony z żółtą kartką.

• Na dwóch napastników grać będzie Zagłębie. Na boisku pojawił się Rok Sirk, który zastąpił Łukasza Porębę.

• Papadopulos dośrodkowywał w pole karne, ale poślizgnął się przy tym.

• Sporo fauli mamy teraz na boisku. Przepisy przekraczają głownie gospodarze, lecz nie są to ostre przewinienia.

• Lioi fenomenalnym dryblingiem minął czterech rywali. Niewiele brakowało, aby Argentyńczyk dograł piłkę do partnera, lecz jego podanie zostało przecięte.

• Żółtą kartką po faulu na Sliszu ukarany natomiast Jakub Żubrowski. Gracz Korony będzie musiał pauzować przez to w następnej kolejce.

• Lioi przewrócił się przed polem karnym po starciu z Baliciem. Nie było tam mowy o faulu.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne, tym razem kończył je Michal Papadopulos. Piłka znów w rękach Hładuna.

• Korona mogła prowadzić 2:0! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Cebuli i zgraniu piłki głową przez Ivana Marqueza idealną sytuację na gola miał Uros Duranović. Napastnik gospodarzy z bliska uderzył prosto w Hładuna!

• Pressing Korony przyniósł teraz skutek. Gospodarze zmusili rywali do błędu, a później faul popełnił Bartosz Kopacz.

• Starzyński uderzył z rzutu wolnego prosto w twarz Ognjena Gnjaticia. Mamy przerwę w grze.

• Mateusz Spychała faulował przed polem karnym Starzyńskiego. Będzie niezła sytuacja fla gości na wyrównanie.

• Od środka wznowiło mecz Zagłębie. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Na razie wygląda na to, że w Kielcach możemy mieć niespodziankę. Gospodarze bardzo dobrze zaczęli, a efektem było trafienie Michala Papadopulosa z 20. minuty spotkania. W końcówce pierwszej połowy Zagłębie przycisnęło rywali, lecz "Miedziowi" nie oddają strzałów na bramkę Pawła Kozioła - uderzali tylko raz, na dodatek niecelnie. Czy w drugiej części gry lubinianie zdołają odrobić straty? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Sprzed pola karnego uderzał teraz Czerwiński, ale został zablokowany.

• Od dłuższego czasu goście praktycznie nie wychodzą z połowy Korony. Co z tego, skoro Kozioł nie musi nawet interweniować....

• Balić miał piłkę na lewej stronie boiska, lecz czystym wślizgiem zatrzymał go jeden z rywali.

• Spore zamieszanie zapanowało w polu karnym Korony. Znów skończyło się bez celnego strzału na bramkę Kozioła.

• Źle wybijał piłkę Hładun. W efekcie Korona ma aut.

• Zagłębie przez dłuższy czas jest z piłką na połowie Korony. brakuje jednak strzałów w wykonaniu gości.

• Starzyński dobrze dośrodkował w pole karne zrzutu rożnego, główkował Slisz, a po rykoszecie jest jeszcze korner dla Zagłębia.

• Starzyński zagrał piłkę na prawo do Czerwińskiego, ten dośrodkował w pole karne, lecz wybili futbolówkę gracze Korony.

• Nieudane zagranie Czerwińskiego w kierunku Szysza. Piłka w rękach bramkarza Korony.

• Po dośrodkowaniu Cebuli z rzutu rożnego główkował Kovacević, lecz piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Lioi nie przebił się lewą stroną. Piłkę na aut wybił Czerwiński.

• Bartosz Slisz dobrze interweniował w defensywie. Gdyby nie on, Korona mogłaby wyprowadzić zabójczą kontrę.

• Kolejne dośrodkowanie Czerwińskiego, zablokowane przez Adnana Kovacevicia. Mamy rzut rożny.

• Sasa Żivec wszedł w pole karne z lewej strony i uderzył z ostrego kąta. Kozioł bez problemu interweniował.

• Teraz inicjatywę przejęli goście. Na razie ich akcje prawą stroną nie przynoszą większego zagrożenia, lecz Zagłębie utrzymuje się przy piłce.

• Zagłębie stara się odpowiedzieć. Kozioł złapał piłkę po dośrodkowaniu Czerwińskiego.

• Dobry początek Korony przynosi gospodarzom gola! Z lewej strony dośrodkowywał Andres Lioi, Uros Duranović chciał uderzać z przewrotki, a wyszło mu z tego podanie do Michala Papadopulosa. Czech z najbliższej odległości trafił za to do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA KORONY! MICHAL PAPADOPULOS!

• Z rzutu wolnego uderzał Jakub Żubrowski. Trafił prosto w mur.

• Sasa Balić ostro faulował przed polem karnym Andresa Lioia. Zasłużona żółta kartka dla obrońcy Zagłębia.

• Dośrodkowanie Czerwińskiego z prawej strony nie było najlepsze. Bez żadnego problemu złapał piłkę Paweł Kozioł.

• Na razie Korona kontroluje to spotkanie. Gospodarze zdominowali rywali przede wszystkim w środku pola.

• Cebula minął na lewej stronie dwóch rywali i wpadł w pole karne. Dośrodkowanie nie było już jednak równie dobre.

• Gardawski miał sporo miejsca na lewej stronie, lecz nie opanował piłki. Od piątego metra wznowi grę bramkarz Zagłębia.

• Dobrze przechwycił piłkę Gardawski i przymierzył z dystansu! Niewiele brakowało do szczęścia - futbolówka po palcach Dominika Hładuna trafiła w słupek!

• Teraz spokojnie rozgrywa piłkę Zagłębie. Goście nie wyszli jednak nawet z własnej połowy.

• Dośrodkowanie Cebuli na krótki słupek nie było udane. Spokojnie wybili piłkę obrońcy Zagłębia.

• Teraz na lewej stronie boiska faulowany Marcin Cebula. Przewinił Alan Czerwiński. Będzie dobra okazja na dośrodkowanie.

• Michael Gardawski ruszył lewą stroną, ale był faulowany przez jednego z rywali.

• Od środka zaczęła Korona. Gospodarze w żółto-czerwonych strojach, Zagłębie na biało.

• Zaczynamy!

• Sędzią tego spotkania jest Paweł Raczkowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W tym sezonie oba zespoły grały już w Kielcach - nieco ponad miesiąc temu, w 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski. Wówczas Zagłębie wygrało 1:0 po trafieniu Dawida Pakulskiego. Stadion w Kielcach leży zresztą "Miedziowym" - ci wygrali tutaj wszystkie z ostatnich trzech meczów.

• Zagłębie Lubin także źle rozpoczęło sezon i zmieniło trenera. Pod wodzą Martina Seveli jest już jednak dużo lepiej. Ze Słowakiem na ławce "Miedziowi" rozegrali łącznie sześć spotkań w lidze i dwa w Totolotek Pucharze Polski, wygrywając sześć z nich. Porażka przydarzyła się tylko raz - na własnym boisku z Pogonią Szczecin. Na wyjazdach Zagłębie wygrało natomiast cztery mecze z rzędu.

• Ten sezon jest dla Korony Kielce zły pod każdym względem. Gospodarze dzisiejszego meczu wygrali zaledwie dwa z trzynastu ligowych spotkań, a aż dziewięciokrotnie schodzili z boiska pokonani. Z posadą trenera pożegnał się niedawno ekscentryczny Gino Lettieri, lecz pod wodzą Mirosława Smyły wcale nie jest lepiej - Korona przegrała cztery z ostatnich pięciu meczów. Na dodatek klub popadł w konflikt z dziennikarzami i do problemów sportowych doszły organizacyjne. Czy dzisiaj kielczanie pokażą się z lepszej strony?

• Oto pierwsza jedenastka i rezerwowi Zagłębia Lubin:

• Tak wygląda wyjściowy skład oraz ławka rezerwowych Korony Kielce:

• Czas na 14. kolejkę PKO Ekstraklasy! Na początek mecz w Kielcach, w którym ostatnia w tabeli Korona podejmie walczące o miejsce w czołowej ósemce Zagłębie Lubin. Początek spotkania o godzinie 15:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

©Sławomir Stachura

Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE. Na początek 14. kolejki PKO Ekstraklasy czerwona latarnia z Kielc podejmie Zagłębie Lubin. Piłkarze Korony postarają się przerwać serię trzech kolejnych porażek. Początek meczu o godzinie 15. Relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa: Korona Kielce - Zagłębie Lubin ONLINE

W ostatnich tygodniach Korona nie rozpieszczała swoich kibiców. Kielecki zespół przegrał trzy spotkania z rzędu i zadomowił się na pozycji czerwonej latarni. Niepomyślna seria rozpoczęła się od porażek z ŁKS-em (1:4) oraz Wisłą Płock (0:1). Z kolei przed tygodniem kielczanie rozegrali całkiem dobre spotkanie, ale w Gliwicach ulegli Piastowi (0:1).

- Mecz z Piastem był niezły, ale znaleźliśmy też rzeczy do poprawy, ponieważ gdyby ich nie było, to pewnie byśmy go nie przegrali. Staramy się jednak wyciągać to co dobre, zawodnicy są świadomi postępu w grze. Z jednej jaskółki nie będziemy jednak robić wiosny. Wybierzemy optymalny skład na mecz z Zagłębiem - czy będzie on taki sam jak z Piastem, czy inny, to zobaczymy - powiedział przed meczem trener Korony.

- Na pewno coś się poprawiło, bo nasza gra wyglądała już lepiej. Stworzyliśmy sobie kilka sytuacji i przynajmniej jedną powinniśmy wykorzystać. Przegraliśmy ten mecz, ale jesteśmy podbudowani. Mamy nadzieję, że w sobotę przyjdą trzy punkty. Musimy skupić się na sobie i zagrać tak, jak w Gliwicach - przyznaje Marcin Cebula.

Od momentu przyjścia Martina Seveli Zagłębie Lubin poprawiło wyniki. W pięciu spotkaniach Miedziowi zdobyli 10 oczek i są coraz bliżej czołowej ósemki. W tym czasie Zagłębie potrafiło ograć zespoły takie jak: Lechia Gdańsk czy Lech Poznań.

Oba zespoły mierzyły się pod koniec września w Kielcach w Pucharze Polski. Miedziowi wygrali 1:0. - Korona to zespół, który chce grać piłką, co może być dobre dla naszej drużyny. Posiada niezłych piłkarzy ofensywnych jak: Pacinda, Cebula, Papadopulos. Ich liderem w obronie jest Adnan Kovacević. Myślę jednak, że w Zagłębiu mamy lepszych zawodników - podkreśla szkoleniowiec lubinian.

Spotkanie w Kielcach poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy. Za wideoweryfikację odpowiedzialni będą Szymon Marciniak i Paweł Sokolnicki.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Spotkanie pokaże nSport+ i Canal+ Sport3. Wstęp do meczu o godzinie 14:40. Początek transmisji o 14:55. W internecie spotkanie dla abonentów Canal+ będzie dostępne na Canal+ Sport Online. Tekstowa relacja na zywo w GOL24. Zapraszamy!