3

Zagłębie Sosnowiec

1

• Koniec meczu. Korona zwycięża 3:1

• GOL! Elia Soriano wyminął dwóch rywali i sam wykończył indywidualną akcję strzałem na dalszy słupek.

• Cichocki w czas powrócił pod bramkę i wybił lecącą do pustej piłkę Cebuli. Wcześniej Kudła zbyt pochopnie ruszył do przodu.

• Kudła z problemami, ale skutecznie poradził sobie z próbą Janjicia

• Chorągiewka w górze! Torunarigha w momencie podania był na spalonym.

• Junior Torunarigha pojawił się na boisku w miejsce Tomasza Nowaka

• Pucko złapany na pozycji spalonej po próbie kontrataku.

• Banasiak dośrodkował z rzutu rożnego, lecz piłka szybko została wybita. Tak samo zakończyła się druga próba. Kielczanie nie pozwolili na stworzenie sytuacji.

• Klalaste zagrał pod pole karne, wymiana podań i strzał z prawej strony Pucki. Obok bramki.

• Felicio Brown Forbes poza boiskiem, a do boju ruszył Marcin Cebula

• GOL! Piotr Polczak uciekł Diawowi i wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Matthias Hamrol obronił strzał Tomasza Nowaka!

• Faul Brown-Forbesa lub Kovacevicia (obaj znajdowali się w okolicach pomocnika) w polu karnym na wchodzącym Pawłowskim i mamy rzut karny dla Zagłębia!

• Zagłębie ma problem z wyjściem z własnej połowy. Ma spore problemy w środku pola, gdzie wciąz przewagę mają kielczanie.

• Diaw dobrze poradził sobie z Babiarzem. Pomocnik stracil piłkę na prawej stronie

• I znowu próba Żubrowskiego. Ponownie lepszy Kudła

• A Zlatko Janjić za Olivera Petraka

• i Konrad Wrzesiński opuścił boisko. Zastąpił go Dejan Vokić

• Ken Kallaste z żółtą kartką za faul na Wrzesińskim

• Kudła obronił strzał Żunrowskiego z pola karnego. Pomocnik dostał piłkę z prawej strony i próbował z pełnego biegu.

• Diaw odebrał piłkę Udoviciciowi. Dobry powrót defensora.

• Interweniując Diaw wpadł na własnego bramkarza. Ucierpieli obaj, potrzebna przerwa.

• GOL! Matej Pucko strzałem po ziemi z prawej strony pakuje piłkę do siatki.

• Sanogo uderzał na bramkę po wrzutce z prawego skrzydła. Hamrol poradził sobie z ta akcją, ale mocno ucierpiał.

• GOL! Prawdziwe wejście smoka notuje Ken Kallaste. Chwilę po wejściu mocnym strzałem w środek bramki daje Koronie prowadzenie. Dostal długie podanie od Petraka i uciekł Heinlothowi

• Ken Kallaste już na boisku. Zmienił Michaela Gardawskiego

• Rymaniak zdążył z powrotem i nie pozwolił Banasiakowi na zagrożenie bramce.

• Lewą stroną przebili się goście. Udovicić po ziemi podał do Hamrola

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Zagłębia i Sanogo usiłował wyjść z kontratakiem. Zatrzymany jeszcze na własnej połowie.

• Petrak nie opanował piłki na połowie przeciwnika i akcja prawym skrzydłem zatrzymana. Niewiele się na razie dzieje w tej części gry

• Pawłowski przegrał pojedynek powietrzny z Marquezem. Akcja sosnowiczan zahamowana już na samym początku.

• Gospodarze rozpoczęli drugą część gry

• Koniec pierwszej połowy

• Pućko próbował dobiec do piłki po niecelnym uderzeniu głową Rymaniaka, ale tylko wybił piłkę za linię końcową.

• Długa piłka od Hamrola. Nie dobiegł do niej żaden z piłkarzy Korony.

• Polczak nie zdołał powstrzymać Soriano przed strzałem. Niecelne uderzenie, więc Kudła wznowi od bramki

• Sanogo potrzebuje medyków po starciu z Marquezem

• Żubrowski posłał do Pućki a on dograł ją pod samą bramkę. Nikt nie zamknął tej sytuacji.

• Na spalonym Wrzesiński. Otrzymał podanie z lewej strony od Udovicicia

• Hamrol poradził sobie ze strzałem Sanogo. Napastnik uderzał po ziemi.

• Oliver Petrak tym razem obejrzał żółtą kartkę

• Brown-Forbes walczył na lewej stronie. Kielczanie spędzają długie minuty na połowie przeciwnika, ale sosnowiczanie dobrze organizują się pod własnym polem karnym.

• Lewą stroną teraz próbowali kielczanie. Dośrodkowanie w pole karne wyłapał jednak Kudła

• Michael Gardawski ukarany żółtą kartką za starcie z Babiarzem

• Po dośrodkowaniu Żubrowskiego z rogu uderzał Rymaniak. Niecelna próba kapitana.

• Cichocki wybił za linię końcową piłkę lecącą w pole karne. Gra toczy się głównie na połowie gości.

• Adam Banasiak już na boisku. Nie wiadomo jak poważna niedyspozycja Patrika Mraza

• Mraz z powodu urazu opuścił już murawę. Goście na razie w dziesięciu.

• Soriano ograł na boku Polczaka i zagrał pod bramkę. Strzał Żubrowskiego opanowany przez rywali.

• Pućko ruszył z indywidualną akcją, ale jego strzał został wybity na aut.

• Żubrowski dośrodkował w pole karne, ale stamtąd głową piłkę wybił Polczak

• Brown-Forbes zagrał prostopadła piłkę do Gardawskiego. Powalony przez Michaela Heinlotha. Żółta kartka!

• Udovicić przewrócony na własnej połowie zapobiegł akcji Korony. Kielczanie klasycznie próbowali prawą stroną.

• Dośrodkowanie w pole karne przyniosło sporo zamieszania i kontratak Zagłębia. Dobry powrót Żubrowskiego

• Korona rozgrywała piłkę na połowie przeciwnika. Gra toczyła się głównie na prawej stronie, ale niewiele z tego wynikało. W końcu Petrak zapewnił kielczanom rzut wolny.

• Udovicić lewą stroną boiska i podał do Pawłowskiego. Ze strzałem poradził sobie golkiper Korony.

• Heinloth z pełnego biegu trafił w boczną siatkę. Wcześniej pod polem karnym długo walczył Pawłowski

• Pawłowski ruszył lewym skrzydłem i w ostatniej chwili został zatrzymany przez wracającego rywala.

• Na pozycji spalonej po podaniu od Żubrowskiego zlapany Soriano. Korona wciąż w ataku.

• Babiarz walczył z Petrakiem o piłkę, ucierpiał ten drugi. W kolejnym starciu Soriano z Mrazem pierwszy z nich wywalczył rzut wolny

• I ruszyli! Zagłebie zaczęło od środka

• Za nami już przywitanie kapitanów Tomasza Nowaka i Bartosza Rymaniaka

• Tomasz Kwiatkowski wprowadził obie jedenastki na boisko. Na stanowisku VAR Daniel Stefański

• Przed rozpoczęciem tego spotkania wyżej w tabeli plasują się gospodarze. Mają na swym koncie 12 punktów, co daje ósmą pozycję. Sosnowiczanie z dorobkiem sześciu oczek są na przedostatniej pozycji.

• Arkadiusz Jędrych
  • Już za nieco ponad pół godziny rozpocznie się ostatni mecz dziewiątej kolejki Lotto Ekstraklasy. Klasycznie w poniedziałek zobaczymy w akcji Zagłębie Sosnowiec. Tym razem piłkarze beniaminka zagrają na wyjeździe w Kielcach,

red

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. W ostatnim meczu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy w Kielcach Korona zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Faworytem jest gospodarz, ale beniaminek ze Śląska będzie zaciekle walczył w Kielcach, chcąc wydostać się ze strefy spadkowej. Podopieczni trenera Dariusza Dudka jeszcze nie wygrali w tym sezonie na wyjeździe. Gdzie oglądać mecz Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec? Transmisja w telewizji i stream online.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Liga Mistrzów wraca do domu. Nowe studio Polsatu robi wrażenie >>>
Korona wraca na własny stadion dokładnie po miesięcznej przerwie.
24 sierpnia pokonała w Kielcach Arkę Gdynia i było to ostatnie zwycięstwo kielczan. Potem przegrali z Lechią w Gdańsku 0:2 i zremisowali z Pogonią w Szczecinie 1:1. - Mecze u siebie musimy wygrywać i z takim nastawieniem wyjdziemy na boisko – mówi Bartosz Rymaniak. Kapitan Korony zmagał się ostatnio z urazem kostki, ale powinien dziś wybiec na prawej stronie defensywy.

Zagłębie do tej pory tylko raz cieszyło się z kompletu punktów, kiedy pokonało u siebie Pogoń Szczecin. Na kolejne zwycięstwo czeka już od pięciu spotkań. Sosnowiczanie pozostają nadal zespołem, który nie wygrał jeszcze ligowego meczu na wyjeździe. Liczą, że w Kielcach wreszcie się przełamią. Trener Dariusz Dudek liczy, że w odniesieniu zwycięstwa pomoże Vamara Sanogo. Francuski napastnik sosnowieckiej drużyny w trzech poprzednich meczach strzelał bramki dla Zagłębia i ma ich już pięć na swoim koncie.

Korona zajmuje w tabeli ósme miejsce z 11 punktami w dorobku, Zagłębie jest w strefie spadkowej, bo zajmuje przedostatnią pozycję. By nie utknąć tam na dobre w Kiecach musi przynajmniej zremisować.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

NIE ZAGRAJĄ:

Korona: Ivan Jukić, Łukasz Kosakiewicz (kontuzje)
Zagłębie: Giacomo Melo, Martin Pribula (kontuzje)

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA

Początek spotkania, którego sędzią będzie Tomasz Kwiatkowski z Warszawy, o godzinie 18, transmisja w Eurosport 1. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Liga Mistrzów lepsza od mundialu. Zobacz nowe studio Polsatu!