Tomasz Kuczyński
Korona Kielce - Piast Gliwice 1:2. Oceniamy piłkarzy Piasta Gliwice w skali od 1 do 10.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Korona Kielce - Piast Gliwice 1:2. Oceniamy piłkarzy Piasta Gliwice w skali od 1 do 10. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. dawid lukasik/polska press
W meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Koronę Kielce 2:1 (0:1). Po piątkowym spotkaniu oceniamy piłkarzy mistrza Polski w skali od 1 do 10. Zobacz w galerii ZDJĘĆ oceny piłkarzy Piasta Gliwice.

Piast Gliwice wygrał czwarty mecz z rzędu i w piątek zagwarantował sobie miejsce w grupie mistrzowskiej obecnego sezonu. Drużyna trenera Waldemara Fornalika pokonała Koronę, która wcześniej miała dwa zwycięstwa z rzędu. Mecz w Kielcach nie rzucił na kolana, ale trzeba przyznać, że mistrz Polski wykazał się cierpliwością, grając od 27. minuty z przewagą zawodnika i przegrywając od 11. minuty - zgarnął ostatecznie pełną pulę.

Zobacz w galerii zdjęć oceny piłkarzy Piasta w meczu z Koroną w Kielcach

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Petteri Forsell (14), 1:1 Sebastian Milewski (65), 1:2 Jorge Felix (76)

Korona: Kozioł - Spychała, Kovacević, Tzimopoulos, Gardawski (77. Szymusik) - Cebula (67. Papadopulos), Gnjatić, Forsell, Żubrowski, Pućko (84. Cecarić) - Kiełb.

Piast: Plach - Konczkowski, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Milewski, Jodłowiec, Felix (80. Sokołowski), Hateley, Vida (56. Alves) - Parzyszek (70. Tuszyński).

Żółte kartki: Żubrowski, Gnjatić - Kirkeskov

Czerwona kartka: Jakub Żubrowski (27. minuta, Korona).

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: bez publiczności