Korona wygrała na wyjeździe z Gwarkiem w Centralnej Lidze Juniorów do 18 lat. Dwie kontuzje, w tym jedna poważna - złamany obojczyk

dor
Korona wygrała z Gwarkiem Zabrze 3:0 w Centralnej Lidze Juniorów do 18 lat. Dwie bramki zdobył Jakub Rybus. Fot. Dorota Kułaga/Korona Kielce
Piłkarze Korony Kielce odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo z Gwarkiem Zabrze 3:0 w meczu Centralnej Ligi Juniorów do 18 lat.

Gwarek Zabrze - Korona Kielce 0:3 (0:1)
Bramki: Jakub Rybus 10, 83, samobójcza 73.
Korona: Karyś - R. Turek (53. Dela), Seweryś, Kośmicki, Cukrowski - Kaczmarski, Bartosik (54. Płocica, 58. Skupień), Żądło (80. Górski), Gierczak - Konstantyn, Rybus.

- Fajna pierwsza połowa w naszym wykonaniu, mecz pod pełną kontrolę. Zdobyliśmy jedną bramkę, a były okazje na kolejce. Można sobie było ustawić mecz. Po przerwie nasza gra była bardziej chaotyczna, ale Gwarek poważnie nam nie zagrała. Stworzył tylko jedną klarowną okazję do strzelenia gola. Odnieśliśmy jednak w pełni zasłużone zwycięstwo - powiedział Paweł Czaja, trener Korony do 18 lat.

Zwycięstwo z Gwarkiem Korona okupiła dwoma kontuzjami. - Niestety, Oskar Bartosik ma złamany obojczyk, ta kontuzja wyklucza go z gry do końca tej rundy. Szkoda, bo ostatnio bardzo dobrze się prezentował i w meczu z Gwarkiem dostał szansę gry od początku. Szymon Płocica ma zwichnięty palec u ręki, czeka go około tygodnia przerwy - wyjaśnił Paweł Czaja.