Korona wygrała z Cracovią (wynik)

Marcin Szczepański
Mimo, że to Cracovia objęła pierwsza prowadzenie, trzy punkty z Krakowa wywiozła Korona Kielce. Z przebiegu meczu goście byli drużyną lepszą i zasłużenie wygrali 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi Korony, jednak to Cracovia szybko zdobyła bramkę. Po rzucie rożnym faulował w polu karnym Tomasz Lisowski i sędzia odgwizdał rzut karny. Na bramkę zamienił go Alexandru Suvorow.

Od tego momentu Korona dominowała, jednak nie potrafiła znaleźć drogi do bramki Cracovii. Próbowali między innymi Paweł Sobolewski i Maciej Korzym, jednak bramka Marcina Kaczmarka była jak zaczarowana.

Wyrównanie przyszło dopiero w drugiej połowie, również z rzutu karnego. Sędzia, trochę na wyrost, podyktował "jedenastkę" za faul Ntibazonkizy, a szansę wykorzystał Aleksandar Vuković.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w 90. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył "Joker", Michał Zieliński, który na boisku pojawił się dziesięć minut wcześniej. Zieliński w przygotowaniach pokazał, że potrafi zdobywać bramki, strzelając w sparingach dwa hattricki.

Cracovia miała jeszcze szansę wyrównać, ale w ostatniej akcji meczu dogodnej okazji nie wykorzystał Niedzielan, któremu piłkę wybił Stano, i też o mało co nie pokonał własnego bramkarza.

Cracovia - Korona Kielce 1:2 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Gole: Suvorov 11' (kar.) - Vuković 62' (kar.), Zieliński 90'

Żółte kartki: Niedzielan, Radomski, Kosanović, Van der Biezen - Kiercz, Lisowski, Sobolewski, Kijanskas

Sędziował: Włodzimierz Bartos (Łódź) Widzów: 9564

Cracovia: Wojciech Kaczmarek - Krzysztof Nykiel, Mateusz Żytko, Milos Kosanović, Hesdey Suart - Bartłomiej Dudzic (58' Koen van der Biezen), Sławomir Szeliga (63' Mateusz Bartczak), Arkadiusz Radomski, Alexandru Suvorov (67' Rok Straus), Saidi Ntibazonkiza - Andrzej Niedzielan

Korona: Zbigniew Małkowski - Tadas Kijanskas, Pavol Staňo, Krzysztof Kiercz, Tomasz Lisowski - Kamil Kuzera (72' Paweł Kal), Aleksandar Vuković, Vlastimir Jovanović, Grzegorz Lech (90' Artur Lenartowski), Paweł Sobolewski - Maciej Korzym (80' Michał Zieliński)