Kosta Runjaic po meczu Legia - Pogoń: Spróbujemy sprawić, by wyścig o mistrzostwo był ciekawy do końca

PB
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1) Andrzej Szkocki/Polska Press
Pogoń Szczecin zremisowała na wyjeździe z Legią Warszawa 1:1. To pierwszy podział punktów legionistów w tym roku oraz za kadencji Aleksandara Vukovicia. Po 35. kolejce nastąpi zmiana lidera - fotel obejmie Piast Gliwice, który wygrał z Jagiellonią Białystok. Oto, co do powiedzenia miał Kosta Runjaic, opiekun Portowców.

- Myślę, że widzieliśmy dziś ciekawy, intensywny mecz. W pierwszej połowie byliśmy odrobinę lepsi, zwłaszcza w pierwszych 25 minutach. Było jasne, że tego tempa nie uda nam się podtrzymać przez całe 90 minut, tak samo jak to, że Legia w drugiej połowie postara się wygrać. Straciliśmy kontrolę nad grą po przerwie, ale to nie było tak, że Legia co minutę kreowała sobie sytuację. Nie załamaliśmy się wynikiem 1:1 i od około 80. minuty to znowu my mieliśmy kontrolę nad meczem. Uważam remis za sprawiedliwy.

Po meczu z Jagiellonią chcieliśmy pokazać odpowiednią reakcję i uważam, że nam się to udało. Mam nadzieję, że kontuzje Malca i Drygasa nie są poważne. Oczywiście byłaby to bardzo zła informacja dla mojej drużyny. Trenerowi Legii obiecałem, że damy z siebie wszystko w meczu z Piastem. Będziemy grali z drużyną z topu, będzie to nasz ostatni mecz w Szczecinie, chcemy się godnie pokazać, ale musimy zobaczyć, kto będzie do naszej dyspozycji. Teraz musimy się zregenerować i skoncentrować na następnym spotkaniu. Spróbujemy sprawić, by wyścig o mistrzostwo był ciekawy do końca.

Dzisiaj spowodowaliśmy dużo mniej błędów, niż w ostatnim meczu w Warszawie, bardzo dobrze zachowywaliśmy się pod względem ustawienia w walce jeden na jednego. Nie jesteśmy Legią, tylko Pogonią Szczecin, jesteśmy w trakcie rozwoju i było jasne, że będziemy potrzebować w tym meczu mnóstwo szczęścia. Myślę też, że każdy kibic widział, że Legia koniecznie chciała strzelić drugiego gola, ale to się nie udało, dlatego jestem szczęśliwy.

Nie wiadomo, jak zakończyłby się mecz, gdyby Michał Żyro wykorzystał swoją sytuację, ale Legia jest drużyną należącą do czołówki i cieszę się z dyspozycji mojego zespołu w dzisiejszym dniu.