0

Serbia

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji LIVE i życzymy miłej niedzieli!

• Spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszej połowie przeważała Serbia, natomiast w drugiej części spotkania po zdobyciu bramki zdecydowanie cofnęli się, co chciała wykorzystać Kostaryka. Jednak nie udało im się to i Serbia może cieszyć się ze zwycięstwa na inaugurację turnieju.

• Koniec spotkania! Serbia świetnie rozpoczyna Mundial wygrywając z Kostaryką 1:0!

• Po weryfikacji w systemie VAR żółtą kartką za uderzenie przeciwnika przy walce o pozycję ukarany został Aleksandar Prijović.

• Zagotowało się teraz w polu karnym Serbii, ale teraz już po piłkarskich zdarzeniach. Bryan Ruiz nie zdołał czysto uderzył piłki, piłka trafiła jeszcze do Bolanosa, który był jednak na spalonym.

• Starcie przy ławce rezerwowych Kostaryki pomiędzy asystentem reprezentacji Kostaryki, a Nemanją Matićem. Zagotowało się i doszło do rękoczynów. Jednak nikt nie został ukarany kartką.

• Po rzucie rożnym dla Kostaryki z kontratakiem wyszła Serbia, ale w końcowej fazie Filip Kostić fatalnie zepsuł podanie do Prijovića.

• W odpowiedzi bardzo mocne uderzenie Cristiana Gamboi z dalszej odległości, ale pewnie łapie piłkę Vladimir Stojković.

• Do drugiej części spotkania arbiter dolicza co najmniej pięć minut.

• Potężne uderzenie Kostića z okolic pola karnego, ale przeniósł piłkę niewiele ponad poprzeczką bramki Keylora Navasa.

• Na boisku właśnie pojawia się stary znajomy z Legii Warszawa. Aleksandar Prijović wchodzi w miejsce Aleksandara Mitrovića.

• Ależ mogła teraz odpowiedzieć Serbia drugą bramką! Po stracie piłki przez Kostarykę w środku pola, futbolówka została posłana do Mitrovića, który świetnie przyjął piłkę w polu karnym rywali, ale zbyt długo składał się do strzału i obrońca Kostaryki dopadł do piłki.

• Serbia coraz bardziej cofnięta, to może się dla nich źle skończyć. Jednak jak na razie jeszcze radzą sobie ze zmasowaną ofensywą Kostaryki, która praktycznie nie stwarza sobie bramkowych okazji.

• Bardzo defensywna zmiana w reprezentacji Serbii. Antonio Rukavina wchodzi w miejsce Dusana Tadića.

• Serbia po zdobyciu bramki pierwszy raz zaatakowała, piłka została wstrzelona w pole karne Kostaryki, ale Keylor Navas przeszkodził w strzale Kostićowi zmieniając minimalnie tor lotu piłki.

• No i ostatnia zmiana w Kostaryce. Za Davida Guzmana na murawie pojawia się Daniel Colindres.

• Kostaryka wciąż bije głową w mur. Są w posiadaniu piłki, rozgrywają w środku pola, ale wciąż nie potrafią zbliżyć się do pola karnego rywali.

• Mamy pierwszą zmianę w reprezentacji Serbii. Filip Kostić wchodzi w miejsce Adema Ljalića.

• Bardzo dużo musiało kosztować to spotkania Marcosa Uranii, który musiał walczyć z rosłymi stoperami reprezentacji Serbii. Teraz w jego miejsce pojawia się Joel Campbell.

• Chwilę temu żółtą kartką żółtą kartką został ukarany Branislav Ivanović za podcięcie rywala.

• Koronkowa akcja Serbii, Milinković-Savić zagrał do Ljajića, ale ten nonszalancko zagrał piętą i Serbia straciła piłkę.

• Po stracie bramki wreszcie Kostaryka przejęła inicjatywę. Jednak na razie nie potrafią przedostać się pod pole karne Serbów. Defensywa europejskiej reprezentacji jak póki co nie do złamania.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W zespole Kostaryki Christian Bolanos pojawia się w miejsce Johana Venagasa.

• Właśnie po tym faulu Guzmana do piłki podszedł Aleksandar Kolarov i potężnym strzałem w swoim stylu niemal w samo okienko bramki Kostaryki otworzył wynik spotkania. Może teraz nam się rozkręci to spotkanie w Samarze! Kostaryka musi zaatakować!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Aleksandar Kolarov bezpośrednio z rzutu wolnego otwiera wynik spotkania w Samarze!!!

• Mitrović teraz świetnie odebrał piłkę na połowie przeciwnika, chciał popędzić na bramkę Kostaryki, ale został sfaulowany przez Davida Guzmana, który został za to ukarany żółtą kartką.

• Najlepsza akcja w tym meczu na zdobycie bramki! Cudowne prostopadłe podanie do Mitrovića, a ten w sytuacji sam na sam z Keylorem Navasem nie wykorzystał sytuacji. Kostarykański bramkarz popisał się cudowną interwencją!

• Początek drugiej części meczu znacznie spokojniejszy niż pierwszej, Zawodnicy nie kwapią się zbytnio do atakowania bramki rywali.

• No i zaczynamy drugą połowę spotkania!

• Piłkarze obu zespołów są już ponownie na murawie, za moment początek drugiej części spotkania!

• Koniec pierwszej części meczu w Samarze.

• Po stracie piłki w środku pola przez Serbów futbolówka została od razu posłana do Marcosa Urenii, ten jednak był osamotniony pod polem karnym Serbii i akcja nie została wykorzystana.

• Arbiter do pierwszej części spotkania dolicza co najmniej dwie minuty.

• Świetne dośrodkowanie piłki w pole karne Kostaryki i uderzeniem przewrotką popisał się Sergej Milinković-Savić! Strzał jednak został oddany w środek bramki i mógł pewnie interweniować Keylor Navas.

• Świetna zespołowa akcja Kostaryki. Piłka w ostatniej fazie trafiła do Francisco Calvo, ten oddał strzał z okolic pola karnego, ale piłka powędrowała obok bramki Stojkovića.

• W pierwszej części meczu zdecydowanie najaktywniejszym zawodnikiem jest Marcos Urena. Teraz napastnik Kostaryki świetnie odebrał piłkę na własnej połowie.

• Teraz swoich sił strzałem z dystansu próbował Marcos Urane, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała bardzo wysoko nad bramką Serbów.

• Na szczęście obaj zawodnicy już się podnieśli, można kontynuować grę.

• Niebezpieczne zderzenie w środku pola Dusko Tosića i Johnnyego Acosty, obaj piłkarze padli na murawę

• Mocne wstrzelenie piłki w pole karne po tym rzucie wolnym, ale świetnie interweniuje Keylor Navas piąstkując futbolówkę.

• Faul na Tadiću z boku boiska na wysokości pola karnego Kostaryki, może być okazja dla Serbów.

• Sergej Milinković-Savić wpadł w pole karne Kostaryki, odegrał do Tadića, ale ten pogubił się i kolejna akcja Serbów spaliła na panewce.

• Chyba najlepsza okazja reprezentacji Serbii na zdobycie bramki w tym meczu. Świetnie zagrana piłka do Sergeja Milinkovića-Savića, ale ten źle przyjął sobie piłkę i nie mógł oddać już dobrego strzału. Słabe uderzenie pewnie złapał Keylor Navas.

• Dusan Tadić zagrał piłkę w pole karne Kostaryki, ale zbyt mocno i żaden z graczy serbskich nie zdołał opanować tej piłki.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul przy linii bocznej ukarany Francisco Calvo.

• Dośrodkowanie piłki w pole karne Kostaryki, piłka kilkukrotnie została odbita głową przez zawodników obu drużyn, ostatecznie nie zrodziło się z tego nic groźnego.

• Ofensywne podłączenie się do akcji przez Branislava Ivanovića, wstrzelił piłkę w pole karne Kostaryki, ale nie było nikogo, kto mógłby przeciąć dośrodkowanie.

• Bardzo aktywny w pierwszych minutach spotkania jest napastnik reprezentacji Kostaryki, Marcos Urena. Teraz snajper próbował uwolnić się po prostopadłej piłce, ale obrońca Serbów zachował się kapitalnie nie dając dojść do piłki rywalowi.

• W odpowiedzi Sergej Milinković-Savić, jego uderzenie jednak zablokowane i pewnie interweniował Navas.

• Ależ miał teraz szanse na zdobycie bramki Giancarlo Gonzalez! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła idealnie na jego głowę, a on niepilnowany uderzył fatalnie, obok bramki.

• Nieco uspokoiła nam się teraz gra. Zawodnicy obu zespołów zaczęli rozgrywać akcję w środku pola i zaskoczyć rywali akcją pozycyjną.

• Teraz uderzeniem z dystansu chciał zagrozić bramce rywali Aleksandar Kolarov, ale całkowicie nie wyszedł mu ten strzał i piłka powędrowała daleko od bramki Kostaryki.

• Pod polem karnym Serbii o górną piłkę walczył Marcos Urena, ale rośli obrońcy reprezentacji Serbii nie dali mu dojść do piłki

• Rzut rożny z drugiej strony boiska. Jednak przeciągnięte dośrodkowanie i zmarnowana szansa Serbów.

• Kolejna szansa Kostaryki, głową uderzał Giancarlo Gonzalez, ale w sam środek bramki i ponownie dobrze interweniował Stojković.

• Świetny mecz na początku, w odpowiedzi kontratak Kostaryki, z piłką popędził Marcos Urana, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i dobrą interwencją popisał się Vladimir Stojković.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła do Ljajića, ten jednak nie zdołał oddać groźnego strzału i ponownie zagrożenie zostało oddalone od pola karnego Kostaryki.

• Serbia od razu z przytupem rozpoczęła spotkanie. Branislav Ivanović zagrał piłkę w pole karne rywali, ale obrońca Kostaryki wyjaśnił sytuacje wybijając piłkę na rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek senegalskiego arbitra Malanga Diedhioua, zaczynamy spotkanie!

• Spotkanie Kostaryki z Serbią jest pierwszym starciem tych ekip w historii.

• Zawodnicy są już na murawie, właśnie rozbrzmiewa hymn Kostaryki, a za moment również Serbii.

• W tej grupie występują jeszcze reprezentacje Szwajcarii i Brazylii, ich spotkanie odbędzie się dzisiaj o 20:00 w Rostowie.

• Piłkarze obu zespołów są już w tunelu prowadzącym na murawę Stadionu w Samarze, za moment rozpocznie się rywalizacja pomiędzy Kostaryką, a Serbią!

• Bramki strzelać ma natomiast Bryan Ruiz. Jest to chyba najbardziej rozpoznawalny gracz z pola reprezentacji Kostaryki. Cztery lata temu w Brazylii ciągnął swój zespół do sukcesu, którym był ćwierćfinał mistrzostw świata. Dzisiaj ta drużyna chyba nie ma tak dużego potencjału, ale wtedy też nie była stawiana w roli faworyta nawet jeśli chodzi o wyjście z grupy.

• Natomiast w reprezentacji Kostaryki bezkonkurencyjnie największą gwiazdą jest bramkarz Keylor Navas. Gracz Realu Madryt nie raz ratował swój zespół przed stratą bramki, bo defensywa południowoamerykańskiej drużyny często nie jest monolitem.

• Na ławce Serbów zasiądzie natomiast Aleksandar Prijović, który jeszcze nie tak dawno z sukcesami występował w Legii Warszawa. Teraz snajper reprezentuje barwy greckiego PAOK-u Saloniki i również zdobywa bramki jak na zawołanie.

• W składzie Serbów występować będzie między innymi Sergej Milinković-Savić, który jest jednym z najgorętszych "towarów" letniego okienka transferowego. Od jakiegoś czasu poluje na niego Real Madryt, ale rzymskie Lazio życzy sobie za Serba aż 100 mln euro!

• Już za kilkanaście minut w Samarze rozpocznie się rywalizacja w grupie "E" piłkarskich mistrzostw świata. Reprezentacja Kostaryki, która była czarnym koniem mundialu z przed czterech lat zmierzy się z Serbią. Serbowie natomiast wracają na turniej tej rangi po ośmiu latach i teraz mają naprawdę mocną kadrę, która może pozwolić na wyjście z grupy. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb!