Krakowska okręgówka. Proszowianka nie zachwyciła, ale wygrała

Aleksander Gąciarz
Proszowianka - Zieleńczanka 2:1
Proszowianka - Zieleńczanka 2:1 Aleksander Gąciarz
W meczu dziewiątej kolejki I grupy klasy okręgowej Proszowianka wygrała na własnym boisku z Zieleńczanką 2:1. Goście od 9 minuty grali w osłabieniu

Już w 6 min. Sabliasz uderzył w rzutu wolnego z 16 m i piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Gospodarze stracili gola i - w perspektywie meczu z Sokołem - Wasilewskiego, który został w tej sytuacji ukarany żółtą kartką. Za moment z kolei to goście stracili Frączka, który błyskawicznie zapracował na dwie żółte kartki i Zieleńczanka musiała grać w osłabieniu. Radziła sobie jednak bardzo dobrze i przed przerwą Rozwadowski dwa razy mógł podwyższyć wynik. Raz trafił w słupek, raz nie tra trafił w piłkę w idealnej sytuacji.

Proszowianka tymczasem biła głową w mur. Najlepszą okazję na wyrównanie miał tuż przed przerwą A. Przeniosło, ale głową posłał piłkę w słupek.

W przerwie trener Szarek dokonał aż czterech zmian. Pomogło, bo gol wyrównujący był dziełem rezerwowych: podawał z prawej strony Kaczor, a głową do siatki trafił Mach. Wynik ustalił A. Przeniosło, uderzając płasko po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bździuły. Mimo prowadzenia i przewagi gospodarze do końca musieli być czujni. Zieleńczanka bowiem ani myślała pogodzić się z porażką i gdyby Rozwadowsk był lepiej dysponowany strzelecko, również po przerwie mógł co najmniej dwukrotne pokonać Zawartkę.

Proszowianka - Zieleńczanka 2:1 (0:1)

1:0 Sabliasz 6 (wolny), 1:1 Mach 59 (głową), 2:1 A. Przeniosło 67

Proszowianka: Zawartka - Wrona (46 Kaczor), Wasilewski, Skalski, Woźniak (46 Mach) - Polański (46 Gorczyca), K. Bździuła (78 Wąsowicz) - M. Przeniosło, A. Przeniosło, Dębski - Kowalski (46 Prochownik)

Zieleńczanka: Mazur - Rożek (82 Baran), Jaworski, Anioł, Nowak - Frączek, Chrząstowski (72 Drobny), Małek (38 Dulias) - Sabliasz, Rozwadowski (68 Kardas)

Materiał oryginalny: Krakowska okręgówka. Proszowianka nie zachwyciła, ale wygrała - Dziennik Polski