Dawid Dobrasz
od 16 lat
W sobotnim meczu Lecha Poznań z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza debiut w barwach Kolejorza zaliczył norweski skrzydłowy Kristoffer Velde. Z poznańską publicznością przywitał się od razu asystą przy pierwszej bramce Mikaela Ishaka. Po meczu wypowiedział się o swoich odczuciach związanych z debiutem w oficjalnym meczu Kolejorza oraz o sytuacji sprzed tygodnia, kiedy w ostatniej chwili nie pojechał do Krakowa, bo wyszedł mu pozytywny test na koronawirusa.

Kristoffer Velde w swoim debiucie zagrał 62 minuty i zaliczył asystę. Oddał jeden strzał na bramkę rywali, ale niecelny. Cztery razy był faulowany i raz został złapany na spalonym. Wykonał 9 na 10 dokładnych podań, miał jedno kluczowe podanie. Stoczył 13 pojedynków, z czego sześć było udanych. Wykonał cztery dryblingi i dwa z nich okazały się skuteczne. Stracił też sześć piłek, a jego ogólna ocena na bazie InStat Index wynosi 242.

W skali od 1-10 oceniliśmy Norwega na 7.

"Zadebiutował w Lechu i od razu w pierwszym składzie. Był aktywny od pierwszych minut. Szukał dryblingu. Po jednym z nich popisał się asystą do Ishaka. Perspektywiczny debiut, choć przeciwnik nie był zbyt klasowy" - napisaliśmy.

Lech Poznań w sobotę, 12 lutego, rozegrał pierwszy mecz na własnym stadionie w 2022 roku i od razu z rekordem frekwencji w PKO Ekstraklasie. Sobotnie spotkanie Kolejorza z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza obejrzało na żywo 13 151 kibiców. W tym roku jeszcze ani razu na żadnym stadionie nie było ponad 10 tysięcy widzów. Zatem Lech Poznań jest liderem nie tylko na boisku, ale także na trybunach. Zobacz zdjęcia z trybun z sobotniego starcia, wygranego przez Kolejorza 5:0 --->Co ze zdrowiem Ishaka, Ba Loui i Amarala?Kolejorz postrzelał do "Słoników"Oceniamy piłkarzy Kolejorza. Błysk Ramireza i KamińskiegoKristoffer Velde z debiutem w sobotnim meczu. Co powiedział?

Lech Poznań z rekordem frekwencji na stadionach PKO Ekstrakl...

Lech Poznań ani przez chwilę nie dał szans Termalice na to, aby z Bułgarskiej wywieźć choćby punkt. Zespół Macieja Skorży zanotował też dziewiąte czyste konto w tym sezonie, a zarazem trzynaste zwycięstwo. Pewna wygrana niestety może zejść w cień, bo w spotkaniu nie zagrał chory Amaral, a Mikael Ishak musiał opuścić boisko jeszcze w pierwszej połowie. Sprawdźcie, jak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza za sobotnie starcie.Zobacz oceny Lecha Poznań za mecz z Termaliką ---->

Lech Poznań kończy mecz zgodnie z planem. Nie dał szans Term...