Krzysztof Piątek wrócił do strzelania. Gol w meczu Salernitana - Cremonese. Pomogło zachowanie rywali [WIDEO]

Jacek Czaplewski
PAP, EPA/MASSIMO PICA
Liga włoska. Krzysztof Piątek zdobył bramkę w meczu Salernitana - Cremonese. Polak trafił po raz trzeci w sezonie. Jego drużyna zremisowała 2:2.

Piątek otworzył wynik spotkania. W 5 minucie po centrostrzale kolegi nabiegł na piłkę odbitą od ręki bramkarza i nogi obrońcy. Trafił z bliska, wysuwając prawą nogę.

Tą bramką Piątek przerwał serię trzech meczów bez gola. W 67 minucie Polak zszedł z boiska. Zmienił go Federico Bonazzoli.

Przed spodziewanym powołaniem na mundial "Pjona" rozegra jeszcze maksymalnie dwa mecze w Serie A: wyjazdowy przeciw Fiorentinie, do której był niedawno wypożyczony oraz wyjazdowy z Monzą.

Głównym konkurentem Piątka w walce o bilet na Katar wydaje się być Dawid Kownacki. Snajper z zaplecza niemieckiej Bundesligi dzisiaj zapisał szóstą asystę. Ma też tyle samo goli.

Salernitana - Cremonese 2:2 (2:1)
Bramki: Piątek 5', Coulibaly 38' - Okereke 12', Ciofani 90'
Żółte kartki: Fazio, Sepe - Hendry, Sernicola
W 89 minucie Ciofani zmarnował rzut karny.