Krzysztof Warzycha: Sytuacja jest trudna, ale szanse jeszcze są

krk
Andrzej Banaś
W piątek Ruch Chorzów poniósł trzecią z rzędu porażkę. Po przegranym spotkaniu w Krakowie Niebiescy są już jedną nogą w 1. lidze. Sytuacja Ruchu jest trudna, ale są jeszcze szanse na utrzymanie w Ekstraklasie - uważa Krzysztof Warzycha, szkoleniowiec chorzowian.

Krzysztof Warzycha, Ruch Chorzów:

Sytuacja Ruchu jest trudna, aczkolwiek powiem, że są jeszcze szanse na utrzymanie w Ekstraklasie. Na pewno te szanse są dużo mniejsze, ale są. Jeśli chodzi o przebieg meczu to niestety zabrakło koncentracji, jeden błąd sprawił, że już w 2. minucie straciliśmy bramkę. Szybko dostaliśmy drugą i nie było łatwo się podnieść po takich ciosach. Muszę powiedzieć, choć to może zabrzmi śmiesznie, że od 30. minuty widziałem na boisku tylko jedną drużynę. Stworzyliśmy dużo sytuacji, dwa razy trafiliśmy w poprzeczkę, były 2-3 okazje bramkowe. W piłce potrzebne jest też trochę szczęścia. My go nie mieliśmy, ale było widać, że drużyna chciała przynajmniej zremisować ten mecz, włożyli dużo wysiłku. Ale taka jest piłka. Mam nadzieję, że tego szczęścia w dwóch ostatnich spotkaniach będziemy mieli trochę więcej.