KSZO pewnie pokonało Ruch i nadal jest w grze o utrzymanie

Piotr Szymański
KSZO ciągle ma szansę na utrzymanie
KSZO ciągle ma szansę na utrzymanie Arkadiusz Lewicki
KSZO w przeciągu całego meczu zrobiło zdecydowanie lepsze wrażenie niż Ruch Radzionków i odniosło zasłużone zwycięstwo. Bramki dla gospodarzy zdobywali Michał Trzeciakiewicz i Vahan Gevorgyan.

KSZO Ostrowiec Św. - Ruch Radzionków 2:0 - czytaj zapis relacji na żywo ze spotkania!

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 12. minucie. Rosły Michał Trzeciakiewicz znakomicie odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym wykonywanym przez Vahana Gevorgyana i precyzyjnym uderzeniem zdobył pierwszą bramkę w meczu. KSZO powinno podwyższyć rezultat jeszcze w pierwszej połowie, lecz najpierw przyjezdnych uratował Tomasz Rzepka, a przed przerwą - brak skuteczności podopiecznych Czesława Jakołcewicza.

Po przerwie na boisku nadal istniała jedna drużyna. Już w 47. minucie Gevorgyan zaprzepaścił znakomitą okazję do zdobycia gola, przegrywając pojedynek oko w oko z Łukaszem Skorupskim. W 60. minucie napastnik gospodarzy był jeszcze bliżej, bowiem po jego potężnym uderzeniu piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Szczęście uśmiechnęło się do urodzonego w Erewaniu zawodnika, już sześć minut później. Tym razem wyszedł zwycięsko z bezpośredniego pojedynku z bramkarzem. Gevorgyan w roli głównej wystąpił ponownie kilka minut przed końcem spotkania, gdy wychodząc na czystą pozycję sfaulował go Jan Beliancin. Słowak opuścił murawę, a dzięki dzisiejszemu zwycięstwu, KSZO jest coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej.