Kulisy Polska - Słowacja: Paulo Sousa przewidział bramkę na 2:1 [WIDEO]

etc
od 16 lat
Euro 2020. Dwa dni po klęsce kanał Łączy nas Piłka odsłonił kulisy meczu ze Słowacją (1:2). Obszerny materiał obejmuje czas od pożegnania Opalenicy do pomeczowej konferencji Grzegorza Krychowiaka, który kajał się za swoje błędy. Nie zawiera natomiast żadnych scen z szatni w Sankt Petersburgu w trakcie przerwy i zaraz po ostatnim gwizdku.

Najważniejszy wydaje się być fragment odprawy, gdy Paulo Sousa zwracał uwagę na mocne punkty rywala: skrzydłowego Roberta Maka (bohater akcji na 1:0) czy stopera Milana Skriniara (autor bramki na 2:1).

- Zazwyczaj Skriniar jest dla nich kluczowym graczem. Mają trzy strefy przy rzutach rożnych. Pierwsza to przewidywanie piłki na bliższy słupek, druga na dłuższy i jeszcze w okolicach wykonywania rzutu karnego, gdzie robi małe ruchy. Myślimy o tym, by zastosować krótkie krycie. Na niego. By kryć go indywidualnie - tłumaczył Sousa, a Lewandowski porozumiewawczo kiwnął głową.

Kibice w komentarzach pod kulisami zastanawiają się czy nasi piłkarze nie znają dobrze angielskiego, czy po prostu nie posłuchali wskazówek i zawiedli.

EURO 2020 w GOL24

Więcej o EURO - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Euro 2020. Szybko stracony gol, brak celnego strzału w pierwszej połowie, Krychowiak wyrzucony za dwie żółte kartki. Prawie wszystko poszło nie tak jak zaplanowaliśmy i Polska przegrała ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu turnieju. Internauci nie mieli litości dla drużyny i selekcjonera Paulo Sousy. Obejrzyjcie galerię memów z przegranego spotkania.

MEMY o meczu Polska - Słowacja. Mecz otwarcia za nami, teraz...