Kuriozalny mecz Milika w lidze włoskiej. Gol, weryfikacja VAR i czerwona kartka

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Alessandro Di Marco
Arkadiusz Milik mógł zostać bohaterem, a stał się... antybohaterem Juventusu. Polski napastnik wszedł na boisko na początku drugiej połowy. Meczu niestety nie dokończył - był zmuszony opuścić boisko po tym jak otrzymał drugą żółtą kartkę.

W pierwszej połowie meczu Juventus - Salernitana, gospodarze byli bezbronni. Do szatni schodzili przy wyniku 0:2 dla Salerno. Jedną z bramek dla gości zdobył Krzysztof Piątek.

Milik pojawił się w 46. minucie, po tym jak boisko opuścił Kean. Juve dość szybko wzięło się do odrabiania strat - w 51. minucie na listę strzelców wpisał się Bremer. Prawdziwy emocjonalny rollercoaster zaczął się w doliczonym czasie gry.

83. minuta
Żółta kartka dla Miliki za faul.

93. minuta
Karny dla Juventusu! Do piłki podchodzi Bonucci, ale Sepe broni! Bonucci dopada do piłki i dobija! 2:2!

95. minuta
Milik strzela na 3:2! Szaleństwo polskiego napastnika - 28-latek zdejmuje koszulkę.

96. minuta
Polak dostaje drugą żółtą kartkę za zdjęcie koszulki przy celebracji. Następnie weryfikacja VAR - bramka Milika jednak nieuznana! Spalony jednego z zawodników Juventusu.

99. minuta
Bardzo duże emocje sprawiły, że doszło do spięć między zawodnikami. Cuadrado, Allegri, Fazio otrzymali czerwone kartki.

Żywiołowo protestował także trener Juventusu Massimiliano Allegri, a sędzia ukarał szkoleniowca czerwoną kartką.