Kuriozalny samobój i porażka Pogoni z Brondby

Maurycy Brzykcy
Wiola Ufland / Pogoń Szczecin
Pogoń Szczecin przegrała w ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej. Portowcy polegli na boisku duńskiego Brondby IF 1:3. Za tydzień w sobotę mecz ligowy z Lechią w Gdańsku. Do Kopenhagi wybrało się ponad 100 kibiców z naszego regionu.

Trener Kosta Runjaić w tym sezonie jeszcze nie miał pełnej kadry do dyspozycji i nie inaczej było w sparingu w Danii. Nie mogli zagrać Kozulj, Frączczak, Niepsuj czy Benyamina. Po stronie gospodarzy nie wystąpił Kamil Wilczek. Mimo tego, szkoleniowiec desygnował na murawę silną jedenastkę, tylko z jednym nowym piłkarzem - Jakubem Bartkowskim. Jego współpraca na skrzydle ze Spasem Delewem wyglądała dobrze. Okazję mieli także Hubert Matynia czy Adam Buksa. Do szczęścia jednak trochę brakowało.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Pogoń, jednak strzał Delewa nie znalazł drogi do siatki. Niestety, po drugiej stronie pola karnego pogubili się Portowcy. Tomas Podstawski zagrał do Łukasza Załuski, a nieporozumienie sprawiło, że piłka znalazła się w siatce Pogoni. Chwilę później było już 2:0, po ładnej akcji Mikaela Uhre.

Portowcy odpowiedzieli w 65. minucie. Iker Guarrotxena głową skierował piłkę do siatki Duńczyków. Rywale po kilku minutach znowu mieli dwie bramki przewagi, tym razem za sprawą Simona Hedlunda. Końcówka spotkania to już napór Portowców i sporo okazji. Skończyło się jednak na 1:3.

Za tydzień w sobotę o godz. 20.30 ligowy mecz Lechia Gdańsk - Pogoń.

Brondby IF – Pogoń Szczecin 3:1 (0:0)
Bramki: Podstawski (59-sam.), Uhre (63), Hedlund (72) - Guarrotxena (65).
Pogoń: Załuska – Bartkowski (46 Stec), Walukiewicz (83 Fojut), Malec, Matynia (82 Nunes) – Guarrotxena (80 Żyro), Drygas, Podstawski (82 Smoliński), Majewski (73 Izumisawa), Delev (61 Kowalczyk) – Buksa (80 Benedyczak).

Chemik wygrał z Pałacem Bydgoszcz. Zobacz zdjęcia kibiców [GALERIA]

Materiał oryginalny: Kuriozalny samobój i porażka Pogoni z Brondby - Głos Szczeciński