Kuszczak obronił rzut karny, ale nie uchronił Birmingham przed porażką

PI
Andrzej Banas
W meczu 25. kolejki Championship Birmingham City uległo ekipie Brentford 1:3. Tomasz Kuszczak w drugiej połowie obronił rzut karny.

Na przerwę zawodnicy Birmingham City schodzili z jednobramkową przewagą, ale druga część spotkania należała do przyjezdnych. Najpierw Tomasza Kuszczaka zaskoczył Scott Hogan. Ten sam zawodnik w 58. minucie mógł dać Brentford prowadzenie, jednak polski bramkarz obronił rzut karny. Kwadrans później goście już prowadzili. Futbolówkę do własnej bramki skierował David Davis. Trzy minuty przed końcem Kuszczak skapitulował raz jeszcze. Tym razem pokonał go rezerwowy Nicholas Yennaris.

Po 25. kolejkach Birmingham City zajmuje 13. pozycję, mając na koncie 35 punktów. Tabele Championship otwiera Brighton & Hove Albion, które o dwa oczka wyprzedza Newcastle United.

Birmingham City - Brentford FC 1:3 (1:0)

Bramki: Jutkiewicz 23 - Hogan 54, Davis 73-samobójcza, Yennaris 87

W 58. minucie Scott Hogan (Brentford) nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Tomasz Kuszczak).