Lech II Poznań - Elana Toruń. Wynik, bramki, składy, relacja [raport]

Dariusz Knopik
Torunianie zremisowali z rezerwami Lecha
Torunianie zremisowali z rezerwami Lecha Jacek Smarz
W meczu 26. kolejki II ligi Elana Toruń zremisowała na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań 2:2.

LECH II POZNAŃ - ELANA TORUŃ 2:2 (2:1)
Bramki: Michał Skóraś (12), Filip Szymczak (41) - Wojciech Onsorge (34), Bartosz Machaj (64).
ELANA: Sokół - Stryjewski (88. Rak), Bierzało, Onsorge, Andrzejewski - Machaj (66. Kościelniak), Kryszak, Hrnciar (79. Jóźwicki l), Kołodziej, Boniecki (71. Świeciński) - Kozłowski.
Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk).

Torunianie mieli nad rywalem 2 punkty przewagi. Do 6. miejsca, które daje prawo gry w barażach tracili 3 „oczka”, a nad strefą spadkową mieli 4 punkty więcej. Spotkanie z rezerwami Lecha miało więc swój duży ciężar gatunkowy.

Podopieczni Bogusława Pietrzaka zaczęli z animuszem. Już w 3. minucie groźnie z rzutu wolnego strzelał Mariusz Kryszak. Po chwili nieznacznie pomylił się Filip Kozłowski. Wydawało się, że torunianie otworzą wynik, ale stracili gola. Dali się wymanewrować rywalom. Dopiero po pół godzinie udało się doprowadzić do remisu po celnej główce Wojciecha Onsorge. Zawodnicy Elany remisowali zaledwie kilka minut. Nadziali się na kontrę i stracili drugiego gola.

Po przerwie piłkarze z Torunia grali lepiej, a efektem ich dobrej postawy był gol strzelony z bliska przez Bartosza Machaja. Pomimo okazji z obu stron wynik się nie zmienił.

W kolejnym meczu rozgrywanym w niedzielę torunianie podejmą Górnika Polkowice.

Pozostałe wyniki: Legionovia - GKS Katowice 2:2, Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 3:1, Błękitni Stargard - Bytovia 1:3, Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów 3:0, Pogoń Siedlce - Górnik Polkowice 1:3, Garbarnia Kraków - Widzew Łódź 1:3, Górnik Łęczna - Znicz Pruszków 1:0, Skra Częstochowa - Resovia 0:0.

Kolejność: 1. Widzew (51 pkt.), 2. GKS Katowice (48), 3. Górnik Ł. (46), 4. Olimpia (44), 5. Resovia (44), 6. Bytovia (40), 7. Błękitni (38), 8. Elana (36), 9. Skra (35), 10. Górnik P. (34), 11. Stal Rz. (34), 12. Lech II (34), 13. Pogoń (33), 14. Garbarnia (32), 15. Znicz (31), 16. Stal St. W. (31), 17. Legionovia (20), 18. Gryf (14).
1-2 - awans do I ligi, 3-6 - baraże, 15-18 - spadek.