Dawid Dobrasz
Filip Szymczak w meczu z Garbarnią strzelił gola i dał się sfaulować w polu karnym. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka
Po 87 dniach przerwy rozgrywki wznowiła II liga. W środę odbyła się 23. kolejka, w której rezerwy Lecha Poznań zremisowały we Wronkach 2:2 z Garbarnią Kraków. Wyrównujący gol dla gości padł po fatalnym kiksie Karola Smajdora.

Lech II Poznań został wzmocniony czterema zawodnikami z pierwszego zespołu, których Rafał Ulatowski wstawił do wyjściowej jedenastki. Byli to Miłosz Mleczko, Juliusz Letniowski, Filip Szymczak i Michał Skóraś.

Po niemrawym początku i kilku błędach indywidualnych obie drużyny wzięły się do roboty. Najpierw w 19. minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego Miłosza Mleczkę pokonał Bartłomiej Mruk.

Lech po stracie gola ruszył na Garbarnię i po faulu w polu karnym na Filipie Szymczaku sędzia podyktował jedenastkę. Podszedł do niej Juliusz Letniowski, który pewnym strzałem pod poprzeczkę dał rezerwom wyrównanie.

Po tych dwóch bramkach w ciągu trzech minut ze stałych fragmentów gry spotkanie się wyrównało i do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Wśród lechitów aktywni w pierwszej połowie byli głównie zawodnicy z "jedynki", czyli Skóraś i Szymczak, a karnego wykorzystał Letniowski.

Na początku drugiej połowy gola strzelili goście, ale sędzia Konrad Aluszyk go nie uznał z powodu faulu jednego z zawodników Garbarni. W 59. minucie swoją dobrą postawę z pierwszej połowy potwierdził Filip Szymczak, który w polu karnym zachował zimną krew i podopieczni Rafała Ulatowskiego wyszli na prowadzenie. Po stracie bramki goście nie potrafili stworzyć dogodnej okazji do wyrównania, a 15 minut przed końcem meczu świetną okazję miał Wojtkowiak, ale jego strzał zatrzymał się na poprzeczce bramki Garbarni. Strzał udanie dobił jeden z lechitów, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i nie uznał gola.

Nie wpadło na 3:1, to pięć minut później po fatalnym kiksie w polu karnym Karola Smajdora Garbarnia wyrównała po golu Krzysztofa Szewczyka. Oficjalny profil Akademii Lecha Poznań skomentował tę sytuację na Twitterze jednym słowem.

W końcówce spotkania świetną okazję do zdobycia zwycięskiej bramki miał Tomasz Kaczmarek, ale jego strzał był minimalnie chybiony i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut, ale nie zabrakło wielu błędów indywidualnych, które można wytłumaczyć dłuższą przerwą w rozgrywkach. Rezerwy mogą żałować, że kiks lechity sprawił utratę cennych dwóch punktów. Pozytywną informacją jest przedłużenie przez drugi zespół swojej passy meczów bez porażki do 9.

Lech II swoje następne spotkanie rozegra już w sobotę o godz. 12. Do Wronek przyjedzie Pogoń Siedlce, a mecz będzie transmitowany na kanale YouTube LechTV i w telewizji Fan Klub.

Lech II Poznań – Garbarnia Kraków 2:2 (1:1)
Mruk 19., Szewczyk 80. - Letniowski 22, Szymczak 61.

Lech II: Miłosz Mleczko - Arkadiusz Kaczmarek, Grzegorz Wojtkowiak, Kacper Andrzejewski, Karol Smajdor - Artur Marciniak, Łukasz Szramowski, Juliusz Letniowski (75. Bartosz Bartkowiak) - Michał Skóraś (60. Jakub Karbownik), Filip Szymczak, Oleksandr Jacenko (67. Paweł Tupaj)

Garbarnia: Dorian Frątczak - Jakub Kowalski, Nakrosius, Kostrubała (72. Patryk Serafin), Bartłomiej Mruk, Grzegorz Marszalik - Mateusz Duda, Kamil Kuczak, Tomasz Kołbon (73. Rafał Surmiak) - Krzysztof Szewczyk (88. Mateusz Wyjadłowski), Michał Feliks (67.Błażej Radwanek).

Niewykorzystani rezerwowi: Łukasz Radliński, Igor Ławrynowicz, Jakub Białczyk, Damian Kołtański i Jakub Pawlicki.

Żółte kartki: Arkadiusz Kaczmarek , Łukasz Szramowski, Michał Skóraś, Tomasz Kaczmarek - Tomasz Kołbon, Krzysztof Szewczyk

Pozostałe wyniki:
Górnik P. 1:2 Legionowo, Elana 1:4 Stal Rzeszów, Gryf W. 2:3 Pogoń S., Resovia 1:1 Błękitni S., Stal Stalowa W. 2:2 Olimpia. Znicz 0:2 Bytovia.

Zobacz "Piątą Trybunę" z Alanem Czerwińskim nowym piłkarzem Kolejorza!

Lech Poznań: "Mieliśmy dużo pecha przy interwencji Mickeya v...

Lech Poznań w 2004 roku zdobył Puchar Polski po 16 latach. Później ta sztuka udała się tylko raz - w 2009 roku.

Lech Poznań: Mija 16 lat od historycznego triumfu w Pucharze...