Lech II Poznań - Ruch Chorzów 0:1 NA ŻYWO, LIVE, WYNIK. Niebiescy chcą pójść za ciosem

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ruch Chorzów zmierzy się w 4. kolejce II ligi z rezerwami Lecha Poznań
Ruch Chorzów zmierzy się w 4. kolejce II ligi z rezerwami Lecha Poznań fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W środę 18 sierpnia rozegrana zostanie 4. kolejka eWinner II Ligi. W najciekawszym spotkaniu Ruch Chorzów od godz. 16 grał we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań i zwyciężył 1:0 po golu Bartłomieja Kulejewskiego. Niebiescy poszli za ciosem i odnieśli trzecią z rzędu wygraną. Tutaj możesz przeczytać relację live z meczu Lech II Poznań - Ruch Chorzów.

Lech II Poznań - Ruch Chorzów NA ŻYWO, LIVE, WYNIK. Niebiescy chcą pójść za ciosem

90+3 - Koniec meczu. Trzecia z rzędu wygrana Niebieskich

90" - Doliczone 3 minuty gry

90' -Żółta kartka dla Borowskiego - Ruch ma wolny z 20 m, ale Mokrzycki trafia w mur

86' - Biskup z dystansu uderza tuż obok słupka

84' Podwójna zmiana w Ruchu: za Foszmańczyka wchodzi Siwek, a za Szcepana - Żagiel

83' - Żółta kartka dla Palacza z Lecha

81' - Szczepan przepchał obrońcę i znalazł się sam przed bramkarzem, ale z 16 m strzelił za lekko by zaskoczyć Mleczkę

80' - 10 minut do końca. Ruch kontroluje sytuację rozgrywając piłkę w środku pola

75" - 0:1. Ruch obejmuje prowadzenie. Po centrze z wolnego Mokrzyckiego piłkę do siatki w zamieszaniu wpycha Bartłomiej Kulejewski

74' - Kowalski wywalczył rzut wolny przed polem karnym - będzie dobra okazja

72' - Wilak trafia do bramki Ruchu, ale wcześniej rezerowowy napastnik Lecha był na spalonym i gol nie został uznany

67' - dwie zmiany w Ruchu: za Janoszkę wchodzi Biskup, a za Szkatułę Kowalski

66' - Zamieszanie po rogu Ruchu. W polu karnym Lecha się zakotłowało, ale piłka wylądowała w rękach Mleczki

60' - Borowski strzela groźnie z dystansu. Bielecki z problemami broni

53' - Kolejna szansa Szczepana. Po rozegraniu piłki z Mokrzyckim napastnik Ruchu strzela obok słupka

51" - pierwsza zmiana w Ruchu. Za Neugebauera wchodzi Wyroba

50' - Szczepan po podaniu Nawrockiego wbiegł w pole karne i huknął mocno tuż zza narożnika pola bramkowego. Niestety nad poprzeczką

46' - Początek II połowy. Czekamy na bramki

A tak wygląda dziś stadion we Wronkach

Koniec I połowy. Na razie bez goli we Wronkach, choć sytuacje podbramkowe miały obydwa zespoły

45+1 - szarża Borowskiego - piłka zmierzała już do bramki Ruchu, ale Kasolik w ostatniej chwili wybija ją na róg

44' - Szczepan pada przed polem karnym - ławka rezerwowych Ruchu domaga się wolnego, ale sędzia nie dostrzega przewinienia i upomina trenera Skrobacza

41' - Niespełna 5 minut zostało do zakończenia I połowy - dalej 0:0 we Wronkach

35" - świetna okazja Lecha. Najpierw próbował strzelać Sykora, ale został zablokowany. Pikę przejął Kriwec i zagrał na prawą stronę do Kryga, a ten uderzył niecelnie

25' - Szczepan strzela mocno - piłka trafia w słupek. Ależ sytuacja Niebieskich

22' - Neugebauer strzela nad bramką

15' - Kapitan Ruchu po raz drugi strzela z dystansu, ale tym razem uderzenie Foszmańczyka jest stanowczo za słabe

13' - Piłkarz Lecha pada w polu karnym Ruchu. Gospodarze domagają się jedenastki. Sędzia gwiżdże i... pokazuje żółtą kartkę Krygowi za próbę wymuszenia karnego

10' Dalej 0:0. Mecz odbywa się bez udziału publiczności, bo na stadionie we Wronkach trwa budowa centrum szkoleniowego

8 - Pierwszy rzut rożny dla Lecha i było groźnie pod bramką Ruchu. Po strzale Karbownika piłka przeleciała tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką

6' Foszmańczyk uderza z dystansu - broni Mleczko. To był pierwszy celny strzał w tym spotkaniu

W podstawowym składzie Ruchu gra Filip Nawrocki, który na Cichą trafił właśnie z rezerw Lecha. W Kolejorzu gral przez blisko 10 lat

1' Rozpoczął się mecz Lech II - Ruch we Wronkach

Dziś na niebiesko grają rezerwy Lecha. Ruch w nowym komplecie strojów - błękitne koszulki i getry oraz białe spodenki

Ruch zaczyna w takim samym składzie jak w dwóch ostatnich zwycięskich meczach

Zwraca uwagę obecność w składzie rezerw Lecha graczy pierwszego zespołu Kolejorza: Rogne, Kriwca czy Sykory. W bramce stoi Miłosz Mleczko, syn byłego prezesa Ruchu i były zawodnik Niebieskich

A oto skład Lecha: Lech: Mleczko – Borowski, Rogne, Pingot, Palacz – Norkowski, Kryg, Kriwiec – Sykora, Norbert, Karbownik.

Rozpoczynamy relację live z meczu rezerw Lecha z Ruchem.
Oto skład Niebieskich: Bielecki – Kasolik, Nawrocki, Kulejewski – Wójtowicz, Mokrzycki, Neugebauer, Szkatuła – Foszmańczyk, Janoszka – Szczepan.

Lech II Poznań - Ruch Chorzów: Zapowiedź meczu

Niebiescy wygrali dwa ostatnie spotkania i są wiceliderem tabeli. Chorzowianie chcą pójść za ciosem i zdobyć kolejne punkty, ale nie będzie to wcale łatwe, bo Lech II też wygrał dwa ostatnie pojedynki. W dodatku dziś w składzie poznaniaków mogą pojawić się zawodnicy z pierwszej drużyny.

- W Lechu na boku pomocy może zagrać Sykora, w środku obrony może wystąpić Rogne, wcześniej grał Marchwiński. Ci zawodnicy już występowali w rezerwach. Na pewno nie będziemy zaskoczeni, jeśli przeciwko nam zagra Murawski - powiedział trener Jarosław Skrobacz.

Szkoleniowiec Niebieskich będzie miał we Wronkach do dyspozycji wszystkich graczy i mocno wierzy w swój zespół. Ostatnie zajęcia przed wyjazdem na mecz trener Skrobacz poświęcił taktyce i rozegraniu stałych fragmentów gry.

- Od początku mówię, że chce-my grać w każdym spotkaniu o zwycięstwo, chcemy grać dobrze, z meczu na mecz coraz mądrzej. Oczywiście nie zawsze będzie to wychodzić, bo przyjdą też słabsze mecze, ale to będzie jeszcze większym wyczynem, gdy grając słabo zdobędziemy 3 punkty. Cały czas podchodzimy z pokorą, nikomu woda sodowa do głowy nie uderzy - dodał Skrobacz.

Mecz z Lechem będzie wyjątkowy dla Filipa Nawrockiego, który jeszcze niedawno zakładał koszulkę Kolejorza i grał w drużynie rezerwowej.

- Spędziłem w Lechu blisko 10 lat. Mój rozwój zahamowały jednak kontuzje. Może gdyby ze zdrowiem było lepiej, to dostałbym swoją szansę, ale nie mam żalu do klubu z Poznania. Bardzo miło wspominam czas tam spędzony. Mam tam wielu znajomych - stwierdził Nawrocki.

Tutaj możesz śledzić na żywo wynik i relację live z meczu Lech II Poznań - Ruch Chorzów, który rozpocznie się we Wronkach o godz. 16.