Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
W meczu zagrał m.in. wracający do formy po kontuzji Tomasz Cywka.
W meczu zagrał m.in. wracający do formy po kontuzji Tomasz Cywka. Grzegorz Dembinski
W 3. kolejce rozgrywek piłkarskiej 2. Ligi beniaminek Lech II Poznań pokonał w niedzielę na stadionie we Wronkach Skrę Częstochowa.2:0 (1:0). Był to pierwszy występ rezerw Kolejorza przed własną widownią we Wronkach w obecnym sezonie. Lech II odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach szczebla centralnego i w tabeli z dorobkiem 4 punktów awansował na 11. pozycję. Po latach rozgrywki szczebla centralnego wróciły na wroniecki stadion przy ul. Leśnej. W roli głównej wystąpiła młodzież Kolejorza, która trochę zawstydziła graczy, na co dzień biegających po boiskach ekstraklasy.

Podopieczni trenera Rafała Ulatowskiego wystąpili w niedzielę w bardzo silnym, jak na druga ligę składzie, w większości złożonym z zawodników z kadry pierwszej drużyny Kolejorza, między innymi z Maciejem Makuszewskim, Filipem Marchwińskim, czy Tomaszem Cywką.

Poznaniacy prowadzenie mogli objąć już w 7. minucie, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Wiktora Pleśnierowicza, piłka trafiła w poprzeczkę bramki Skry. Mimo lekkiej przewagi lechitów większej różnicy na boisku widać nie było. Dopiero w końcówce pierwszej połowy drużyna trenera Ulatowskiego zaczął grać szybciej, bardziej zdecydowanie i efektem była bramka uzyskana w 40. minucie. Historycznego pierwszego gola dla Lecha II w drugiej lidze zdobył debiutujący w niedzielę w zespole Karol Szmajdor, ładnym technicznym strzałem z około 16. metrów sprzed bocznej linii pola karnego z lewej strony boiska.

Sprawdź też:

W drugiej połowie mimo okazji z obu stron wynik długo nie ulegał zmianie. Akcjom poznaniaków, którzy za bardzo chcieli „wjechać z piłką do bramki”, zabrakło wykończenia. Dobrze zorganizowani w defensywie przyjezdni ograniczali się do kontr, ale w 69. minucie byli bardzo bliscy doprowadzenia do remisu. Beniaminka z Poznania przed utratą gola uchroniła bardzo dobra interwencja Karola Szymańskiego.

Bramkarz Lecha II także w kilku innych sytuacjach spisał się bez zarzutu, zwłaszcza w 81 minucie, kiedy świetnie obronił uderzenie głową Dawida Wolnego. W końcówce goście przejęli nawet inicjatywę, ale za bardziej „otwartą” grę zostali skarceni.

W 87. minucie po podaniu Makuszewskiego rezultat ustalił wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Paweł Tupaj. To własnie "Maki" zdecydowanie robił różnicę na boisku, jeśli chodzi o poziom gry prezentowany na boisku.

Pozostałe wyniki 3, kolejki drugiej ligi:
Widzew Łódź – Błękitni Stargard 2:0 (1:0)
Resovia Rzeszów – Znicz Pruszków 3:0 (1:0)
Stal Stalowa Wola – Gryf Wejherowo 0:0,
Garbarnia Kraków – Stal Rzeszów 2:1 (1:1)
Elana Toruń – Olimpia Elbląg 0:2 (0:2)
Legionovia Legionowo – Pogoń Siedlce 1:3 (0:2)
GKS Katowice – Bytovia Bytów 1:2 (0:1)
Górnik Polkowice – Górnik Łęczna 1:1 (0:1).

W tabeli prowadzi Olimpia Elbląg – 7 pkt. przed Resovią – 7 pkt. (miejsca gwarantujące bezpośredni awans do Fortuna 1. ligi). Lokaty 3-6, dające baraże o awans do Fortuna 1.ligi, zajmują: 3. Widzew Łódź – 6 pkt. 4. Garbarnia Kraków – 6 pkt., 5. Bytovia Bytów – 6 pkt., 6. Znicz Pruszków – 6 pkt. W strefie spadkowej plasują się: 15. Górnik Polkowice – 2 pkt., 16. Gryf Wejherowo – 1 pkt., 17. Stal Stalowa Wola – 1 pkt., 18. Skra Częstochowa – 0 pkt.

Lech II Poznań – Skra Częstochowa 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Karol Smajdor (40), 2:0 Paweł Tupaj (87).

Żółte kartki: Pleśnierowicz, Szymczak - Brusiło, Holik, Obuchowski, Pavlas, Zalewski.

Lech II: Szymański – Cywka, Satka, Pleśnierowicz, Smajdor – Makuszewski (90. Andrzejewski), Moder, Skrzypczak, Marchwiński (73. Bartkowiak) – Żamaletdinow (64.Szymczak), Kamiński 86. Tupaj).

Skra: Biegański –Brusiło, Bondarenko, Holik, Obuchowski – Napora (70. Pavlas), Zalewski, Olejnik, Nocoń, Niedbała – Wolny.

Lech Poznań: Kibice na meczu Kolejorza ze Śląskiem Wrocław. ...

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje: