Jakub Kowalski
Rezerwy Lecha Poznań tylko zremisowały z Błękitnymi Stargard (1:1) i pozostają w strefie spadkowej. Andrzej Wiśniewski
W meczu 29. kolejki eWinner II ligi, rezerwy Lecha Poznań podzieliły się punktami z Błękitnymi Stargard (1:1). Niebiesko-biali pozostają w strefie spadkowej i w dalszym ciągu tracą dwa punkty do bezpiecznego miejsca. Jedynego gola dla Kolejorza zdobył w tym meczu Filip Szymczak.

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie dość zachowawczo, w pierwszych minutach lechitom brakowało dokładności. Na początku aktywny był zdecydowanie Filip Szymczak, który często szukał okazji do oddania strzału. Kolejorz najgroźniejsze sytuacje w pierwszej odsłonie meczu, stwarzał sobie po kontratakach. W 24. minucie bramkarza gości postraszył Jakub Karbownik. 20-latek urwał się lewym skrzydłem, a następnie zszedł do środka i uderzył w kierunku dalszego słupka. Piłka minęła jednak bramkę Błękitnych.

Trudna sytuacja rezerw Lecha Poznań:

od 16 lat

Podopieczni Artura Węski zbyt często pozwalali gościom na ataki prawą stroną. Karol Smajdor nie radził sobie z powstrzymywaniem dobrze grającego w tym spotkaniu, Mateusza Bochnaka. W końcówce pierwszej połowy, po zamieszaniu w polu karnym piłka zmierzała już do bramki poznaniaków, ale dobrym refleksem wykazał się Krzysztof Bąkowski, który ostatecznie wybił futbolówkę poza pole karne. Młody golkiper świetnie interweniował także kilkadziesiąt sekund później, gdy jeden z zawodników Błękitnych znalazł się w sytuacji sam na sam z 18-latkiem.

Po zmianie stron to Błękitni byli bliżej strzelenia gola. W 52. minucie mocno popracował były zawodnik rezerw Lecha, Tomasz Kaczmarek, który odebrał piłkę Filipowi Marchwińskiemu i wyprowadził kontratak swojego zespołu. Świetne podanie prostopadłe otworzyło drogę do bramki Bochnakowi, który w pojedynku z Bąkowskim zachował się jak rasowy napastnik i wpisał się na listę strzelców.

Nieco ożywienia do gry wprowadził wchodzący z ławki Siergiej Kriwiec. To właśnie jego podanie prostopadłe znalazło niepilnowanego Filipa Szymczaka, który w idealnej dla siebie sytuacji, przekombinował i nie zdołał oddać nawet strzału na bramkę Weinzettela.

W 79. minucie pojedynku Łukasz Szramowski zebrał piłkę wybitą przez jednego z obrońców Błękitnych i dośrodkował idealnie na głowę Szymczaka, który mocnym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki i dał Lechowi nadzieję na to, że mogą jeszcze wygrać to spotkanie.

Ostatecznie Kolejorz, kończąc mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce Jakuba Karbownika, podzielił się punktami z Błękitnymi Stargard (1:1) i nie wydostał się ze strefy spadkowej. Dla niebiesko-białych to czwarty remis w tym sezonie. Najbliższa okazja do walki o kolejne ligowe punkty, już w najbliższą środę, 28 kwietnia, gdy rezerwy Lecha Poznań pojadą do Częstochowy na spotkanie z miejscową Skrą. Początek tego starcia o godzinie 15.

Lech II Poznań - Błękitni Stargard 1:1
Bramki: 79' Szymczak - 52' Bochnak

Lech II: Krzysztof Bąkowski – Filip Borowski (74' Arkadiusz Kaczmarek), Adrian Laskowski, Maksymilian Pingot, Karol Smajdor – Antoni Kozubal (74' Eryk Kryg), Filip Marchwiński, Łukasz Szramowski – Oleksandr Jacenko (61' Siergiej Kriwiec), Filip Szymczak, Jakub Karbownik

Błękitni: Tobiasz Weinzettel - Aleksander Theus, Daniel Wajsak, Bartłomiej Mruk, Bartosz Sitkowski - Hubert Krawczun - Mateusz Bochnak, Dawid Polkowski, Michał Cywiński, Tomasz Kaczmarek - Kamil Walków

Lech Poznań: Najbardziej egzotyczni zawodnicy w historii Kol...

Lech Poznań po raz kolejny w tym sezonie zawiódł swoich kibiców. Lechici zanotowali 10. porażkę w sezonie i przegrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1, które przełamało się po trzech porażkach z rzędu. Oceniliśmy piłkarzy Macieja Skorży za piątkowe starcie. Trener ma o czym myśleć po tym spotkaniu.Sprawdź oceny piłkarzy Kolejorza za kolejną porażkę w tym sezonie ---->

Lecha Poznań poległ w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała....

Przyszłość polskiej piłki kształtuje się w rozgrywkach juniorskich. Podczas zimowej przerwy w rozgrywkach zaglądamy do wielkopolskich klubów występujących aktualnie w grupie B Centralnej Lidze Juniorów do lat 17. To najtrudniejsza z grup CLJ, ze względu na największą liczbę ekstraklasowych zespołów. Postanowiliśmy przyjrzeć się zawodnikom, którzy w minionej rundzie jesiennej zasłużyli na wyróżnienie i stanowili o sile swoich zespołów w walce o ligowe punkty. Wybraliśmy po trzech z każdej drużyny.Zobacz największe talenty w wielkopolskiej CLJ U-17 grupie B ---->

Centralna Liga Juniorów U-17 w Wielkopolsce jest pełna talen...