Lech II Poznań wygrywa z Hutnikiem Kraków mecz o "sześć punktów" 2:0. Kluczowe zwycięstwo rezerw Kolejorza oddala od strefy spadkowej

Dawid Dobrasz
Rezerwy Lecha Poznań wygrały na trudnym terenie i było to dopiero drugie zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie. Andrzej Banaś
Lech II Poznań zanotował arcyważne zwycięstwo w kończącym 21. kolejkę eWinner II ligi meczu z Hutnikiem Kraków - bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Rezerwy Kolejorza zasłużenie wygrały 2:0 i oddaliły się od strefy spadkowej na cztery punkty.

Rezerwy Lecha Poznań do Krakowa przyjechały wzmocnione piłkarzami z pierwszego zespołu. W wyjściowym składzie ekipy Artura Węski mogliśmy oglądać Lubomira Satkę i Filipa Marchwińskiego.

Hutnik od pierwszych minut rzucił się na rezerwy Kolejorza i efektem tego było celne uderzenie Kamila Bełczowskiego w 5. minucie. Później drugi zespół nieco się otrząsnął i gra przeniosła się na połowę gospodarzy. Lechici próbowali zagrozić głównie po rzutach rożnych. Najaktywniejszy w zespole Artura Węski był Jakub Karbownik i potwierdzał swoją dobrą formę w 2021 roku.

Dwie znakomite interwencje Frantiska Placha pozwoliły Piastowi Gliwice wywieźć bezbramkowy remis z wyjazdowego starcia z Lechem Poznań

Lech wraz z upływem czasu przejął kontrolę nad piłką i próbował atakiem pozycyjnym zaskoczyć Hutnika Kraków. Potwierdzeniem przewagi rezerw Kolejorza była bramka w 25. minucie. Lechici cierpliwie rozgrywali swoją akcję. Przed polem karnym piłkę miał Laskowski, który świetnym podaniem uruchomił Łukasza Szramowskiego, a ten sprytnym uderzeniem zmieścił piłkę przy krótkim słupku bramki Smuga. Dla Szramowskiego, który obok Karbownika także jest w bardzo dobrej dyspozycji, była to druga bramka w tym sezonie i co ciekawe, druga w meczu z Hutnikiem.

Po golu dla rezerw obraz gry się nie zmienił. Lechici dalej kontrolowali spotkanie, a Hutnik nieśmiało atakował bramkę Bąkowskiego. Do przerwy podopieczni Artura Węski prowadzili zasłużenie. Zespół rezerw był dobrze poukładany taktycznie, ale nie przynosiło to wielu okazji podbramkowych dla Lecha II.

Trener gospodarzy nie był zadowolony z postawy swoich zawodników i tuż przed gwizdkiem rozpoczynającym drugą połowę dokonał aż trzech zmian. Hutnik miał po przerwie więcej ambicji, ale obraz gry się nie zmienił. Z kolei mecz stał się bardziej chaotyczny. Lechici nie dopuszczali gospodarzy do choćby jednej dogodnej sytuacji bramkowej.

Dopiero kwadrans przed końcem więcej pracy miał Bąkowski, ale nie musiał się zbytnio wysilać. W 78. minucie na rajd zdecydował się lewy obrońca Karol Smajdor. Wychowanek Lecha wpadł w pole karne i będąc w pełnym biegu został pchnięty przez Tomasza Wojcinowicza. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a rzut karny pewnie na gola zamienił Siergiej Kriwiec.

Do końca meczu więcej goli już nie oglądaliśmy, choć goście w doliczonym czasie gry oddali swój najgroźniejszy strzał na bramkę Bąkowskiego. Oprócz początkowych fragmentów meczu to lechici dominowali i wygrali w pełni zasłużenie. To zwycięstwo jest niezwykle ważne dla rezerw i pozwoliło nieco odskoczyć od strefy spadkowej na cztery punkty. Podopieczni Węski wygrali z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie i było to dopiero drugie zwycięstwo rezerw w delegacji oraz drugie w tym sezonie nad Hutnikiem Kraków.

Trzeba odnotować także bardzo dobre wejście do drużyny nowego szkoleniowca, który w trzech pierwszych meczach ze swoim nowym zespołem zdobył aż siedem punktów. Rezerwy następny mecz zagrają już w środę. Ich rywalem we Wronkach będzie GKS Katowice. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

Hutnik Kraków – Lech II Poznań 0:2 (0:1)
Szramowski 25., Kriwiec rz.k. 79.

Hutnik: Dawid Smug – Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Kędziora, Miłosz Drąg (46. Filip Handzlik), Krzysztof Świątek, Mateusz Ozimek, Dawid Linca (46. Javier Bernal Davo), Kamil Bełczowski (46. Kacper Jodłowski), Piotr Zmorzyński (70. Bartosz Tetych), Piotr Stawarczyk, Michał Kitliński (36. Kamil Sobala).

Lech II: Krzysztof Bąkowski - Filip Nawrocki, Lubomir Satka, Wojciech Onsorge, Karol Smajdor - Artur Marciniak, Adrian Laskowski, Filip Marchwiński - Łukasz Szramowski (80. Eryk Kryg), Siergiej Kriwiec (86. Oleksandr Jacenko), Jakub Karbownik (89. Jakub Białczyk).

Lech Poznań po trzech zwycięstwach w lidze z rzędu w niedzielę po bezbarwnym spotkaniu bezbramkowo zremisował z Piastem Gliwice. Sprawdźcie, jak oceniliśmy piłkarzy Dariusza Żurawia. Skala ocen 1-10.Przejdź dalej i sprawdź, jak oceniliśmy piłkarzy Kolejorza --->

Lech Poznań tylko remisuje z Piastem Gliwice (0:0). Rozczaro...

Lech Poznań w piątek, 19 marca 2021 roku skończył 99. lat. To idealna okazja, żeby a urodziny sprawić sobie i kibicom idealny prezent w postaci zwycięstwa w PKO Ekstraklasie nad Jagiellonią Białystok, która w tygodniu zwolniła trenera i przeżywa duży kryzys. Czy Lechowi się to uda, a przy okazji zrewanżuje się za porażkę 1:2 w rundzie jesiennej z ekipą z Podlasia? Sprawdzamy, w jakim składzie poznaniacy wybiegną na boisko przy ulicy Bułgarskiej. Trener Żuraw uchylił rąbka tajemnicy.Zobacz przewidywany skład Kolejorza na mecz z Jagiellonią Białystok --->

Lech Poznań zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Prezentujem...