Lech II Poznań z kolejną wysoką porażką w eWinner II lidze. Kolejorz przegrał we Wronkach z Pogonią Siedlce 0:3

Bartosz Kijeski
Rezerwy Lecha Poznań po bardzo słabej przegrali z niżej notowaną Pogonią Siedlce. Przeciętny występ zanotował Filip Marchwiński, który jeszcze w sobotę grał przeciwko Jagiellonii Białystok przez 14 minut. Adam Jastrzębowski
Po sobotnich, udanych obchodach stulecia Lecha Poznań, w których Kolejorz wygrał 3:0 z Jagiellonią Białystok, swoją cegiełkę do tego święta miały dołożyć rezerwy niebiesko-białych. Niestety podopieczni trenera Artura Węski nie sprostali temu zadaniu i sromotnie przegrali na własnym boisku z Pogonią Siedlce 0:3 w 24. kolejce eWinner II ligi. Kolejorz w tym spotkaniu nie miał zbyt wielu argumentów, by przeciwstawić się zawodnikom z województwa mazowieckiego.

To miały być łatwe punkty do zdobycia przez zawodników rezerw Lecha. Po dwóch wygranych w ostatnich meczach (ze Zniczem Pruszków oraz Hutnikiem), wiele wskazywało na to, że ekipa Węski wróciła na odpowiednie tory po blamażu ze Śląskiem Wrocław (0:4). Tym bardziej że siedlczanie nie najlepiej rozpoczęli rundę wiosenną w eWinner II lidze. W meczu inauguracyjnym piłkarze Damiana Guzka zremisowali 1:1 z Olimpią Elbląg, a następnie przegrali z Motorem Lublin 0:1. Dopiero w ostatniej kolejce zapisali sobie trzy punkty. Były one przyznane jednak z urzędu, bowiem GKS Bełchatów wycofał się z rozgrywek.

Jakub Kamiński po meczu z Jagiellonią Białystok: "Druga połowa pokazała naszą siłę":

od 16 lat

Początek meczu należał do Lecha. W 7. minucie spotkania efektownym rajdem lewą stroną boiska popisał się Siergiej Kriwiec, który minął czterech zawodników Pogoni, jednak jego podanie wzdłuż pola karnego nie znalazło odpowiedniego adresata. Białorusin w tym spotkaniu kilka razy próbował indywidualnych akcji, jednak niewiele z nich wynikało.

Pomimo że to rezerwy Lecha Poznań były przed tym meczem faworytem, to goście urządzili sobie strzelaninę w pierwszej połowie. Świetne, górne podanie ze środka boiska otrzymał Maciej Górski, który wszedł z lewej strony pola karnego i pewnym mocnym strzałem pokonał Bartosza Mrozka. Golkiper Kolejorza nie miał przy tym uderzeniu nic do powiedzenia.

Reakcja piłkarzy Artura Węski była natychmiastowa. Kolejorz zastosował wysoki pressing, chcąc jak najszybciej doprowadzić do remisu, jednak powstrzymało go dobre ustawienie w defensywie zawodników Pogoni. Lech nie mógł znaleźć pomysłu na rozegranie akcji. Goście grali bardzo agresywnie, szybko doskakiwali do zawodników Kolejorza.

W 29. minucie było już 2:0 dla piłkarzy z Siedlec. W polu karnym faulował Adrian Laskowski, który trzeci mecz z rzędu prokuruje rzut karny dla rywali. Jedenastkę na gola zamienił po raz kolejny Górski, dla którego to były trafienia numer 11 oraz 12 w tym sezonie.

Chwilę później Kolejorz był już na łopatkach. Fantastyczną, indywidualną akcją popisał się Konrad Miś, który bez pardonu wbiegł w w pole karne. Żaden z lechitów nie kwapił się, aby powstrzymać zawodnika gości, a ten niczym rasowy napastnik pokonał bramkarza Lecha Poznań. Tuż przed przerwą goście powinni prowadzić czterema bramkami, jednak do piłki nie doszedł Górski, który mógł zanotować hat-tricka.

W drugiej połowie Kolejorz wyszedł odmieniony i to on prowadził grę. Z każdą minutą coraz bardziej zagrażali bramce strzeżonej przez Dawida Smuga, jednak futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Lech miał doskonałą szansę na strzelenie gola z rzutu karnego. Faulowany w polu karnym był Kriwiec, który sam podszedł do jedenastki. Niestety w tym pojedynku lepszy był golkiper Pogoni.

Im bliżej końca spotkania, tym mecz stawał się bardziej wyrównany. Zarówno Kolejorz jak i Pogoń mieli swoje sytuacje do trafienia do siatki. Kolejną szansę na zdobycie bramki miał w 74. minucie Maciej Górski, jednak lechitów uratowała poprzeczka.

To był bardzo słaby mecz w wykonaniu Artura Węski. Rezerwy Lecha pozostały jednak na miejscu barażowym w tabeli eWinner II ligi, ale siódma Radunia Stężyca ma już tylko cztery punkty straty do Kolejorza. W kolejnym spotkaniu - w najbliższą sobotę, 26 marca - niebiesko-biali zmierzą się z Motorem Lublin.

Lech II Poznań - Pogoń Siedlce 0:3 (0:3)
Gole: - Górski 12., 29. (k), Miś 33.

Lech II: Mrozek - Zagórski (81. Kornobis), Laskowski, Pingot, Kukułka - Norkowski (81. Gogół), Marchwiński (69. Czekała), Kriwiec - Skóraś, Pacławski (59. Spławski), Antczak (46. Klupś)

Pogoń: Smug - Kołoczek, Wichtowski, Majewski, Fiedosewicz (70. Demianiuk), Miś (86. Preuss) - Trochim (70. Kozłowski II), Piotrowski, Włodyka (65. Sinior), Marcinho (86. Wiceniak) - Górski

Żółte kartki: Antczak 45., Skóraś 78. (Lech II) - Miś 44., Sinior 72., Marcinho 66., Preuss 87. (Pogoń)

Lech Poznań udanie obchodził swoje 100. urodziny. Kolejorz wygrał 3:0 przy wsparciu dokładnie 40 072 kibiców! To rekord na meczu ligowym w tym sezonie i od początku pandemii koronawirusa na początku marca 2020 roku. Sobotnia publika była też najwyższą frekwencją na spotkaniu Lecha Poznań od 19 marca 2017 roku i meczu na 95-lecie Kolejorza (Górnik Łęczna 0:0 - 40 324 kibiców). Wśród ludzi zgromadzonych przy Bułgarskiej było też wiele znanych postaci piłki i nie tylko. Przyjechało sporo wychowanków Kolejorza i byłych piłkarzy oraz trenerów poznańskiego klubu. Poszukajcie się na zdjęciach z meczu.Zobacz zdjęcia z trybun z meczu Lech Poznań - Jagiellonia Białystok --->

Lech Poznań z kolejnym rekordem frekwencji! Tak dużo nie był...

Głos Wielkopolski był patronem medialnym plebiscytu na Złotą jedenastkę 100-lecia Lecha Poznań. Postanowiliśmy, że jako redakcja sami też wybierzemy naszą najlepszą "11" Kolejorza. Oczywiście, tak jak kibice mieliśmy trudny wybór, bo na każdej pozycji w swojej bogatej historii Lech Poznań miał wspaniałych zawodników, reprezentantów Polski, zasłużonych dla klubu piłkarzy. Problem zaczął się już od pozycji bramkarza. Jak porównać golkiperów z różnych epok i wskazać tego najlepszego? Każdy z redakcyjnych kolegów miał swoje sympatie, różnica wieku też robiła swoje, bo najmłodsi, najlepiej pamiętali drużyny i piłkarzy, którzy zdobywali ostatnie dwa mistrzostwem Polski i rywalizację w europejskich pucharach z Feyenoordem, Udinese, Juventusem czy Manchesterem City. Ale przecież Lech Poznań już wcześniej kolekcjonował tytuły. Trener Wojciecha Łazarek i jego drużyna dał Kolejorzowi premierowe Puchary Polski oraz mistrzostwa kraju, a potem w jego ślady poszedł zespół z lat 90-tych. Zastanawialiśmy się, jak porównać Krzysztofa Pawlaka z Markiem Rzepką, Czesława Jakołcewicza z Arboledą czy Damianem Łukasikiem? Dariusza Skrzypczaka z Januszem Kupcewiczem czy Semirem Stilicem? Właściwie tylko na kilku pozycjach panowała jednomyślność. Sprawdźcie nasz wybór. Postawiliśmy na ustawienie 1-4-3-3.Oto Złota XI 100-lecia Lecha Poznań wybrana przez dziennikarzy Głosu Wielkopolskiego  ---->Złota Jedenastka Lecha Poznań wybrana przez Głos WielkopolskiLech Poznań wysłał prezenty w Europę!Nicki Bille złożył życzenia Lechowi w swoim styluLech Poznań efektowanie pokonał Jagiellonię - relacja i zdjęcia

Głos Wielkopolski także wybrał Złotą Jedenastkę 100-lecia Le...

Kibice Lecha Poznań podczas meczu z Jagiellonią Białystok zaprezentowali efektowną oprawę z okazji 100-lecia Kolejorza. Zobacz zdjęcia i sprawdź, co działo się na trybunach stadionu przy Bułgarskiej w sobotę wieczorem.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Efektowna oprawa kibiców na meczu rocznicowym Lech - Jagiell...