Belenenses

0

• Z mojej strony na dzisiaj to wszystko, dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net.

• W drugim meczu Fiorentina przegrała u siebie z FC Basel 1:2.

• Lech rozpoczyna zmagania w Lidze Europy od bezbramkowego remisu z Belenenses. Ten mecz nie stał na wysokim poziomie, niemniej jednak oba zespoły miały swoje okazje, by umieścić piłkę w siatce. Ostatecznie jednak nikomu nie udała się ta sztuka.

• Koniec meczu.

• I ponownie Belenenses! Kuca strzela tuż obok spojenia!

• Było blisko gola dla gości, po strzale Rosy piłka przelatuje tuż obok słupka bramki Buricia.

• Druga połowa potrwa jeszcze minimum 3 minuty.

• Ostatnia zmiana w Belenenses: Dalcio Gomes za Carlosa Martinsa.

• Żółta kartka dla Tamasa Kadara.

• Pawłowski po raz kolejny walczył do końca o piłkę i wywalczył rzut rożny.

• Zmiana w Belenenses: Andre Sousa zastąpiony przez Ricardo Diasa.

• Z dystansu niecelnie uderzał Karol Linetty.

• I kolejna okazja dla Lecha - dobrze z piłką zabrał się Hamalainen, zagrał do Formelli, a jego strzał w krótki słupek broni Ventura. Ostatnie minuty w wykonaniu Lecha mogą się podobać.

• Ale to zrobił Szymon Pawłowski! Po bardzo długim wykopie Buricia powalczył do końca o pozornie straconą już piłkę, zdołał ją odebrać, przebiegł parę metrów i huknął na bramkę! Gości uratowała interwencja Ventury!

• Żółta kartka dla Kebby Ceesaya.

• Szybko wykorzystał dziś limit zmian trener Skorża - czy jednak nowi zawodnicy zdołają odmienić grę Lecha?

• Ostatnia zmiana w Lechu - Pawłowski w miejsce Lovrencsicsa.

• Żółtą kartką za faul ukarany Tonel.

• Ależ okazja dla Lecha! Ceesay wyprzedził obrońcę rywala i wszedł w pole karne Belenenses, wyłożył piłkę Thomalli, a tego w ostatniej chwili uprzedził Joao Amorim i omal nie wpakował piłki do własnej bramki! Uratowała go tylko świetna interwencja Ventury!

• Pierwsza zmiana w Belenenses - boisko opuszcza Fabio Sturgeon, zastępuje go Kuca.

• Lovrencsics wyłożył piłkę Formelli, a ten huknął panu Bogu w okno! Zamiast radości z bramki wywołał na trybunach salwy śmiechu.

• I właśnie młody pomocnik Lecha opuszcza boisko, zastępuje go Hamalainen.

• Kownacki dynamicznie ruszył prawą stroną boiska, składał się do dośrodkowania, po czym w bardzo prosty sposób stracił piłkę.

• Arajuuri faulował Fabio Sturgeona, a przy okazji sam oberwał w głowę. Po chwili jednak podnosi się z murawy - z Finem wszystko ok.

• Niestety póki co poziom spotkania nie uległ polepszeniu ani o jotę. Wciąż oglądamy to samo"widowisko", które oba zespoły tworzyły w pierwszej połowie.

• Dobre dośrodkowanie Lovrencsicsa w stronę Kownackiego, ten jednak uprzedzony przez Venturę.

• Lech próbował odpowiedzieć, jednak Thomalla zbyt długo holował piłkę w polu karnym rywala i spowolnił cały impet akcji.

• Goście mogli rozpocząć drugą połowę od bardzo mocnego uderzenia. To już druga sytuacja w tym meczu, w której ostrzeliwują obramowanie bramki Buricia zamiast trafić do środka. Czyżby do trzech razy sztuka?

• Niesamowite szczęście mieli teraz lechici! Andre Geraldes wyłożył piłkę Carlosowi Martinsowi, a ten przyłożył w słupek!

• W przerwie nastąpiła zmiana w Lechu - boisko opuścił kontuzjowany Łukasz Trałka, a zastąpił go Karol Linetty.

• Zaczynamy drugą połowę spotkania. Oby była ciekawsza od pierwszej!

• Przypomnijmy, że niska frekwencja na dzisiejszym spotkaniu spowodowana jest jego bojkotem przez kibiców Lecha, którzy sprzeciwiają się decyzji UEFA, że suma 1 euro z każdego sprzedanego biletu ma zostać przekazana na wsparcie nielegalnych imigrantów, napływających ostatnimi czasy w ogromnych ilościach do Europy.

• Słaby mecz przyszło oglądać nielicznym kibicom, którzy w to czwartkowe popołudnie postanowili jednak wybrać się na Inea Stadion. Żaden zespół nie pokazał chociażby kawałka wielkiej piłki na europejskim poziomie, póki co jest słabo i nudno.

• Przerwa.

• Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

• A teraz była niezła okazja dla Lecha! Po dośrodkowaniu Kadara z lewej strony do strzału składał się Thomalla, uprzedził go jednak wychodzący z bramki Ventura. Ten wybił piłkę przed pole karne pod nogi Łukasza Trałki, a kapitan Lecha zamiast umieścić ją w siatce, to fatalnie spudłował.

• Kownacki miał dobry pomysł rozegrania na prawo do Lovrenciscsa, ale przeszkodził mu... przebiegający Dariusz Dudka.

• Po dośrodkowaniu Leala z prawej strony piłkę na rzut rożny wybił Arajuuri.

• Kąśliwe dośrodkowanie Lovrenciscsa w stronę Kownackiego, w sytuacji połapał się jednak Ventura i złapał piłkę.

• Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego i kolejne zagrożenie bramki Buricia. Tym razem głową uderzał Leal i posłał piłkę obok długiego słupka. Goście zaczynają dochodzić do głosu!

• Poprzeczka! Masę szczęścia mieli teraz lechici po strzale głową Miguela Rosy!

• Trałka wrócił już do gry, najwyraźniej zatem uraz nie był taki poważny, na jaki wyglądał.

• A przewagi jednego zawodnika omal nie wykorzystali gracze Belenenses. Po dośrodkowaniu Carlosa Martinsa z rzutu rożnego niecelny strzał głową oddał Miguel Rosa.

• Kapitan Lecha źle stanął i chyba skręcił kostkę. Czy będzie mógł wrócić do gry?

• Trałka doznał jakiejś kontuzji w starciu z rywalem przy linii końcowej, zwija się z bólu poza boiskiem.

• Kownacki dostał piłkę od Kamińskiego jakieś trzydzieści metrów od bramki rywala. Próbował huknąć z dystansu, trafił jednak w obrońcę.

• Na razie rozgrywany na Inea Stadionie mecz nie powala na kolana. Trzeba przyznać, że stroną przeważającą jest Lech - poznaniacy oddali już kilka strzałów na bramkę Ventury, choć wszystkie były dość przeciętnej jakości. Goście zdecydowanie oddali im pole i ograniczają się do obrony.

• Teraz nieco lepsza próba w wykonaniu Thomalli, piłka wędruje jednak obok bramki.

• Strzał Dariusza Formelli zdecydowanie za lekki, by zaskoczyć Hugo Venturę.

• Dobry pomysł Trałki na rozegranie akcji. Kapitan Lecha ruszył prawą stroną boiska, dograł w pole karne do Lovrencsicsa, ten jednak nie zdołał przyjąć piłki.

• Dobra interwencja Kamińskiego na lewej stronie boiska. Środkowy obrońca dobrze przeczytał podanie rywali i tym samym powstrzymał rajd Fabio Sturgeona.

• Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa było trochę zamieszania w polu karnym Belenenses, ostatecznie jednak sytuację zdołali wyjaśnić obrońcy.

• Formella bardzo sprytnie wywalczył rzut wolny na połowie rywala.

• Rzut wolny dla gości bez większego zagrożenia pod bramką Buricia.

• Żółtą kartką za brutalny faul na rywalu ukarany Dariusz Dudka.

• Aut dla Belenenses kilka metrów od pola karnego Lecha. Leal opanował futbolówkę przy lewym narożniku, ale stracił ją na rzecz Ceesaya.

• Całkiem nieźle rozpoczęli to spotkanie poznaniacy, którzy często goszczą z piłką na połowie rywala. Na pewno wygląda to lepiej niż w ligowym pojedynku z Podbeskidziem.

• Za krótkie dośrodkowanie Węgra i portugalski obrońca wybija poza "szesnastkę". Piłka jednak wraca w pole karne Belenenses jak bumerang. Ostatecznie Thomalla na spalonym.

• Kamiński z Kadarem przerwali atak Rosy. Lech rozgrywa piłkę na swojej połowie, Belenenses czeka na rywala na własnej "połówce". Centra Lovrencicsa zablokowana i Lech ma pierwszy rzut rożny.

• Prostopadłe podanie do Kownackiego, ale nie miał szans w pojedynku z dwoma rywalami.

• Ależ wściekle walczyli o piłkarze gracze Macieja Skorży przed bramką gości. Ci jednak poradzili sobie z pressingiem.

• Sergiy Boyko rozpoczął mecz w Poznaniu!

• Losowanie stron - przy arbitrze głównym Trałka i Brandao. Górą...

• Ławka rezerwowych Belenenses: Ribeiro, Filipe Ferreira, Gonçalo Silva, Ricardo Dias, Tiago Caeiro, Kuca, Dálcio Gomes.

• Ławka rezerwowych Lecha: Gostomski, Douglas, Kędziora, Linetty, Hamalainen, Tetteh, Pawłowski.

• Lech przeżywa olbrzymi kryzys, ale rywal "Koljorza" w lidze również nie błyszczy. Podopieczni Sa Pinto w dotychczasowych czterech meczach nie odnieśli zwycięstwa. Trzy pierwsze spotkania zremisowali, a ostatnio przegrali aż 0:6 z Benficą Lizbona.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECH POZNAŃ - BELENENSES

Lech - Podbeskidzie

Jedno zwycięstwo, jeden remis i sześć porażek – tak wygląda dotychczasowy bilans poznaniaków w Ekstraklasie. Ten sam zespół, który w polskiej lidze przegrywa z kim popadnie, całkiem nieźle prezentuje się w europejskich pucharach. Warto zaznaczyć, że oba zespoły w weekend zanotowały ligowe porażki. Poznaniacy przegrali z Podbeskidziem, zaś Portugalczycy z Benficą.