ZSNZaktualizowano
We wtorek Christian Gytkajer zdobył swoją pierwszą bramkę w reprezentacji Danii Łukasz Gdak
We wtorek Dania zremisowała w wyjazdowym meczu ze Szwajcarią 3:3. Jedną z bramek dla Duńczyków zdobył Christian Gytkajer, piłkarz Lecha Poznań. Sam mecz eliminacji do Euro 2020 miał niezwykły przebieg.

Jeszcze w 83. minucie meczu w Bazylei Szwajcaria wygrywała z Danią 3:0. Szwajcarów na prowadzenie wyprowadził w 19. minucie Remo Freuler, kolejną bramkę zdobył w 66. minucie Granit Xhaka, a 10 minut później swojego gola dołożył Breel Embolo.

Gdy do bramki trafiał Embolo, od 6 minut na boisku był już napastnik Lecha Poznań Christian Gytkajer, który zastąpił na nim napastnika Feyenoordu Nicolaia Jørgensena.

Dla Duńczyka był to piąty mecz w narodowych barwach, wcześniej reprezentacyjny trykot przywdziewał w trzech meczach towarzyskich i jednym w Lidze Narodów.

W żadnym nie udało mu się zdobyć bramki. Aż do wtorku. Gonienie wyniku rozpoczął w 84. minucie Mathias Jørgensen. Gytkjaer trafił na 2:3 w 88. minucie, a do remisu doprowadził już w doliczonym czasie gry Henrik Dalsgaard.

Sprawdź: Ile zarabiają piłkarze Kolejorza?

Napastnik Lecha Poznań w żadnym z meczów nie zagrał pełnych 90 minut. Jego bilans w reprezentacji to 146 minut na boisku w pięciu meczach i jedna strzelona bramka.

W sobotę przed Gytkjaerem kolejny wyjazdowy mecz. Tym razem z Koroną w Kielcach. Czy i tym razem uda mu się trafić do siatki?

Zobacz: Mecz o życie dla Nawałki. Przegra w Kielcach, straci pracę!

Lech Poznań: Ile zarabiają piłkarze Kolejorza?

Zarobki trenerów w Lotto Ekstraklasie. Zobacz, ile zarabiają...

Materiał oryginalny: Lech Poznań: Christian Gytkjaer w niezwykłym meczu strzela dla reprezentacji Danii pierwszą bramkę - Głos Wielkopolski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.