DDZaktualizowano
Dla Christiana Gytkjaera był to już kolejny dublet tej jesieni. Wcześniej dwie bramki Duńczyk zdobywał w barwach Lecha przeciwko Wiśle Płock i Rakowowi Częstochowa. Przemysław Szyszka
Christian Gytkjaer po raz pierwszy w karierze wyszedł w pierwszym składzie reprezentacji Danii i od razu pokazał się ze świetnej strony. Napastnik Lecha Poznań strzelił w czwartkowym meczu dwa gole, a jego kadra pokonała na wyjeździe Gibraltar 6:0. Dla 29-letniego napastnika była to druga i trzecia bramka w narodowych barwach.

Dla Duńczyka był to szósty mecz w barwach reprezentacji narodowej. Pierwszą swoją bramkę dla kadry Gytkajer zdobył 26 marca 2019 roku w meczu Szwajcaria - Dania. Wówczas poznański napastnik wszedł na boisko w 70. minucie i zdobył bardzo ważną bramkę kontaktową w 88. minucie, a mecz ostatecznie skończył się wynikiem 3:3. Teraz Gytkjaer strzelił dwa ostatnie gole w meczu (gole napastnika w minucie 2.06 i 2.28).

Pierwszego gola na 5:0 Duńczyk zdobył w 73. minucie po podaniu Christiana Eriksena. Drugą bramkę napastnik dołożył pięć minut później po podaniu Lasse Schone. Gytkjaer w pierwszym składzie grał w duecie snajperów z napastnikiem RB Lipsk Yussufem Poulsenem.

Dla reprezentanta Danii był to już kolejny dublet tej jesieni. Wcześniej dwie bramki Gytkjaer zdobywał w meczach Lecha przeciwko Wiśle Płock i Rakowowi Częstochowa.

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje:

Sprawdź też:

Materiał oryginalny: Lech Poznań: Christian Gytkjaer z kolejnym dwupakiem. Tym razem strzela dla reprezentacji Danii - Głos Wielkopolski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.