Lech Poznań

1

Cracovia

2

• Koniec meczu! Cracovia wywozi z Poznania komplet punktów po pokonaniu (2:1) Lecha! Bramki dla "Pasów" strzelili Cornel Rapa i Pelle van Amersfoort, a dla gospodarzy - Paweł Tomczyk!

• Christian Gytkjaer już wizualizował sobie w głowie jak zakończy akcję po prostopadłym podaniu Joao Amarala. Rozległ się jednak gwizdek sędziego - Duńczyk był na spalonym.

• Cracovia mądrze oddala grę od własnej połowy. Wywalczyła raut rożny, ale 'Kolejorz" wychodzi z opresji.

• 5 minut do drugiej połowy dolicza Bartosz Frankowski.

• To powinna być trzecia bramka dla Cracovii, ale Pelle van Amersfoort sp... artolił "setkę"! Objechał jak w Turbokozaku Mickeya van der Harta, ale jego strzały dwukrotnie blokuje Lubomir Satka!

• Jak w meczu z Piastem Paweł Tomczyk wpisuje się na listę strzelców chwilę po wejściu na boisko! Dostał kapitalne podanie od Joao Amarala i uderzył z linii 16. metra po dalszym rogu nie do obrony!

• LECH ŁAPIE KONTAKT! PAWEŁ TOMCZYK!!!

• Kamil Jóźwiak na lewej stronie przekłada piłkę na prawą nogę i centruje w pole karne. Michal Pesković łapie.

• Dariusz Żuraw wpuszcza jokera. Paweł Tomczyk za Darko Jevticia.

• Zdecydowanym wyjściem z bramki Michal Pesković uprzedza rozpędzonego Joao Amarala.

• Mała ciekawostka

• Tomas Vestenicky zmienia Mateusza Wdowiaka.

• Tymoteusz Klupś uderza z dystansu wysoko nad bramką Michala Peskovicia.

• A teraz z rzutu wolnego uderzał Joao Amaral! Chciał posłać piłkę za kołnierz bramkarzowi Cracovii, ale obija poprzeczką!

Takim uderzeniem popisał się wczoraj TubroGrosik

• Oleksiej Dytyatev wybija piłkę z pola karnego po centrze Darko Jevticia.

• Jao Amaral zmienia Karlo Muhara.

• Milan Dimun zastępuje Sylwestra Lusiusza.

• Przerwa w grze. Zawodnicy uzupełniają płyny, a służby sprzątające... porządkują murawę z kawałków bannerów i folii. Trochę to potrwa...

• Mateusz Wdowiak prostopadłym podaniem uruchomił Holendra, który mimo że był naciskany przez Lubomira Satkę, zdołał pokonać swojego rodaka. Piłka jeszcze przeszła po rękawicach Mickeya van der Harta i wpadła do siatki!

• CRACOVIA PODWYŻSZA PROWADZENIE! PELLE VAN AMERSFOORT!!!

• Kamil Jóźwiak obija słupek! Jęk zawodu na trybunach!

• Na razie nie zanosi się na remis, ale pozostaje jeszcze trochę czasu...

• Zmiana w Lechu. Za Tymoteusza Puchacza na murawie pojawia się jego imiennik, Tymoteusz Klupś.

• Kamil Pestka zmienia Diego Ferraresso,

• Diego Ferraresso kolejny raz opatrywany przez sztab medyczny. Będzie konieczna zmiana.

• Podobnym rajdem popisał się Robert Gumny. Poradził sobie z Niko Datkoviciem, ale skutecznie zaasekurował go Oleksiej Dytyatev.

• Diego Ferraresso próbował przedrzeć się w pole karne. Skutecznie powstrzymał go Lubomir Satka. Gospodarze z "piątki".

• Mocne dośrodkowanie Darko Jevticia na dalszy słupek, ale piłkę zgraną przed bramkę przez Djordje Crnomarkovicia łapie Michal Pesković.

• Może być groźnie. Rzut wolny dla Lecha ok. 30 metrów od bramki. Raczej będzie dośrodkowanie; przewinił Oleksiej Dytyatev

• Żółta kartka dla Sylwestra Lusiusza za faul.

• Brawo! Brawo! I jeszcze raz brawo!

• Mateusz Wdowiak uderza z prawej strony pola karnego po dalszym rogu. Dwa-trzy metry obok bramki "Kolejorza".

• Atak Lecha lewą stroną przynosi korner. Bez zagrożenia pod bramką Michala Peskovicia.

• Mateusz Wdowiak uderza z pola karnego tuż obok lewego słupka! Zmylony Mickey van der Hart "położył" się w stronę w stronę dalszego (prawego) słupka! To powinna być bramka d'a "Pasów"!

• Ostre starcie Niko Datkovicia z Wołodymyrem Kostewyczem. Bardziej ucierpiał defensor "Pasów", który przez nie podnosił się z murawy. Kartki nie ma, a od rzutu grę wznawia Michal Pesković.

• Druga połowa rozpoczęta. Bez zmian w obu ekipach.

• Wracamy do Poznania, gdzie kończy się przerwa w meczu Lech - Cracovia. Po bramce Cornela Rapy "Pasy schodziły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Cornela Rapy Cracovia prowadzi przy Bułgarskiej z Lechem.

• +1' darko Jevtić uderza zza linii 16. metra tuż nad poprzeczką!

• Bartosz Frankowski dolicza 4 minuty do pierwszej połowy.

• Są już na boisku w gustownych siatkach. Lech i Cracovia w komplecie.

• Pelle van Amersfoort zderzył się z Wołodymyrem Kostewyczem. Obaj mocno ucierpieli.

• W odpowiedzi zablokowany strzał Darko Jevticia. Lech nie jest w stanie przedrzeć się w okolice pola karnego "Pasów", więc próbuje uderzeń z dalszej odległości. Na razie bezskutecznie.

• Seria podtrzymana

• Kolejna akcja Mateusza Wdowiaka. Po podaniu Rafaela Lopesa uderza lewą nogą płasko w stronę prawego rogu, ale Mickey van der Hart nie dał się zaskoczyć.

• Mateusz Wdowiak na prawej stronie. Nie zdołał dośrodkować w pole karne.

• Christian Gytkjaer powinien to wykorzystać! Dostaje świetna podanie w pole karne, ale chcąc uderzyć na wślizgu pozwolił, by piłka tuż przed nim skozłowała, przez co zamiast posłać piłkę po cięciwie, poszła "tam, skąd przyszłą"! A był kilka metrów od bramki!!

• Centra Włodymyra Kostewycza nie znajduje adresata. Po chwili Tymoteusz Puchacz w stylu Arjena Robbena "złamał" akcję z prawego skrzydła do środka, ale jego strzał z ok. 20 metrów został zablokowany.

• Zimny prysznic dla "Kolejorza" przed uzupełnieniem płynów.

• Sergiu Hanca centruje w okolice bliższego narożnika pola bramkowego, skąd jego rodak uderzeniem głową po dalszym rogu kieruje piłkę do siatki! Wyciągnięty jak struna Mickey van der Hart był bez szans!

• GOL DLA CRACOVII! CORNEL RAPA!!!

• Cornel Rapa pognał prawą stroną i niemal z linii końcowej próbował dośrodkować na bliższy słupek. Zablokował go Wołodymyr Kostewycz i korner dla gości.

• Większość prób ataków piłkarzy Dariusz Żurawia "idzie" lewą stroną. Tak schematyczna gra jest wodą na młyn "Pasów".

• Zdaniem sędziego Christian Gytkjaer faulował w ofensywie. Duńczyk nie rozumie tej interpretacji.

• "Dzieje się"

• Żółta kartka dla Diego Ferraresso za faul.

• W odpowiedzi atak Cracovii przynosi rzut rożny. Niezła wrzutka w "szesnastkę" do Niko Datkovicia, którego anemiczne uderzenie głową broni Mickey van der Hart.

• Po dalekim wybiciu Mickeya van der Harta i przedłużeniu, Christian Gytkjaer dostaje piłkę na ok. 20. metrze. Huknął ile fabryka dała w stronę lewego dolnego rogu, ale bramkarz Cracovii zbija piłkę na rzut rożny!

• Pelle van Amersfoort w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne, ale w to zagranie włożył zdecydowanie za dużo siły. Piłka przelatuje nad "szesnastką" gospodarzy.

• ... a obrona "Pasów" wyjaśnia sytuację. Bez zagrożenia pod bramką Michala Peskovicia.

• Atak Lecha prawą stroną przynosi korner. Darko Jevtić ustawia piłkę...

• Goście przez moment w "dziesiątkę". Wydaje się, że Rafael Lopes wróci na boisko.

• Przerwa w grze. Rafael Lopes ucierpiał w starciu z Djordje Crnomarkoviciem. Portugalczyk niefortunnie upadł na lewy bark i konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

Na rozruchu jest już Filip Piszczek.

• Atak pozycyjny Lecha z próbą przyspieszenia w postaci mocnego zagrania na lewą stronę do Wołodymyra Kostewycza. Ukrainiec nie zdążył. Aut dla Cracovii na jej połowie w połowie odległości między polem karnym a linią środkową.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Darko Jevticia z prawego narożnika. Michal Pesković wznawia grę z "piątki".

• Robert Gumny zagrywa płasko w pole karne do Christiana Gytkjaera. Cracovia ratuje się wybiciem poza linię boczną. Po szybkim wznowieniu i interwencji Sylwestra Lusiusza "Kolejorz" ma rzut rożny.

• Na meczu Śląska z Pognią (1:1) było blisko 25 000 kibiców. W Poznaniu też wydaje się być wysoka frekwencja

• Niezłe diagonalne podanie na lewą flankę do szeroko ustawionego Wołodymyra Kostewycza. Akcję Lecha przerywa gwizdek sędziego - spalony.

• Pelle van Amersfoort chciał w stylu Andresa Iniesty zagrać górą w pole karne do Rafaela Lopesa. Portugalczyk spodziewał się podania do nogi, a nie na wolne pole.

• Przerwa w grze. Niko Datković był przez chwilę "wyłączony" z gry. Defensor "Pasów" wrócił na boisku.

• Wołodymyr Kostewycz chciał pognać lewą stroną po podaniu z głębi pola. "Korytarz" zamknął mu Mateusz Wdowiak, więc Ukrainiec wycofał piłkę do linii środkowej.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego ze środka zaczynają gospodarze!

• "Mazurek Dąbrowskiego" odśpiewany przez kibiców obu drużyn.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W czterech ostatnich bezpośrednich spotkaniach góra był gospodarz. Lech wygrywał u siebie 1:0 i 2:0, a w Krakowie górą były "Pasy".

Jak będzie dzisiaj?

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Do liderującego Śląska Wrocław tracą 4 "oczka", a do Jagiellonii i Pogoni - po 3.

Z kolei Cracovia, która uzbierała zaledwie "oczko" mniej od "Kolejorza", jest siódma. W przypadku kompletu punktów mogą odskoczyć Wiśle Kraków (też 10 punktów), Piastowi i Lechowi właśnie (po 11).

• Tak było o 17:05

• Rezerwowi Lecha: Karol Szymański - Thomas Rogne, Paweł Tomczyk, Timur Żamaletdinow, Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka, Mateusz Skrzypczak, Joao Amaral, Tymoteusz Klupś.

Rezerwowi Cracovii:Lukas Hrosso - Milan Dimun, Filip Piszczek, Bojan Cecarić, Kamil Pestka, Michał Helik, Sebastian Strózik, Daniel Pik, Tomas Vestenicky.

• Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Bartosza Frankowskiego warto zapoznać się z zapowiedzią Macieja Lehmana:

• Witamy i zapraszamy do Poznania, gdzie już za 20 minut Lech zmierzy się z Cracovią w przedostatnim spotkaniu 7. kolejki Ekstraklasy!

Maciej Lehman

lech cracovia transmisja

Lech Poznań - Cracovia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Andrzej Banas / Polska Press

Lech Poznań - Cracovia ONLINE. W niedzielę o 17.30 Lech Poznań zmierzy się przy Bułgarskiej z Cracovią. - Analizowaliśmy dokładnie grę Cracovii i uważamy, że będzie to najtrudniejszy rywal ze wszystkich, z którymi dotychczas w tym sezonie graliśmy. Poprzeczka jest zawieszona wysoko - powiedział trener Kolejorza Dariusz Żuraw. Gdzie oglądać spotkanie Lech Poznań - Cracovia? TRANSMISJA W TV i Stream ONLINE.

Lech Poznań - Cracovia ONLINE

- Cracovia jest mocnym zespołem, wyrachowanym, tak samo zresztą jak wszystkie prowadzone dotychczas przez Michała Probierza. Jego drużyna szybko reaguje na boisku w fazach przejściowych z obrony do ataku i w przeciwnym kierunku.
Mają zespół złożony z dobrych piłkarzy i musimy być przez cały czas mocno skupieni, zwłaszcza w defensywie, bo Cracovia szybko potrafi stwarzać sobie sytuacje i je wykorzystywać - analizuje najbliższego rywala Żuraw. - Nawet jeżeli mają momenty, że ich gra nie wygląda specjalnie atrakcyjnie dla oka, to w każdej chwili po przechwycie piłki mogą szybko przejść do kontrataku i zdobyć bramkę - przestrzega trener Lecha.

Kolejorz zbierał ostatnio pochwały za odważną ofensywną grę i także w Krakowie, dyspozycja podopiecznych Żurawia została zauważona. - Początek tego sezonu, to była dla Lecha wielka niewiadoma - zauważa trener „Pasów” Michał Probierz. - Było sporo zmian, ale wbrew temu co się wydaje, to stabilna drużyna. Najlepsi obcokrajowcy zostali. Mają nie tylko doświadczonych zawodników w wyjściowej jedenastce, ale też dobrych rezerwowych, którzy, gdy wejdą na boisko, dają odpowiednią jakość. Motorem napędowych Lecha jest bez wątpienia Darko Jevtić, musimy na niego uważać. Jest też grupa zawodników, która jeszcze walczy o wyjazd przed zamknięciem okienka transferowego. Oni w niedzielnym meczu będą szczególnie zmobilizowani, by pokazać się z jak najlepszej strony - twierdzi szkoleniowiec Cracovii. - W tym tygodniu, całe przygotowania podporządkowaliśmy meczowi z Lechem. Wiemy, że musimy przystosować się do agresywnego pressingu i odpowiedzieć tym samym - dodał Probierz.

Niemal na pewno mecz będzie oglądało ponad 30 tysięcy widzów. Może pobity zostanie nawet rekord sezonu. - Na trybunach będzie to mecz przyjaźni, ale myślę, że na boisku , że będzie dokładnie odwrotnie. U chłopaków jest duża chęć zrewanżowania się za tę porażkę ze Śląskiem i mocno wierzę w to, że tym razem uda się wygrać - twierdzi Żuraw.

Cracovia od 13 lat nie potrafi wygrać meczu ligowego w Poznaniu. Po raz ostatni triumfowała przy Bułgarskiej w pamiętnym meczu z 2006 roku, kiedy Pasy ograły 4:3 zespół prowadzony wówczas przez Franciszka Smudę. - Poważnie? Pierwsze słyszę - uśmiecha się Żuraw. - Oby tak zostało także po niedzielnym meczu . Spodziewamy się trudnego spotkania, ale mamy nadzieję, że razem z kibicami stworzymy taki spektakl, który wszyscy długo będą pamiętać - dodał.

Początek spotkania Lech Poznań - Cracovia w niedzielę o godz. 17:30. Transmisję można obejrzeć na Canal+ i Canal+ Sport 3. Stream online dostępny będzie dla abonentów nc+ pod adresem canalplussport.pl i ncplusgo.pl. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.