Lech Poznań. Dariusz Żuraw po efektownym zwycięstwie z Górnikiem: Udało nam się wrócić do gry

DW
Dariusz Żuraw wierzy w koronę króla strzelców dla Christiana Gytkjaera
Dariusz Żuraw wierzy w koronę króla strzelców dla Christiana Gytkjaera Lukasz Gdak
Lech Poznań. Trener Dariusz Żuraw pochwalił swój zespół po meczu z Górnikiem Zabrze (4:1), ale zwrócił także uwagę na mankamenty w grze Kolejorza. Lech nie zagrał świetnej pierwszej połowy i dopiero świetna skuteczność po przerwie pozwoliła gospodarzom wysoko wygrać z zabrzanami. - Mamy szczęście, że Górnik nie strzelił więcej goli. Po korektach w przerwie udało się powrócić do gry, jakiej byśmy wobec siebie oczekiwali - mówił opiekun lechitów.

- Zaczęliśmy ten mecz z wysokiego "C". Strzeliliśmy szybko bramkę i niestety to spowodowało, że moi piłkarze myśleli o łatwym meczu już do samego końca. Mieliśmy duże problemy w pierwszej połowie, byliśmy za daleko od przeciwnika. Mamy szczęście, że Górnik nie strzelił więćej goli. Po korektach w przerwie udało się powrócić do gry, jakiej byśmy wobec siebie oczekiwali - powiedział na wstępie Dariusz Żuraw.

Sztab Lecha dokładnie analizował zespół Górnika, a trener Żuraw docenił ostatnie wyniki notowane przez zabrzan - My wiedzieliśmy, że nie możemy dać Górnikowi się rozbujać, bo to jest zespół, który mając miejsce, potrafi dobrze zagrać piłkę ofensywną. Po analizie ich gry wiedzieliśmy, że są groźni zwłaszcza w szybkim ataku. Robiliśmy to przez pierwszy kwadrans, później ta gra nam nie wychodziła - zaznacza Żuraw.

Nadziei gości na wywiezienie dobrego wyniku pozbawił w drugiej połowie Christian Gytkjaer. Duńczyk ustrzelił dublet i ma w tym roku trzy gole. Wcześniej dużo mówiło się o jego nieskuteczności - strzelił tylko z Rakowem na inaugurację wiosennej edycji Ekstraklasy. Łącznie w tym sezonie ustrzelił już 14 goli - To dobry napastnik i fakt, że miał moment, w którym marnował sytuacje, jest normalnym zjawiskiem. Wiemy, jaki Christian ma potencjał i ja byłem przekonany, że gole są dla niego tylko kwestią czasu. Mam nadzieje, że dzisiejszy występ to dopiero początek jego wyścigu po koronę króla strzelców - zapowiada szkoleniowiec.
źródło: Lech Poznań

Piłkarz meczu: Jakub Moder