Lech Poznań. Dariusz Żuraw uratował stołek: Najważniejsze, że gramy dalej. Mam nadzieję, że dotrzemy do finału

Krzysztof Kowalski
YouTube/LechTV
Fortuna Puchar Polski. Lech Poznań cudem awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski, a Dariusz Żuraw zachował posadę. Kolejorz w konfrontacji z Radomiakiem Radom w opałach był zarówno w dogrywce, jak i w konkursie rzutów karnych.

W spotkaniu 1/8 finału Kolejorz dosłownie uciekł spod topora. Jeszcze na pięć minut przed końcem dogrywki przegrywał 0:1. Fatalnie zaczął też rzuty karne. Bramkarz Radomiaka obronił dwa strzały, a kluczowej "jedenastki" dla I-ligowca nie wykorzystał wychowanek Lecha Miłosz Kozak. W efekcie poznaniacy wyszli z ogromnych tarapatów i po sześciu seriach pokonali rywala 4:3.

- Zawodnikom należą się gratulacje za walkę, charakter i awans do kolejnej rundy. Najważniejsze, że gramy dalej. Pamiętam w tamtym sezonie w półfinale w podobnych okolicznościach odpadliśmy. Mam nadzieję, że to będzie dobry prognostyk, a nam po tak trudnym meczu, ciężko wywalczonym awansie uda się dotrzeć do samego finału - mówił na konferencji prasowej Dariusz Żuraw.

Uzyskany w niezwykle szczęśliwych okolicznościach awans nie uspokoił kibiców. Przed pucharową potyczką trener Kolejorza zapewniał, że za sprawą ciężkiej pracy jego zespół wyjdzie z dołka. Obecne problemy Lecha nazwał z kolei "mozolnym wychodzeniem z tego, w co zespół wpadł pod koniec zeszłego roku".

Kolejorz szansę na powrót do Europy ma w zasadzie wyłącznie poprzez Fortuna Puchar Polski. Poznański klub zajmuje aktualnie 10. miejsce w tabeli ze stratą 15 punktów do prowadzącej Pogoni Szczecin. Do zamykającego podium Rakowa Częstochowa traci 9 "oczek". Mniejsza jest jego przewaga nad ostatnią Stalą Mielec, która rozegrała mecz mniej (5 pkt).

Ekstraklasa transfery 2021. Najważniejsze transfery zimowego...