Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Trener Rafał Ulatowski szybko przekonał się jaka jest różnica między rozgrywkami w III i II lidze Grzegorz Dembinski
W historycznym, pierwszym występie w rozgrywkach szczebla centralnego, w 1. kolejce piłkarskiej 2. Ligi w sezonie 2019/2020 drużyna Lecha II Poznań przegrała w niedzielę na wyjeździe z Olimpią Elbląg 0:4 (0:2). Pierwszy mecz na szczeblu centralnym okazał się dla młode gej drużyny rezerw Kolejorza surową lekcją futbolu.

Spotkanie nie mogło zacząć się gorzej dla poznaniaków, bo już pierwsza akcja w 1. minucie przyniosła gospodarzom prowadzenie po golu Michała Kuczałka. Nie zdeprymowało to podopiecznych Rafała Ulatowskiego, którzy potrafili dłużej od rywali utrzymywać się przy piłce, ale akcjom rezerw Kolejorza brakowało wykończenia. Jeśli już lechici dochodzili do sytuacji strzeleckich i kończyli akcje strzałami, bardzo dobrze w bramce zespołu z Elbląga spisywał się Sebastian Madejski. Znacznie skuteczniejsi okazali się elblążanie, którzy tuż przed przerwą podwyższyli rezultat na 2:0. Na listę strzelców wpisał się wprowadzony nieco wcześniej na murawę Oskar Ryk.

W drugiej połowie gospodarze myśleli raczej o utrzymaniu korzystnego rezultatu, a mimo to jeszcze dwukrotnie podwyższyli wynik odnosząc wysokie zwycięstwo. Najpierw Karola Szymańskiego po raz drugi zmusił do kapitulacji Michał Kuczałek, a dziewięć minut przed końcem ostatni cios zadał lechitom Damian Szuprytowski. W 50 minucie gospodarzy przed utratą gola uratowała poprzeczka.

W drużynie drugoligowego beniaminka nie było w zasadzie piłkarzy z doświadczeniem w ekstraklasie, nie licząc oczywiści 24-krotnego reprezentanta Pilski Grzegorza Wojtkowiaka, Cały mecz w barwach Lecha II rozegrał Tomasz Dejewski, który powrócił do Kolejorza z Warty Poznań. Oprócz niego, z kadry pierwszej drużyny Lecha, grali jeszcze tylko bramkarz Karol Szymański, Wiktor Pleśnierowicz, Mateusz Skrzypczak, Jakub Moder i Filip Szymczak.

Po 1. kolejce rozgrywek Olimpia Elbląg jest liderem, a Lech II zamyka tabelę drugiej ligi.

Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Michał Kuczałek (1), 2:0 Oskar Ryk (45+2), 3:0 Kuczałek (64), 4:0 Damian Szuprytowski (81)

Olimpia Elbląg: Madejski – Lewandowski, Wenger żk, Szuprytowski, Miller żk (84. Brychlik), Kuczałek, Sedlewski, Balewski (87.Filipczyk), Prytuliak (43.Ryk żk), Krasa (80. Żołądź), Demianiuk

Lech II Poznań: Szymański – Pawlicki, Pleśnierowicz żk, Dejewski (62.Narrocki), Wojtkowiak – Skrzypczak żk, Moder żk, Bartkowiak (73.Janiak) – Tupaj (72.Kryg), Szymczak (81.Karbownik), Kamiński

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje: