ZEN
Trener Dariusz Żuraw przyznał, że był to słaby mecz w wykonaniu jego drużyny.
Trener Dariusz Żuraw przyznał, że był to słaby mecz w wykonaniu jego drużyny. Piotr Krzyżanowski
Drużyna rezerw Lecha Poznań zakończyła swój udział w 1/16 Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Poznaniacy dość nieoczekiwanie nie poradzili sobie z czwartoligowym Sokołem Pniewy, przegrywając po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2.

Grające w III lidze rezerwy Lecha były faworytem do awansu. W 36. minucie spotkania poznaniacy prowadzili 1:0 po golu Marcina Maćkowiaka, ale tuż przed przerwą wyrównał Marcin Chorzępa.

Lechici odzyskali prowadzenie już na początku drugiej połowy, gdy bramkarza rywali pokonał Arkadiusz Kaczmarek. Ambitni gospodarze walczyli jednak o wyrównanie aż do samego końca i i 85. minucie doprowadzili do remisu po golu Łukasza Bartkowiaka.

O awansie decydowały rzuty karne. Aż do ostatniej kolejki żaden ze strzelców nie popełniał błędu, aż w końcu pomylił się Kaczmarek. Tym samym do 1/8 awansował Sokół.

- Zagraliśmy dziś słaby mecz, a daliśmy szansę gry chłopakom, którzy występowali w ostatnim czasie nieco mniej. Z zespołem czwartoligowym powinniśmy sobie mimo wszystko poradzić i dlatego jestem rozczarowany postawą swoich zawodników - powiedział po meczu na łamach lechpoznan.pl trener rezerw Kolejorza Dariusz Zuraw. - To spotkanie dało nam sporo odpowiedzi, a nam pozostało już w pełni skoncentrować się na rozgrywkach ligowych - dodał.

Sokół Pniewy - Lech II Poznań 2:2 (1:1), rzuty karne 5:4

Bramki: 45. Chorzępa, 85. Bartkowiak - 36. Maćkowiak, 50. Kaczmarek.

Sokół Pniewy: Aleksander Nowaczek - Oskar Głuchy (46. Szymon Sołtysiak), Krzysztof Kmieć, Marcin Chorzępa, Wojciech Górecki (69. Łukasz Bartkowiak) - Bartłomiej Graczyk, Sebastian Polody (46. Patryk Janeczek), Krzysztof Galas, Piotr Paukszteło (55. Dominik Rusinek) - Michał Ozorkiewicz (46. Maksymilian Boczek), Mateusz Łowigus.

Lech II Poznań: Łukasz Benedykciński - Szymon Zalewski (46. Jakub Pawlicki), Filip Nawrocki, Mateusz Skrzypczak (46. Patryk Ostrowski), Łukasz Adamczak - Marcin Mackowiak (68. Eryk Kryg), Kacper Friska, Krzysztof Kołodziej (78. Filip Marchwiński) - Paweł Tupaj (61. Filip Szymczak), Arkadiusz Kaczmarek, Tomasz Kaczmarek.

Lech Poznań: Tak wyglądał stadion przy Bułgarskiej przed prz...

POLECAMY:

Maciej Makuszewski po meczu Górnika Zabrze z Lechem Poznań: Nawet po stracie dwóch goli czuliśmy, że można coś tutaj ugrać. Zobacz wideo:

źródło: Agencja Informacyjna Polska Press/x-news.pl.

Materiał oryginalny: Lech Poznań: Drużyna rezerw Kolejorza odpadła z Pucharu Polski po meczu z Sokołem Pniewy - Głos Wielkopolski