Mecz Lech Poznań - FC Utrecht ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Lech Poznań - FC Utrecht ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Liga Europy, 3. runda eliminacyjna
2017-08-03 20:15

Lech Poznań

2

FC Utrecht

2

• KONIEC MECZU. Midtjylland - Arka Gdynia 2:1 (80' Socha samob., 90+3 Sorloth - 59' Sołdecki). A więc w IV rundzie el. Ligi Europy będzie tylko Legia.

• A w Danii jest 84. minuta. Midtjylland - Arka 1:1. Tadeusz Socha strzelił gola samobójczego.

• Matus Putnocky ratuje swój zespół przed utratą bramki w sytuacji sam na sam z Cyrielem Dessersem. Chciał wybić piłkę, ale sędzia kończy mecz! Lech po remisie z Utrechtem 2:2 żegna się z el. Ligi Europy na III rundzie. Brakowało, jak wczoraj Legii w el. Ligi Mistrzów, jednego gola...

• David Jensen broni z najwyższym trudem strzał z woleja Christiana Gytkjaera!

• ... Yassin Ayoub.

• Zaostrzyło się starcie między Nicki Bille Nielsenem a Yassin Ayoub. Obaj z żółttymi kartkami.

• Nikola VUjadinović został przy stałym fragmencie gry w polu karnym rywala i zgrał piłkę do Duńczyka. Ten z bliska doprowadza do remisu!

• CHRISTIAN GYTKJAER WYRÓWNUJE!!!

• Źle wybita przez bramkarza Utrechtu spada na głowę Denissa Rakelsa Ten trafia w poprzeczkę!

• Mads-Kristoffer Kristoffersen dolicza aż 7 minut.

• "Wielbłąd" Lecha na własnej połowie i zabójcza kontra Holendrów. Marokańczyk z kilku metrów kieruje piłkę do pustej siatki

• TO JUŻ JEST KONIEC. ZAKARIA LABYAD TRAFIA DO SIATKI

• Nieudane dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza zostaje wybite na aut. Szybkie wznowienie, po którym Nickiemu Bille Nielsenowi brakowało milimetrów, by skierować piłkę do siatki z kilku metrów!

• David Jensen pewnie chwyta piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Nicklasa Barkrotha z prawej strony. Wcześniej Łukasz Trałka mógł pokusić się o strzał z dystansu. Wolał jednak zagrać do boku.

• Nicki Bille Nielsen za Abdula Aziza Tetteha.

• Wybicie na uwolnienie w wykonaniu gości. Cyriel Dessers fauluje w wyskoku Nikole Vujadinovicia.

• Podbita piłka po uderzeniu Nicklasa Barkrotha wychodzi poza linią końcową. Jako ostatni piłkę dotknął Nikola Vujadinović. David Jensen z "piątki".

• Nenad Bjelica wzmacnia linię ognia. Wpuszcza Denissa Rakelsa za Emira Dilavera.

• Christian Gytkjaer główkuje obok lewego spojenia!

Od 61. minuty Arka Gdynia prowadzi z Midtjylland po golu Dawida Sołdeckiego!

• Za Gyrano Kerka, strzelca gola dla gości w 45. sekundzie, pojawia się Giovanni Trouppe. Erik ten Hag wzmacnia defensywę, chcąc utrzymać wynik premiujący do kolejnej fazy el. Ligi Europy.

• 33 460 widzów, w tym 5 163 kobiet, a 6 895 fanów przyszło na stadion po raz pierwszy.

• Nicklas Barkroth zastępuje Mario Situma.

• Rzut wolny dla Lecha z prawej strony, kilka metrów od narożnika pola karnego. Nikola Vujadinović wyskakuje najwyżej, lecz główkuje nad poprzeczką.

• Ramon Leeuwin wylatuje z boiska! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka za skoszenie Macieja Makuszewskiego!

• Robin van der Meer zastępuje Edsona Braafheida.

• Edson Braafheid nie podnosi się z murawy. Prawdopodobnie będzie konieczna zmiana.

• Rafał Janicki na prawej stronie wywalczył jeszcze jeden korner. Goście na moment wyjaśniają sytuację.

• Maciej Makuszewski pada w polu karnym Utrechtu przy Willemie Janssenie. Zamiast rzutu karnego jest rzut rożny.

• Świetne zagranie Radosława Majewskiego na wolne pole do Christiana Gytkjaera. Ten nie zdołał jej jednak sięgnąć przed linią 16. metra.

• Goście w komplecie. Gyrano Kerk może grać dalej.

• Radosław Majewski próbował przedrzeć się w pole karne, między dwóch rywali. Siła złego na jednego - nie poradził sobie z rywalami.

• Goście przez moment w "dziesiątkę". Gyrano Kerk ucierpiał w starciu z Mario Situmem.

• Kolejna żółta kartka dla piłkarza Lecha. Tym razem w protokole sędziowskim znajduje się Mario Situm.

• Szczęście sprzyja Holendrom. Ostre wstrzelenie piłki przez Radosława Majewskiego zostało lekko trącone, przez co napastnik "Kolejorza" nie zdołał jej opanować. Rzut rożny nie przynosi zagrożenia.

• Christian Gytkajer wyskakuje najwyżej do centry z prawej strony. Uderza głową obok bramki.

• Łukaszowi Trałce brakowało centymetrów, by sięgnąć piłkę po zagraniu Mario Situma. Chwyta ją David Jensen.

• Nikola Vujadinović ukarany żółtą kartką za faul.

• Anemiczne uderzenie Yassina Ayouba nie sprawia problemu Matusowi Putnocky'emu.

• Od kilku minut przeważają przyjezdni. Wrzutka z lewego narożnika na bliższy słupek zostaje wybija przez Christiana Gytkjaera.

• Było groźnie - Gyrano Kerk strzela z kilku metrów tuż obok lewego słupka!

• Piłka w bramce Lecha! Sędzia jednak dopatrzył się faulu w walce piłkę jednego z zawodników Erika ten Haga. GOL NIEUZNANY

• Nonszalanckie zachowanie Matusa Putnocky'ego. Wybija futbolówkę pod nogi Zakarii Labyada. Ten nieczysto strzela, ale będzie rzut rożny.

• Groźnie zapowiadała się akcja Utrechtu. Do momentu podania Sandera van de Streeka, który posłał piłkę zbyt głęboko. Matus Putnocky spokojnie interweniuje.

• Wołodymyr Kostewycz strzela z rzutu wolnego obok bramki gości.

• Ramon Leeuwin skosił Abdula Aziza Tetteha na 18. metrze jak trawę na wiosnę. Żółta kartka na jego koncie.

• Ostro bita piłka w pole karne przez Wołodymyra Kostewycza. Obrona Utrechtu radzi sobie bez problemu.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Yassin Ayoub będzie grać od początku drugiej odsłony za Urby'ego Emanuelsona.

• Wracamy do Poznania, gdzie kończy się przerwa w meczu Lech - Utrecht w III rundzie el. Ligi Europy. Po pierwszej połowie mamy 1:1, więc "Kolejorz" do awansu potrzebuje gola. Czy radę strzelić?

• Znienacka wyjeżdża nie tylko czołg. Także gol Utrechtu był wielkim zaskoczeniem dla ponad 35 000 widzów "Kolejorza". Piłkarze Nenada Bjelicy szybko przejęli inicjatywę, co przełożyło się na wyrównujące trafienie Christiana Gytkjaera. A że ze spalonego...

Niemniej jednak, czekają nas spore emocje w drugich trzech kwadransach. Czy tak na pewno będzie? Przekonamy się niebawem.

35. minuta Midtjylland - Arka Gdynia 0:0

• Koniec pierwszej połowy. Lech Poznań remisuje z Utrechtem (1:1) w rewanżowym spotkaniu III rundy el. Ligi Europy. Do awansu brakuje "tylko" jednego gola.

• Mnożą się kornery dla Lecha jak króliki. Gyrano Kerk wybija na chwilę na uwolnienie. Zakaria Labyad wygarnął piłkę zza linii bocznej.

• "Dzieje się"

• David Jensen paruje strzał Radosława Majewskiego na rzut rożny!

• Żółta kartka dla Marka van der Maarela za faul na wychodzącym na czystą pozycję Radosława Majewskiego. Dwóch środkowych obrońców Utrechtu ma "żółtka" na koncie.

• Urby Emmanuelson uderza zza linii 16. metra tuż obok bramki Lecha! Niewiele brakowało, by cieszyłby się z gola!

• Matus Putnocky zdołał wybić piłkę tuż przed nadciągającym Cyrielem Dessersem.

• Wybita piłka spada pod nogi Abdula Aziza Tetteha ok. 25 metrów od bramki Utrechtu. Jego strzał został zablokowany. A kontra przerwana tuż za linią środkową.

• David Jensen z najwyższym trudem paruje piłkę po strzale Radosława Majewskiego! Rzut rożny. Po chwili jeszcze jeden.

• Kolejna próba Radosława Majewskiego. Trafia idealnie w... Marka van der Maarela.

• Radosław Majewski strzela z ponad 20 metrów obok prawego słupka bramki Davida Jensena.

• Coraz goręcej pod bramką Utrechtu. Korner dla "Kolejorza". Akcja spaliła na panewce - po wrzutce z narożnika i zgraniu Christian Gytkjaer znalazł się na spalonym.

• Maciej Makuszewski znowu w roli głównej. Podaje jednak przed bramkę nie w tempo do Christiana Gytkjaera.

• Maciej Makuszewski szarpnął prawą stroną. Jego zagranie nie znajduje jednak adresata.

• #VAR nie dojechał

• Lech idzie za ciosem - wywalczył rzut rożny. Jednak uderzenie Christiana Gytkjaera głową z kilku metrów, po koźle, mija w nieznacznej odległości bramkę Davida Jensena!

• Połowa strat odrobiona, choć trochę pomógł liniowy, który nie podniósł chorągiewki. Po nieudanym uderzeniu Radosława Majewskiego piłka znalazła się pod nogami będącegon na ofsajdzie Duńczyka, a ten płaski uderzeniem doprowadza fanów "Kolejorza" do euforii!

• REMIS PRZY BUŁGARSKIEJ! CHRISTIAN GYTKJAER!!!

• W konkursie "kto wyżej kopnie" wygrywa Urby Emanuelson. Posłał futbolówkę w stronę najwyższych rzędów trybuny za bramką Matusa Putnocky'ego.

• Łukasz Trałka przejmuje piłkę na 20. metrze. Strzela z "dropsztyka" wysoko nad bramką.

• Christian Gytkjaer ruszył do bezpańskiej piłki. Nie zauważył, że był na spalonym.

• Piłka po uderzeniu Radosława Majewskiego prześlizgnęła się po poprzeczce! Szkoda, że to jej "górnej" części"!

• Wołodymyr Kostewycz w roli lewoskrzydłowego. Posyła mocne dośrodkowanie w pole karne do... Łukasza Trałki, lecz ten został uprzedzony przez rywala. Przed linią 16. metra faulowany był Abdul Aziz Tetteh. Może być groźnie.

• Willem Janssen ostro skosił Łukasza Trałkę w środku pola. Kapitan Utrechtu upomniany zostaje żółtą kartką.

• Zakotłowało się na 9. metrze. Przytomnie zachował się Abdul Aziz Tetteh wybijający piłkę na uwolnienie.

• Cyriel Dessers, po indywidualnej akcji, wywalczył rzut rożny.

• Atak pozycyjny Lecha na połowie gości. Łukasz Trałka traci piłkę - wydawało się - po faulu zawodnika Utrechtu, ale sędzia puścił grę. "Laga" kierowana do Sandera van de Streeka było już niedokładne. Matus Putnocky wznawia grę od bramki.

• Abdul Aziz Tetteh przytomnie rozrzuca ciężar gry na lewą stronę. Tam pojawił się Wołodymyr Kostewycz, lecz ten podaje nie w tempo do Mario Situma. David Jensen z "piątki".

• Dalekie zagranie na wolne pole do Gyrano Kerka pozostawiło wiele do życzenia. Piłka wpada do rękawica Matusa Putnocky'ego.

• W odpowiedzi lewą stroną ruszył Cyriel Dessers. Wślizgiem nie zdołał opanować piłki w boisku, ale skierował ją na aut na wysokości pola karnego Lecha.

• Po chwili strzał Mario Situma z dystansu zostaje zablokowany.

• Radosław Majewski w narożniku "szesnastki" rywala. Poradził sobie z Seanem Klaiberem, ale ten zdołał naprawić swój błąd.

• Gospodarze próbują szybko odpowiedzieć (do awansu potrzebuje dwóch goli). Rajd Macieja Makuszewskiego został jednak przerwany bez większego problemu.

• Po wrzutce z prawej strony, z okolicy narożnika pola karnego, centruje Sander van de Streek między obrońców Lecha, gdzie Gyrano Kerk uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców!

• CO SIĘ DZIEJE? GOL DLA UTRECHTU W 45. SEKUNDZIE - GYRANO KERK!!!

• Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron. Kapitanami są Abdul Aziz Tetteh oraz Willem Janssen.

• Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania! Powoli przenosimy się na INEA Stadion w Poznaniu.

• W Poznaniu wyprzedano blisko 35 000 biletów. Dokładną frekwencję postaramy się podać w trakcie trwania spotkania.

• Pełna obsada sędziowska:

• Sędzia główny: Mads-Kristoffer Kristoffersen (DEN)
    • Asystenci: Henrik Sønderby (DEN), Dennis Wollenberg Rasmussen (DEN)
    • Sędzia techniczny: Anders Poulsen (DEN)
    • Obserwator sędziów z ramienia UEFA: Alexandru Deaconu (ROU)
    • Delegat z ramienia UEFA: Claude Runavot (FRA)
  • O 20.30 startuje drugi mecz z udziałem polskiej drużyny, czyli Midtjylland - Arka Gdynia. Informacje o zmianie wyniku będą pojawiać się w tej relacji.

• Jak dobrze pamiętamy, przed tygodniem piłkarze Nenada Bjelicy zanotowali w Holandii bezbramkowy remis. Do dzisiejszego pojedynku przystąpią podbudowani okazałym niedzielnym zwycięstwem nad Piastem Gliwice (5:1) przed własną publicznością.

Z kolei rozgrywki Eredivisie jeszcze nie wystartowały.

• Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze trochę czasu, więc warto zapoznać się z zapowiedzią Macieja Brzezińskiego:

• I dlatego warto śledzić relację w GOL24.pl ;-)

• Ławka rezerwowych "Kolejorza": Barkroth, Burić, Gajos, Gumny, Nicki Bille Nielsen, Radut, Rakels

• Ławka rezerwowych gości: Ayoub, Marsman, Ould-Chikh, Troupee, van der Meer, Velanas, Venema

• Witamy bardzo serdecznie na relacji LIVE ze spotkania Lech Poznań - FC Utrecht. Obok widoczne są już składy obu drużyn na dzisiejsze starcie.

Maciej Brzeziński

©Przemysław Szyszka/Polska Press

Mecz Lech Poznań - FC Utrecht ONLINE. Lech Poznań staje przed szansą awansu do 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Aby to osiągnąć zawodnicy ze stolicy Wielkopolski muszą strzelić jedną bramkę więcej od FC Utrecht.

Mecz Lech Poznań - FC Utrecht ONLINE

Pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami pokazał, że Lech i Utrecht są na zbliżonym poziomie. Poznaniacy byli w Holandii stroną dominującą, ale nie potrafili zdobyć gola. W czwartek będą potrzebować co najmniej jedną bramkę więcej, aby zameldować się w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy.
Trener Lecha, Nenad Bjelica był bardzo zadowolony z rezultatu osiągniętego na wyjeździe. - Zdecydowanie bardziej cenię bezbramkowy remis od remisu 1:1, dzięki któremu bylibyśmy bliżej awansu. To jednak złudne. Dzięki temu, że w pierwszym spotkaniu nie padły bramki wiemy, że w drugim meczu musimy wygrać, by awansować - powiedział chorwacki szkoleniowiec, który wie jak zmobilizować swój zespół. Zresztą udowodnił to w przerwie spotkania w miniony weekend, gdy poznaniacy wygrali z Piastem Gliwice 5:1.

Wydaje się, że kluczem do awansu do 4. rundy może być przede wszystkim gra defensywna. Lech rozegrał w tym sezonie osiem meczów i w aż pięciu z nich nie stracił gola. - Obrona gra dobrze. Tylko po jednym meczu nie mogę być zadowolony. Chodzi o wyjazdowe spotkanie z FK Haugesund, w którym straciliśmy trzy bramki. Musimy jednak pamiętać o tym, że to nie tylko zasługa obrońców. Cała drużyna gra w defensywie i cała odpowiada za grę ofensywną. Ważne, żeby cała drużyna była zaangażowana w grę - przyznaje Bjelica. O grę obronną poznańskiego zespołu możemy być spokojni. Podobnie jak o ofensywę Kolejorza, która z każdym meczem się rozkręca. W niedzielę dwa debiutanckie trafienia zaliczył Christian Gytkjaer i to on ma straszyć obrońców Utrechtu w czwartek.

Zawodnicy z Holandii jeszcze nie rozpoczęli sezonu ligowego. Mają za sobą trzy oficjalne spotkania i to z pewnością wpływa na ich obecną formę. Mimo to w Poznaniu nikt nie lekceważy czwartej siły ligi holenderskiej z poprzedniego sezonu. - Utrecht to bardzo mocna drużyna. Czeka nas trudny mecz, ale z pomocą naszych kibiców będziemy mieli energię i moc, aby awansować do kolejnej rundy - uważa trener Kolejorza, który docenia pomoc sympatyków klubu. Bilety na to spotkanie sprzedają się jak świeże bułeczki i wiele na to wskazuje, że w czwartkowy wieczór na trybunach Inea Stadionu zasiądzie ponad 30 tysięcy kibiców.

Kiedy losowanie 4. rundy eliminacji Ligi Europy? Gdzie obejrzeć w telewizji?

Mecz Lech Poznań - FC Utrecht TRANSMISJA TV

Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 19:45 w TVP Sport. Początek transmisji ze spotkania Lech - Utrecht o godz. 20:15 na TVP Sport i TVP3.

20:15 Lech Poznań - FC Utrecht