Dawid Dobrasz
Paweł Tomczyk i Kamil Jóźwiak pokazali się z dobrej strony w meczach reprezentacji U-21, a co najważniejsze dla Dariusza Żurawia, wracają w dobrych nastrojach i bez kontuzji. W innym nastroju może być Robert Gumny, który nie zagrał w pierwszej reprezentacji ani minuty. Kaja Krasnodębska
Reprezentacja Polski do lat 21 we wtorek pewnie pokonała w Białymstoku Estonię 4:0 i z dwoma zwycięstwami lideruje w swojej grupie eliminacyjnej do kolejnych mistrzostw Europy. Wydatny układ w tej wygranej miała dwójka piłkarzy Lecha - Kamil Jóźwiak i wprowadzony po przerwie Paweł Tomczyk.

Kamil Jóźwiak, podobnie jak w piątkowym meczu z Łotwą, wyszedł na boisko w pierwszym składzie i ponownie pokazał się z dobrej strony. Skrzydłowy Lecha Poznań w 80. minucie podwyższył wynik spotkania z Estonią na 3:0, dobijając strzał jednego z kolegów z drużyny. Dla Jóźwiaka był to jedenasty występ w barwach kadry do lat 21, w których do tej pory strzelił trzy gole.

Cieszyć może postawa innego lechity, czyli Pawła Tomczyka. Napastnik Kolejorza bardzo efektywnie wykorzystuje swój czas na boisku. Jeszcze w ostatnim meczu Lecha z Cracovią, "Pawka" pojawił się na boisku przy Bułgarskiej w 86. minucie spotkania i chwilę później mógł cieszyć się z bramki kontaktowej po asyście Joao Amarala.

Początkowo Tomczyk nie znalazł uznania w oczach Michniewicza na mecze eliminacyjne z Łotwą i Estonią. Jednak wejście smoka w meczu z Pasami sprawiło, że ten został dowołany przez selekcjonera. Lechita w pierwszym meczu z Łotwą wyszedł nawet w pierwszym składzie i w 27. minucie popisał się asystą przy jedynej bramce w tym meczu Patryka Klimali. Na drugą połowę Tomczyk już nie wyszedł, a mecz z Estonią rozpoczął na ławce rezerwowych. Tomczyk we wtorek pojawił się na boisku po przerwie, zmieniając słabo dysponowanego Patryka Klimalę.

Sprawdź też:

Poznaniak po 20 minutach znowu asystował, przedłużając piłkę głową w polu karnym do Karola Fili, a ten pokonał estońskiego bramkarza. Spiker w Białymstoku nawet pomylił strzelca gola, którego początkowo przyznał właśnie Tomczykowi. Dla wychowanka Lecha był to dziewiąty występ w barwach reprezentacji do lat 21. "Pawka" strzelił w tych meczach trzy gole i zaliczył dwie asysty.

Reprezentacja Czesława Michniewicza w następnych meczach spotka się już z dużo trudniejszymi rywalami. 11 października Polska o godzinie 17.00 zmierzy się na wyjeździe z Rosją, a cztery dni później do Polski przyjedzie Serbia.

Obaj zawodnicy na tle, co by nie było przeciętnych rywali, zaprezentowali się poprawnie, a co najważniejsze dla Dariusza Żurawia wracają w dobrych nastrojach i bez kontuzji. W innym nastroju może być Robert Gumny, który nie zagrał w pierwszej reprezentacji ani minuty.

Lech Poznań w ramach 8. kolejki PKO Ekstraklasy w sobotę zmierzy się w meczu wyjazdowym z Lechią Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17.10 na kanale TVP 2, TVP Sport oraz Canal+ Sport.

Lech Poznań: Kadra Jerzego Brzęczka byłymi lechitami stoi!

Polska U21 - Estonia U21. Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Europy - zobacz wideo:

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje: