Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1. Gorzkie zakończenie sezonu przy Bułgarskiej

Jakub Kowalski
Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Waldemar Wylegalski
Lech Poznań w niezbyt przekonującym stylu zakończył zmagania ligowe w sezonie 2020/21. Przy wsparciu kibiców z trybun stadionu przy Bułgarskiej, Kolejorz jedynie zremisował z Górnikiem Zabrze (1:1), a bramkę dla poznaniaków zdobył Dani Ramirez. To nie zmazało jednak plamy po najgorszym sezonie niebiesko-białych od 18 lat. Poznaniacy po raz kolejny w ostatnich latach, kończą rozgrywki z niczym…

Goście z Zabrza od samego początku starali się zepchnąć lechitów do głębokiej defensywy. Podopieczni Macieja Skorży mieli spore problemy przy wyprowadzeniu piłki, często narażając się na stratę. Wraz z upływem czasu, Kolejorz przejmował inicjatywę, a sygnał do ataku dał Lubomir Satka.

Po dziesięciu minutach piłka znalazła się w siatce, a prowadzenie objął właśnie Lech. Zamieszanie w polu karnym Górnika wykorzystał Jan Sykora, który przytomnie zgrał piłkę do Daniego Ramireza i Hiszpan strzelił swojego szóstego gola w bieżących rozgrywkach.

Zdobyta bramka uspokoiła spotkanie, a o niezbyt przyjazną atmosferę piłkarskiego święta zadbali kibice Lecha Poznań, którzy zwartą grupą pojawili się chwilowo na stadionie i obrzucali zarząd klubu wulgarnymi hasłami.

Sprawdź też:

W 27. minucie niebiesko-biali wykonywali rzut rożny. Ciekawe rozegranie stałego fragmentu gry mogło przynieść Kolejorzowi drugą bramkę, ale Thomas Rogne nie trafił czysto w piłkę. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później, kapitalnym zagraniem na skrzydło popisał się Sykora, dopadł do futbolówki Kamiński i wyłożył ją Ramirezowi, ale filigranowego pomocnika powstrzymał Martin Chudy.

Druga połowa meczu rozpoczęła się dość spokojnie, a w dalszym ciągu przewagę miał poznański zespół. Z rzutu wolnego dobrym uderzeniem popisał się Ramirez, ale bramkarz Górnika czujnie interweniował na linii. Dobitka Bartosza Salamona wylądowała jeszcze na słupku i ostatecznie ta akcja nie przyniosła Lechowi korzyści.

Zawodnicy Marcina Brosza robili, co mogli, by w jakikolwiek sposób przedostać się w okolice pola karnego rywali. Szczególnie aktywni w szeregach gości byli Jesus Jimenez, czy Norbert Wojtuszek. To właśnie hiszpański atakujący był bliski strzelenia wyrównującej bramki, ale jego uderzenie głową nieznacznie minęło bramkę Lecha.

Podczas ostatniego meczu sezonu 2020/2021 Lech Poznań - Górnik Zabrze (1:1) na trybunach pojawili się kibice. Starcie Kolejorza z Górnikiem oglądało na żywo 4 890 osób. Zobacz zdjęcia z trybun Stadionu Poznań.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Kibice Lecha Poznań wrócili na Bułgarską. Mecz z Górnikiem o...

W 65. minucie kibice gromkimi oklaskami powitali na boisku Pedro Tibę, który na przestrzeni całego sezonu był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Kolejorza we wszystkich rozgrywkach. Portugalczyk zmienił bezbarwnego Jespera Karlstroma i od razu wniósł więcej jakości do ofensywnej gry swojego zespołu.

W końcowym kwadransie meczu, lechici podkręcili tempo gry i całkowicie zamknęli przyjezdnych na ich połowie. Niezwykle nieskuteczny był Johannsson, który dwukrotnie zmarnował stuprocentową sytuację do strzelenia gola. To zemściło się już po chwili, gdy koronkową akcję gości, strzałem zza pola karnego wykończył Bartosz Nowak. Ten sam zawodnik mógł jeszcze po chwili upokorzyć Lecha, ale po fantastycznej akcji indywidualnej, sporym refleksem wykazał się van der Hart.

Holenderski bramkarz dwukrotnie ratował swoją drużynę w ostatnich minutach spotkania, najpierw po uderzeniu Prochazki, a następnie piąstkując groźne dośrodkowanie Nowaka.

Ostatecznie Kolejorz tylko podzielił się punktami ze śląskim zespołem i przy ułożeniu pozostałych wyników, zakończył ligowe rozgrywki na odległym, 11. miejscu w tabeli. To najgorszy wynik Lecha Poznań w ekstraklasie od sezonu 2002/03, gdy niebiesko-biali finiszowali na tej samej pozycji.

JESPER KARSTRLOM 4 (grał do 65. minuty)Potrafił znaleźć się w odpowiednim miejscu i przeciąć podanie lub odebrać piłkę. Niestety czasami brakuje mu agresywności w asekuracji i przez to przed przerwą dobrą okazję miał Jimenez. Słusznie zszedł z boiska.NIKA KWEKWESKIRI 4Pracował w odbiorze, ale mało dynamiki było w jego ofensywnych poczynaniach. Zagrał na niższym poziomie niż w poprzednich spotkaniach. Przy straconej bramce zachował się nieco jak statysta.JAN SYKORA 6 (grał do 65. minuty)Powalczył w sytuacji bramkowej i chyba można zaliczyć mu asystę przy golu Ramireza. Później uruchomił dobrym prostopadłym podaniem Kamińskiego, ale ten się poślizgnął. Pracował w defensywie. Czech rósł w końcówce sezonu. Oby to był dobry prognostyk. Zszedł z drobnym urazem.DANI RAMIREZ 7 (grał do 87. minuty)Hiszpan wraca do formy, ale szkoda, że przed końcem sezonu. Otworzył wynik spotkania celnym uderzeniem z lewej nogi. Potrafił utrzymać się przy piłce na połowie rywala, pracował w odbiorze. Piłkarze Górnika mieli z nim wiele problemów. Był bardzo aktywny. Takiego Ramireza chcemy oglądać. Aż dziw bierze, że skończył mecz z tylko jednym golem.JAKUB KAMIŃSKI 5 Dobrze wygląda na stronie z Puchaczem. Szkoda, że zawahał się przy sytuacji z Chudym, ale też trzeba dodać, że się poślizgnął. W drugiej połowie znikł, choć mógł    strzelić gola przy zamieszaniu w polu karnym.Zobacz oceny piłkarzy Lecha Poznań za mecz z Górnikiem Zabrze ---->

Lech Poznań rozczarowuje na koniec sezonu i tylko remisuje z...