Mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze ONLINE. Czy Gytkjaer...

Mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze ONLINE. Czy Gytkjaer opróżni magazynek. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 25. kolejka
2020-03-03 18:00

Lech Poznań

4

Górnik Zabrze

1

• W drugiej połowie grę Lecha Poznań oglądało się naprawdę przyjemnie. W 54. minucie prowadzenie "Kolejorzowi" dał Kamil Jóźwiak, który ładnie wszedł w pole karne i przymierzył przy słupku. W końcówce przełamał się nieskuteczny ostatni Christian Gytkjaer. Duńczyk zdobył dwa gole i jest nowym liderem klasyfikacji najlepszych strzelców PKO Ekstraklasy. Napastnik Lecha wykorzystywał dobre podania rezerwowych - Jakuba Modera oraz Juliusza Letniowskiego. To już wszystko, jeśli chodzi o ten mecz, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Lech wygrał z Górnikiem 4:1!

• Niecelne uderzenie Muhara z dystansu.

• Letniowski faulowany po lewej stronie boiska.

• Dwie minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Uderzenie Modera z pola karnego, piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Spokojnie rozgrywa piłkę Lech, kibice "Kolejorza" na trybunach świętują zdobycie trzech punktów.

• Ostatnia zmiana w Lechu. Szansę dostaje Filip Marchwiński, zastępując Kamila Jóźwiaka.

• Kolejna kontra Lecha przynosi drugiego gola Christiana Gytkjaera! Jakub Moder zagrał do Duńczyka, ten podał do Juliusza Letniowskiego, a młody zawodnik odwdzięczył się świetną asystą. Napastnik Lecha nie zmarnował kolejnej sytuacji sam na sam.

• GOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! GYTKJAER PO RAZ DRUGI!

• Kontra Lecha, Jóźwiak długo zwlekał z decyzją o oddaniu strzału i w końcu został zablokowany,

• Lech długo rozgrywał piłkę na własnej połowie. W końcu daleko posłał futbolówkę Van der Hart.

• Zmiana także w Górniku. Zszedł Dani Ramirez, na murawie zameldował się Juliusz Letniowski.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Za Erika Janżę pojawia się Michał Rostkowski.

• Przełamał strzelecką niemoc Christian Gytkjaer! Duńczyk otrzymał podanie od mającego sporo miejsca na prawej stronie Jakuba Modera i wykorzystał sytuację sam na sam z Chudym.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! CHRISTIAN GYTKJAER!

• Moder przymierzył sprzed pola karnego, po rykoszecie piłka przeszła nad poprzeczką. Będzie jeszcze korner.

• Akcja Kostewycza lewą stroną przyniosła gospodarzom rzut rożny.

• Seria dośrodkowań w pole karne Lecha wybita przez obrońców. Później uderzył Prochazka, ale Van der Hart nie mógł mieć problemów z tym strzałem.

• 8.634 kibiców jest dziś na stadionie w Poznaniu.

• Indywidualna akcja Angulo, Hiszpan uderzył sprzed pola karnego, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

• Jakub Moder przymierzył z rzutu wolnego. Piłka przeszła nieznacznie nad poprzeczką.

• Kamil Jóźwiak wdał się w pojedynek z Erikiem Jirką. Arbiter uznał, że faulował gracz Górnika i upomniał go na dodatek żółtą kartką.

• Djordje Crnomarković faulował Igora Angulo i zarobił żółtą kartkę.

• Angulo dobrze zastawił się w polu karnym i podał do Manneha, ale strzał tego drugiego, a także uderzenie Janży zostały zablokowane.

• Gorąco pod bramką Lecha, ostatecznie piłka ląduje w rękach Van der Harta.

• Kompletnie niepilnowany był Jimenez po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Hiszpan spudłował jednak z woleja!

• Pierwsza zmiana w zespole Lecha, schodzi Jakub Kamiński, pojawia się Jakub Moder.

• Gorąco pod bramką Lecha! Van der Hart broni strzał Janży po rykoszecie!

• Kamiński zablokował po lewej stronie dośrodkowanie Janży. Korner dla Górnika.

• Niedokładne podanie Ramireza w kierunku Kostewycza, piłka w rękach Chudego.

• Kamiński zagrał przed pole karne do Ramireza, Hiszpan został jednak zablokowany.

• Jóźwiak nieco za mocno zagrał w pole karne do Kostewycza, wybił piłkę Wiśniewski.

• Górnik stara się wyjść wysokim pressingiem. Przejął piłkę Jimenez, z dystansu uderzył Jirka, lecz była to próba bardzo niecelna.

• ...David Kopacz pojawił się natomiast na murawie w miejsce Łukasza Wolsztyńskiego.

• Podwójna zmiana w Górniku. Igor Angulo wszedł w miejsce Piotra Krawczyka...

• Nieudany strzał Kamińskiego z ostrego kąta. Piłka przeszła daleko obok słupka.

• Kolejny atak Lecha. Tiba zagrał do Gytkjaera, ten obsłużył Ramireza, a strzał Hiszpana obronił Chudy.

• Świetna akcja Lecha, "Kolejorz" znów prowadzi! Zaczęło się od rozegrania piłki przez Mickey'ego van der Harta, później futbolówkę mieli kolejni gracze Lecha, aż Dani Ramirez zagrał do Kamila Jóźwiaka, a Polak wszedł z piłką w pole karne i uderzył tuż przy słupku, nie dając szans Chudemu.

• GOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! KAMIL JÓŹWIAK!

• Kostewycz dwukrotnie dośrodkowywał z lewej strony, lecz Jirka wybił piłkę daleko na połowę Lecha.

• Bochniewicz faulował Tibę w środku pola.

• Ładnie wyszedł spod pressingu Lech i mógł znów prowadzić! Tiba wypuścił w uliczkę Gytkjaera, ale pojedynek z Duńczykiem wygrał Chudy, świetnie broniąc jego strzał!

• Manneh minął Ramireza i dośrodkował w pole karne, ale wrzutka była zbyt głęboka.

• Od środka rozpoczął drugą połowę Górnik. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Snów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Naprawdę ciekawe widowisko oglądamy dzisiaj w Poznaniu. Lech wyszedł na prowadzenie już w trzeciej minucie, gdy Martin Chudy obronił strzał Wołodymyra Kostewycza, ale przy dobitce Daniego Ramireza był bezradny. Górnik miał kilka szans na wyrównanie, świetne sytuacje zmarnowali Jesus Jimenez i Erik Janża, a w końcu fatalny błąd Mickey'ego van der Harta wykorzystał Piotr Krawczyk, zdobywając pierwszego gola w PKO Ekstraklasie. W końcówce pierwszej połowy Lech znów mógł prowadzić, lecz Chudy świetnie obronił strzał Kamila Jóźwiaka. Czy w drugiej połowie będziemy świadkami równie ciekawego meczu? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Niezły strzał Janży, Van der Hart wybija piłkę na rzut rożny!

• Minutę dorzucił arbiter do pierwszej połowy.

• Wolsztyński faulowany przed polem karnym. Będzie okazja dla Górnika w końcówce pierwszej połowy.

• Gorąco w polu karnym Górnika! Chudy instynktownie obronił strzał Jóźwiaka, a dobitkę Gytkjaera wybił z linii bramkowej obrońca!

• Górnik starał się wyjść z szybką akcją, faulowany w środku boiska Manneh.

• Nieudana wrzutka Romana Prochazki z prawej strony. Piłka przeszła przez całą szerokość boiska i wylądowała na aucie.

• Zablokowane dośrodkowanie Kostewycza, Lech będzie miał rzut rożny.

• Jirka dośrodkował z prawej strony, wybili jednak piłkę obrońcy Lecha.

• Kolejny błąd popełnił Mickey van der Hart, w zasadzie podarował gola rywalom. Holenderski bramkarz nie doszedł do piłki po dośrodkowaniu Łukasza Wolsztyńskiego, a Piotr Krawczyk bez problemów trafił do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOL DLA GÓRNIKA! PIOTR KRAWCZYK!

• Kolejna szansa Jirki, który dostał dobre podanie od Krawczyka. Uratował sytuację Kostewycz, blokując strzał.

• Kolejny spalony Jóźwiaka, Chudy i tak dobrze odbił jego strzał, umiejętnie wychodząc z bramki i skracając kąt.

• Nieuznany gol dla Górnika! Wolstyński podał do Krawczyka, ten wykorzystał sytuację sam na sam z Van der Hartem, ale był wyraźny spalony!

• Na spalonym złapany Jóźwiak.

• Świetnie rozegrał piłkę Lech, akcję zakończył strzałem Kamiński, ale został zablokowany.

• Powinien być remis! Erik Janża znakomicie dośrodkował z lewej strony prosto na głowę Jirki, ale ten spudłował z czterech metrów!

• Jeszcze jedna próba Ramireza. Tm razem piłkę po uderzeniu sprzed szesnastki spokojnie złapał Chudy.

• Kamiński dośrodkowywał z prawej strony, lecz także został zablokowany. Korner dla Lecha.

• Ramirez uderzył sprzed pola karnego, ale tym razem został zablokowany.

• Spokojniejszy fragment meczu, Górnik utrzymuje się przy piłce, ale gra toczy się z dala od bramki Lecha.

• Satka uprzedził Krawczyka w polu karnym Lecha i wybił piłkę na rzut rożny.

• Blisko podwyższenia wyniku Lech! Kostewycz świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, ale Gytkjaer w dobrej sytuacji uderzył nad bramką.

• Kolejna zbyt długa piłka w kierunku Krawczyka. Znów za mocno - Van der Hart wyszedł z bramki i złapał futbolówkę.

• Jimenez dośrodkował do Krawczyka, ten oddał strzał głową, ale uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć Van der Harta.

• Kąśliwe dośrodkowanie Ramireza z lewej strony, Chudy minął się z piłką, ale wybił ją jeden z obrońców.

• Fatalny błąd Van Der Harta i Satki! Bramkarz wyszedł poza pole karne i chciał zgrać piłkę do obrońcy, ale ten nie zdołał przyjąć futbolówki i ta trafiła do Jimeneza. Hiszpan miał przed sobą pustą bramkę i spudłował!

• Faulowany w środku pola Bohdan Butko. Doświadczony Ukrainiec debiutuje dziś w podstawowym składzie Lecha pod nieobecność pauzującego za kartki Puchacza.

• Huknął z dystansu Alasana Manneh i niewiele brakowało do szczęścia pomocnikowi Górnika. Ostatecznie piłka przeszła nieznacznie obok słupka.

• Zepsuł teraz akcję Lecha Kostewycz. Podał do Tiby, którego dobrze pilnował jeden z rywali.

• Ależ pograli na lewej stronie Ramirez i Jóźwiak. Świetnie rozgrywali piłkę między sobą, Hiszpan zagrał nawet piętą, ale młodemu Polakowi nie udało się na koniec celnie zagrać do Gytkjaera.

• Zbyt mocne podanie Dariusza Pawłowskiego w pole karne, piłka wyszła poza boisko. Od bramki zacznie Van der Hart.

• Odpowiedź Górnika, wyszedł z bramki Miskey van der Hart i złapał piłkę na przedpolu.

• Dośrodkowanie w pole karne gości z rzutu wolnego, tym razem piłkę łapie Chudy.

• Idealny początek "Kolejorza"! Dani Ramirez i Kamil Jóźwiak szybko rozegrali piłkę w środku pola, później na lewej stronie znalazł się Wołodymyr Kostewycz, który uderzył z dość ostrego kąta. Jego strzał obronił Martin Chudy, ale odbił piłkę przed siebie, a Ramirezowi pozostało umieszczenie futbolówki w praktycznie pustej bramce. Hiszpan strzelił tym samym pierwszego gola w nowych barwach.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! DANI RAMIREZ!

• Pierwsza akcja gospodarzy. Jakub Kamiński wszedł z piłką w pole karne prawą stroną, ale później nie zdołał celnie dośrodkować.

• Od środka zaczął Lech. Gospodarze w niebiesko-białych strojach, Górnik na czarno.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Mariusz Złotek. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Lech Poznań jest jedynym zespołem, który w tym sezonie PKO Ekstraklasy zgarnął trzy punkty w Zabrzu. "Kolejorz" wygrał 3:1 po trafieniach Kamila Jóźwiaka, Tymoteusza Puchacza oraz Christiana Gytkjaera. Górnik odpowiedział jedynie golem Jesusa Jimeneza. W zeszłym sezonie Górnik wygrał 3:0 w Poznaniu po bramkach Igora Angulo (dwóch) oraz Borisa Sekulicia. W Zabrzu padł natomiast remis 2:2.

• Zdecydowanie największym zaskoczeniem jest brak w podstawowym składzie Górnika Igora Angulo. Najlepszy strzelec drużyny pojawi się zapewne na boisku w drugiej połowie, od początku zagra natomiast Piotr Krawczyk.

• Górnik Zabrze wciąż myśli o tym, aby znaleźć się w czołowej ósemce. Drużyna ze Śląska do będącej w grupie mistrzowskiej Wisły Płock traci tylko trzy punkty. Zabrzanie muszą jednak zacząć punktować także na wyjazdach, bo pod tym względem są najgorsi w lidze. Przed własną publicznością zdobyli aż 25 z 30 punktów. Na boiskach rywali Górnik jako jedyny w Ekstraklasie nie wygrał ani razu - pięciokrotnie remisował i siedem razy przegrał.

• Lech Poznań w tym roku przed własną publicznością nie tylko nie stracił punktów, ale i bramki - najpierw pokonał przy Bułgarskiej Raków Częstochowa 3:0, później w dość niezwykłych okolicznościach wygrał z Lechią Gdańsk 2:0. Na wyjazdach było już nieco gorzej. "Kolejorz" przegrał z Cravovią i zremisował z Jagiellonią. Drużyna Dariusza Żurawia jest jednak coraz bliżej ligowego podium. Do trzeciej obecnie Pogoni traci dwa punkty, a do drugiej Cracovii cztery.

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Górnika Zabrze:

• Oto skład i ławka rezerwowych Lecha Poznań:

• Czas na 25. kolejkę PKO Ekstraklasy! Na początek czeka nas mecz w Poznaniu, gdzie marzący o doścignięciu ligowego podium Lech zmierzy się z marzącym o grupie mistrzowskiej Górnikiem Zabrze. Początek tego spotkania już o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Lech - Górnik LIVE! Czy Gytkjaer opróżni magazynek

Lech - Górnik LIVE! Czy Gytkjaer opróżni magazynek ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze ONLINE. Tym razem kolejkę rozpoczynamy w dni robocze. We wtorek na Bułgarską przyjeżdża zespół Marcina Brosza, który oddalił się od strefy zagrożonej spadkiem. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00.

Mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze ONLINE

Lech jeszcze nie doskoczył do podium. W Białymstoku miał apetyt na zwycięstwo, ale przywiózł tylko oczko (1:1). Przeciw Jagiellonii nie błysnął m.in. najlepszy strzelec zespołu (12 bramek) Christian Gytkjaer.
Duńczyk zepsuł przynajmniej dwie dogodne sytuacje. Był to jego trzeci wystep z rzędu bez gola na koncie. Gdyby pominąć karnego z Rakowem Częstochowa to okazałoby się, że z gry nie trafił od 17. kolejki.

Na konferencji dziennikarze dopytywali trenera z czego wynika ostatnia indolencja strzelecka Gytkjaera. - Tak czasami jest u napastnika - coś się zacina. Nie mam do niego pretensji, nie robię z tego problemu. On przecież dochodzi do sytuacji. Mam nadzieję, że przełamie się z Górnikiem - powiedział Dariusz Żuraw.

Lech jest świeżo po remisie 1:1 z Jagiellonią. Natomiast Górnik pokonał u siebie Pogoń Szczecin 3:1. Dwie asysty zapisał Łukasz Wolsztyński, a po bramce zdobyli kolejno Erik Jirka, Igor Angulo i Jesus Jimenez. - Spodziewam się Górnika grającego z kontry. To jego styl. Pierwsze podanie od razu po przechwycie jest kierowane do Angulo. Musimy być bardzo uważni - zaznacza trener Lecha.

Na trybunach zasiądzie około 10 tys. widzów. Z racji zamkniętego sektora gości (decyzja wojewody) wyjazd do Poznania odwołali fani Torcidy.

Wtorkowe zawody poprowadzi sędzia Mariusz Złotek (Stalowa Wola). System VAR obsłużą Zbigniew Dobrynin i Konrad Sapela.

Oglądaj mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze na żywo online w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze:
Lech Poznań: van der Hart - Kamiński, Satka, Crnomarković (Rogne?), Kostewycz - Marchwiński, Muhar (Moder?), Tiba, Ramirez, Jóźwiak - Gytkjaer.
Górnik Zabrze: Chudy - Pawłowski (Matras?), Wiśniewski, Bochniewicz, Janża - Jirka, Prochazka, Manneh, Wolsztyński, Jimenez - Angulo.

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze:
Lech: Puchacz (kartki), Tomczyk, Gumny (kontuzje), Rogne (?), Cywka
Górnik: Zapolnik (kartki)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik - Lech 1:3 (Ekstraklasa, 28.09.2019)
Lech - Górnik 0:3 (Ekstraklasa, 15.03.2019)
Górnik - Lech 2:2 (Ekstraklasa, 05.10.2018)

Mecz Lech Poznań - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Komentuje duet Adam Marchliński - Maciej Murawski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 18:00. Zapraszamy!