2

Górnik Zabrze

1

• Dziękujemy za uwagę!

• Ciekawy mecz, ładne bramki. Dziś Górnik nie odebrał punktów Lechowi, może za tydzień ta sztuka powiedzie się w pojedynku z Legią.

• Koniec meczu! Lech pokonuje Górnika 2:1! Brawa dla obu drużyn!

• Formella chciał opóźnić akcję i otrzymuje żółtą kartkę.

• Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

• Piękne podanie Gwaze na prawą stronę do Olkowskiego, ale ten źle przyjął piłkę.

• Pawłowskiego zmienił Formella.

• Ładnie uderzył Nakoulma i Gostomski zmuszony był przenieść piłkę nad poprzeczką.

• Rafał Kurzawa zmienił Łukasza Madeja.

• Łukasz Madej przyjmował piłkę przed polem karnym, ale murem nie do przejścia okazał się fiński obrońca gospodarzy.

• Zmiana w Górniku Zabrze. Z boiska schodzi Radosław Sobolewski, a zameldował się na nim Przemysław Oziębała.

• Pawłowski ładnie znalazł się i chciał zagrać piłkę na piąty metr. Na szczęście dla Górnika, dobrze interweniował Robert Jeż.

• Na stadionie znajduje się ponad 21 tysięcy widzów.

• Na boisku zameldował się Dawid Kownacki, który zmienił Claasena.

• Claasen w pole karne, ale Szeweluchin bez zastanowienia wybił piłkę poza końcową linię.

• Lech Poznań - Górnik ZabrzeLech Poznań - Górnik Zabrze

• Claasen mógł mieć dobrą okazję na zdobycie bramki. Zdecydował się na uderzenie, ale zablokował je momentalnie Adam Danch.

• Błąd Kosznika mógł wiele kosztować piłkarzy Górnika. Na szczęście nie przejął piłki Daylon Claasen.

• Zachara został zmieniony przez Jeża.

• Kolejna dobra akcja Pawłowskiego, wycofuje piłkę do Henriqueza, ale ten uderza daleko od bramki.

• Iwan przy walce o piłkę, trafia łokciem w twarz Trałkę i mamy żółtą kartkę.

• Kosznik zagrał mocną piłkę do Nakoulmy. Ten próbował wyprzedzić fińskiego obrońcę i dojść do podania, ale nie powiodła mu się ta sztuka.

• Kędziora opuścił boisko, bo Mariusz Rumak obawiał się, że młody Lechita może otrzymać kolejną kartkę.

• Zmiana w Lechu. Kędziorę zastąpił Henriquez .

• Tym razem po lewej stronie znajdował się Pawłowski, ale sędzia liniowy pokazał pozycję spaloną.

• Strata Górnika. Lovrencsics minął Sobolewskiego i uderzył fałszem, tak celnie, że szans na obronę nie miał Steinbors.

• Ależ bramki w tym spotkaniu! Lovrencsics! Cudowny gol!

• Już na początku drugiej połowy Trałka zdecydował się na uderzenie z daleka, Sobolewski to jednak nie jest, więc piłka poleciała nad poprzeczką.

• Czas wznowić spotkanie w Poznaniu!

• To Lech miał przewagę, mógł zdobyć nawet dwie bramki więcej. Górnik za sprawą Sobolewskiego doprowadził jednak do remisu. Po przerwie czekają nas wielkie emocje.

• I mamy przerwę! Dwie piękne bramki i jest remis 1:1!

• Kolejna dobra okazja Lecha! Claasen w pole karne, tam Hamalainen głową do Pawłowskiego. Ten miał przed sobą tylko Steinborsa, ale waleczność bramkarza przy pomocy Gwaze, nie pozwoliło gospodarzom zdobyć gola.

• Madej niepotrzebnie dyskutował z sędzią bocznym i za to otrzymuje żółtą karkę.

• Kędziora fauluje Madeja i sędzia decyduje się na żółtą kartkę.

• Sobolewski jest niesamowity. Znalazł się z piłką przed polem karnym i zdecydował się na uderzenie! Było ono wręcz doskonałe, bo wpadło pod poprzeczkę!

• Gol dla Górnika! Niesamowite uderzenie Sobolewskiego! Genialne!

• Arajuuri zbyt wysoko podniósł nogę we własnym polu karnym. Pośredniego rzutu wolnego jednak nie będzie, bo wcześniej na spalonym znalazł się Zachara.

• Dobrze czuje się w tym spotkaniu Pawłowski, kolejna indywidualna akcja, ale tym razem uderzył obok słupka.

• To powinien być gol dla Lecha! Akcja Pawłowskiego, który po długim rozgrywaniu akcji, idealnie wycofał do Linettego, ale ten skiksował!

• Nieźle zapowiadająca się kontra Górnika, ale faul popełnia Łukasz Trałka. Żółta kartka dla lechisty.

• Pawłowski dogrywał z rzutu wolnego, piłka była zagrana za wysoko i w końcu dopadł do niej obrońca Górnika Adam Danch.

• Lovrencsics sfaulowany ostro przez Nakoulmę i mamy kolejną żółtą kartkę dla zawodnika Górnika.

• Dobrze włączył się Możdzeń, podał do boku, gdzie był Claasen. Ten dośrodkował, ale Hamalainenowi na dobre uderzenie nie pozwolił Adam Danch.

• Do głosu powrócili piłkarze Lecha. Dalekie podanie Trałki, ale żaden z zawodników gospodarzy nie zrobił odpowiedniego ruchu i przy piłce Górnik.

• Wracający Kosznik fauluje Trałkę i dostaje siódmą żółtą kartkę w tym sezonie. Jeszcze jedna i będzie musiał pauzować.

• Przewaga Górnika. Zachara wywalczył rzut rożny. Wykonywał go Łukasz Madej, ale piłka nie trafiła do Sobolewskiego.

• Drugi w tym meczu celny strzał gości. Uderzał Gwaze, ale było ono bardzo lekkie, więc bez problemów piłkę złapał Gostomski.

• Rzut rożny wykonywał Madej, piłka zmierzała ku Iwanowi, ale wybił mu ją jeden z zawodników Lecha. Akcję rozgrywa nadal Górnik.

• Nakoulma faulowany po prawej stronie i Górnik miał rzut wolny. Wykonywał go pod nieobecność Drewniaka Rafał Kosznik i zagrał krótką piłkę do Nakoulmy, a ten wywalczył korner.

• Dalej widoczna przewaga Lecha, choć w przeciwieństwie do wcześniejszych minut, nie stwarza już takiego zagrożenia.

• Classen obrócił się z piłką w polu karnym gości, gdy składał się do uderzenia, dobrze interweniował Rafał Kosznik.

• Widoczna przewaga Lecha, Górnik nie potrafi za bardzo przebić się pod pole karne przeciwnika.

• Nakoulma wycofał piłkę do Gwaze, ten ciekawie uderzył, ale po rykoszecie wyszła poza boisko.

• Aktywny na początku spotkania Pawłowski przeniósł akcję z lewej strony do środka, tam zagrał do Lovrencsicsa, a ten widząc nadbiegających zawodników Górnika uderzył tak precyzyjnie, że żadnych szans na obronę nie miał Steinbors.

• Gol dla Lecha! Lovrencsics!

• Pawłowski przedzierał się z piłką przed polem karnym i wycofał ją do Linettego, ten zdecydował się na uderzenie, ale zablokowali go obrońcy Górnika.

• I mogło być już 1:0 dla Lecha. Prosta strata Bartosza Iwana, z kontrą ruszyli gospodarze! Przed bramkarzem znalazł się Pawłowski, ale naciskany przez Rafała Kosznika uderzył obok słupka!

• Mamy pierwszy gwizdek Pawła Gila, więc możemy zaczynać!

• Piłkarze wychodzą już na murawę, za kilka chwil zaczynamy.

• Dla Łukasza Madeja dzisiejsze spotkanie będzie 300 w polskiej ekstraklasie.

• Lech wygrał ostatnie cztery spotkania. Jeszcze lepiej gra na własnym stadionie, gdzie jego liczba zwycięstw z rzędu to siedem.

• Trenerzy Górnika nie mogą dziś skorzystać z usług Szymona Drewniaka, który formalnie pozostaje piłkarzem Lecha. Nie zagrają też kontuzjowani Błażej Augustyn, Mariusz Magiera i Konrad Nowak.

• W zespole Lecha brakuje Kotorowskiego, Teodorczyka, Wołąkiewicza. Co ciekawe bramkarza brakuje dlatego, że musi pauzować za cztery żółte kartki. Wszystkie otrzymał za niesportowe zachowanie: gra na czas, dyskusja z sędzią, zbiorowa awantura.

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kasprzik, Łukasiewicz, Łuczak, Jeż, Małkowski, Kurzawa, Oziębała

• Jesienią na własnym boisku piłkarze Lecha przegrywali do przerwy 0:1 po bramce Prejuce’a Nakoulmy, by w drugiej połowie nie pozostawić wątpliwości, strzelić trzy gole (Gergo Lovrencsics, Marcin Kamiński i Łukasz Teodorczyk) i ostatecznie zwyciężyć 3:1. W wiosennym rewanżu nie pozwolili rywalowi nawet na strzelenie jednej bramki, wygrywając 3:0 po trafieniu Teodorczyka i dwóch bramkach Kaspera Hamalainena.

• Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Matysiak, Bednarek, Henriquez, Injac, Formella, Kownacki

• Lech musi dzisiaj wygrać, bo Legia ma nad nimi osiem punktów przewagi. Górnik po zwycięstwie z Ruchem walczy o trzecie miejsce.

• Witamy podczas relacji LIVE z ciekawie zapowiadającego się spotkania, w którym Lech Poznań podejmie Górnika Zabrze.