Lech Poznań

1

Górnik Zabrze

1

• Ciężko powiedzieć, czy drużynie gości należał się rzut karny, zagranie Arajuuriego na pewno nie było celowe, jednak sędzia zadecydował o jedenastce, która ustaliła wynik tego meczu. Wcześniej Darko Jevtić przepięknie obsłużył podaniem Kownackiego, który trafił do bramki. Dzisiejsze spotkanie kończy się wynikiem 1:1 i żadna z drużyn nie będzie z niego zadowolona. Z mojej strony to tyle, zapraszam na materiały pomeczowe, które już niedługo pojawią się na stronie. Za uwagę dziękuje państwu Piotr Bernaciak.

• Co za zamieszanie przed polem karnym! Jevtić kończy akcję Lecha zbyt głębokim dośrodkowaniem, po chwili sędzia Raczkowski kończy spotkanie!

• W ostatnich minutach na kontrę po nieustającej serii rzutów rożnych czekają goście, jednak nie mają już sił na wykorzystanie przewagi liczebnej!

• Sędzia dolicza trzy minuty, a tymczasem będziemy mieli rzut rożny dla Lecha.

• Dośrodkowanie Arajuuriego do Robaka i napastnik Lecha uderza głową nad bramką!

• Doskonała okazja na kontrę dla gości, jednak za mocne podanie do Gergela odważnie przechwycił Formella.

• Ostatnia zmiana w Lechu. Dariusz Formella zmienił Macieja Gajosa.

• Marcin Robak uderza przewrotką, jednak fenomenalnie broni Kasprzik!

• Do środka z piłką zszedł Kebba Ceesay, jednak fatalnie podał do Jevticia i stracił.

• Faulowany Maciej Gajos w środku boiska, i od razu do ataku zrywa się Lech.

• Strzał bardzo aktywnego Darko Jevticia broni Kasprzik. Ależ nam się zrobił mecz w Poznaniu!

• Strzelał [b]Gergel[/bl i z wielkimi problemami piłkę na szczęście dla poznaniaków zdołał złapać Burić, bo pod samą bramką na błąd golkipera czyhał Robert Jeż!

• Trener Skorża wprowadza na boisko Marcina Robaka w miejsce Karola Linettego.

• Ceesay położył Kosznika w okolicach pola karnego, lecz ten i tak zdołał odebrać mu piłkę!

• Wydaje się, że sędzia nie powinien w tej sytuacji podyktować jedenastki! Na pewno będzie wiele kontrowersji po tej decyzji sędziego Raczkowskiego!

• Roman Gergel zmylił Buricia i pewnym strzałem w prawy róg bramki daje Górnikowi wyrównanie!

• Jedenastka dla Górnika! Ręką zagrywa Arajuuri! Strzał z dystansu najpierw wypluwa Burić, a dobitka Madeja leci wprost w bramkarza Lecha. Sędzia dopatrzył się po drodze ręki i mamy jedenastkę!

• ...z boiska schodzi także Mariusz Przybylski zastąpiony przez Roberta Jeża. Dość wcześnie wykorzystuje wszystkie zmiany trener Leszek Ojrzyński.

• Oto zapowiadane zmiany: Adam Dźwigała zastąpiony przez Rafała Kurzawę...

• Uderzenie Jevticia zablokowane przez Aleksandra Kwieka, kolejny rzut rożny dla Kolejorza, jednak nie przynosi on żadnej korzyści gospodarzom.

• Szykuje się kolejna podwójna zmiana - tym razem obie roszady wykona trener Ojrzyński.

• Po zdobyciu bramki przewagę wciąż stara się powiększyć Lech. Tym razem akcja gospodarzy zakończona za mocnym dośrodkowaniem Ceesaya.

• No i przewaga gospodarzy zamienia się w prowadzenie! Dawid Kownacki trafia do bramki po pięknym obsłużeniu przez Jevticia, który popisał się wspaniałym solowym rajdem! 1:0 prowadzi Kolejorz!

• Darko Jevtić ciekawie rozgrywa rzut rożny, podając przed pole karne do Tetteha, ten jednak za długo zbierał się do strzału i trafił w Vidanova. Po chwili dobrze strzał broni Kasprzik.

• Dobry strzał Kadara z okolic szesnastki zdołał złapać Grzegorz Kasprzik. Wciąż w natarciu Lech Poznań.

• ...a Mateusz Słodowy zastąpi Macieja Korzyma.

• Kasper Hamalainen zmieniony przez Darko Jevticia...

• Piłka zakotłowała się w polu karnym na około piątym metrze przed bramką Kasprzika, gospodarze sygnalizują zagranie ręką, sędzia pozostaje jednak nieugięty, piłkarze Górnika wybijają piłkę. Za moment zmiany...

• Rafał Kosznik ratuje swoją drużynę przed kontrą w wykonaniu Szymona Pawłowskiego i za to ogląda żółty kartonik. Dośrodkowanie Gajosa z rzutu rożnego i gospodarze będą mieli rzut rożny.

• Dobre dośrodkowanie Rafała Kosznika ląduje na głowie Adama Dźwigały, który uderza głową wysoko nad bramką! To była dobra okazja dla zabrzan!

• Kolejna okazja dla Lecha Poznań na uderzenie z rzutu wolnego z podobnej odległości, do strzału podszedł Maciej Gajos jednak trafił wprost w mur.

• Rzut wolny dla gospodarzy z nieco ponad trzydziestu metrów, Dawid Kownacki oddaje żenujący strzał i piłka w posiadaniu Górnika.

• Mocny strzał z dystansu Szymona Pawłowskiego ląduje nad bramką Górnika. Póki co w drugiej części spotkania lepiej prezentują się gospodarze.

• Maciej Gajos miał sporo miejsca na dośrodkowanie w pole karne, lecz zrobił to w słaby sposób i zagrożenie zostało zażegnane przez Szeweluchina.

• Pawłowski fauluje Vidanova i mieliśmy groźny rzut wolny dla gości zakończony zbyt lekkim strzałem na bramkę.

• Bez zmian w składach obie drużyny przystąpiły do drugiej połowy spotkania.

• Rozpoczął Górnik!

• Piłkarze już na murawie, za moment wracamy do gry!

• Póki co nie jest to najciekawsze widowisko, ale trzeba pamiętać, że to tylko... spotkanie dwóch drużyn zamykających tabelę. Lepiej w mecz weszli mistrzowie Polski, jednak inicjatywę przejęli piłkarze z Zabrza, którzy chyba jednak trochę lepiej zaprezentowali się w tej pierwszej połowie. Czekamy na gole po przerwie!

• I sędzia Raczkowski kończy pierwszą połowę!

• Kartką ukarany Tamas Kadar za powstrzymanie kontry gości.

• Sędzia dolicza jedną minutę.

• Gubi się Lech Poznań! Piłkarze Górnika byli bliscy przejęcia piłki podczas rozgrywania przez obrońców! Sędzia dolicza jedną minutę.

• Karol Linetty uderza z dystansu i piłka szybuje tuż obok lewego słupka bramki Kasprzika.

• Świetna okazja na kontrę gości po błędzie Kamińskiego, jednak zagubił się Łukasz Madej i kolejny raz stracił piłkę!

• Tym razem to Aleksander Kwiek zagrywał do Madeja, jednak kolejny raz podanie to było za mocne i wybiciem od bramki rozpocznie golkiper gospodarzy.

• Długą piłką Dźwigała starał się uruchomić na prawym skrzydle Łukasza Madeja, jednak podanie nie dociera do adresata i od autu na wysokości własnego pola karnego grę rozpocznie Lech Poznań.

• Gajos powstrzymuje w okolicach linii środkowej wychodzącego z kontrą Gergela faulem, jednak nie zostaje ukarany kartką przez sędziego.

• Dośrodkowanie Kwieka z rzutu rożnego, jednak bez zagrożenia dla bramki Buricia. A zawodnikiem który kilka chwil temu uderzał na bramkę Górnika był Marcin Kamiński.

• Szymon Pawłowski wspaniale okiwał dwóch przeciwników w polu karnym i stanął sam przed bramką Górnika, jednak uderzył wprost w Kasprzika! Wspaniała okazja zmarnowana przez byłego piłkarza Zagłębia Lubin!

• Krótkie wykonanie stałego fragmentu gry przez Macieja Gajosa, piłka po dośrodkowaniu trafia do jednego z gospodarzy który oddał mocny strzał, jednak na posterunku był Kasprzik.

• Teraz inicjatywę przejął Górnik, Lech po dobrym początku zdecydowanie spuścił z tonu. Zobaczymy, czy da to przełożenie na bramkę.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Lecha zakończone bardzo niecelnym strzałem Grendela sprzed szesnastki.

• Rzut wolny dla Górnika po faulu Kadara na Adamie Dźwigale, jednak dośrodkowanie zostaje wybite, piłka po raz kolejny zatrzymuje się na pierwszym obrońcy.

• Starają się przycisnąć teraz Lecha goście i rozgrywają piłkę na trzydziestym metrze, jednak nie mają pomysłu, jak przedostać się w pole karne.

• Wreszcie do głosu doszli goście. Gergel dostał w końcu piłkę i zdecydował się na strzał z dystansu, jednak nie czysto trafił w piłkę i jego strzał nie zagroził bramce Buricia.

• Tym razem opanował piłkę Madej, który mógł podać wychodzącemu na czystą pozycję Gergelowi, jednak zdecydował się na solową akcję, by po chwili stracić posiadanie piłki! To była dobra okazja dla gości!

• Górnik miał swoją okazję po rzucie z autu, piłka leciała bardzo długo i nie zdołał jej opanować Łukasz Madej. Piłka tylko odbiła się od zawodnika Górnika i wyszła na aut bramkowy. Od bramki Jasmin Burić.

• Z prawego narożnika pola karnego strzału spróbował Szymon Pawłowski, jednak kolejny raz futbolówkę łapie bramkarz gości.

• Kolejny raz uderza Maciej Gajos, piłka po rykoszecie od jednego z obrońców wylatuje na rzut rożny. Dośrodkowanie jednak nie sprawia większego zagrożenia bramce Kasprzika.

• Niedokładny przerzut na drugą stronę boiska w wykonaniu Ceesaya, ale piłka i tak krąży przy nogach gospodarzy.

• A kibice Lecha prezentują efektowną oprawę z użyciem pirotechniki, która jednak mocno ogranicza widoczność.

• Wciąż napiera Lech, nawet wybicia Kasprzika lądują pod nogami mistrzów Polski. Wciąż bez żadnej groźnej akcji Górnik.

• Drybluje w polu karnym Hamalainen, oddaje piłkę Maciejowi Gajosowi który uderza piekielnie mocno, jednak piłka odbija się od jednego z obrońców Górnika.

• Z ponad trzydziestu metrów szczęścia spróbował Karol Linetty, jednak strzał młodego reprezentanta Polski bez problemów łapie Kasprzik.

• Kolejne dośrodkowanie Gambijczyka, jednak jeszcze słabsze od poprzedniego. Mimo wszystko wciąż przy piłce utrzymuje się Lech Poznań.

• Doskonały rajd Ceesaya, przebiegł całe boisko, po czym podał w pole karne trochę za plecy kolegi i zagrożenie zostało zażegnane przez obrońców gości.

• Bardzo nieudany strzał Ceesaya z dystansu, od bramki rozpocznie Grzegorz Kasprzik.

• Rzut wolny dla Górnika, źle jednak dośrodkował Kwiek i piłkę bez problemów wybił Tetteh.

• Do ataku od pierwszych minut zerwał się Lech Poznań. Teraz jednak poznaniacy tracą piłkę po niedokładnym zagraniu Hamalainena i od autu Górnik Zabrze.

• Gwiżdże sędzia Raczkowski i rozpoczęli od środka mistrzowie Polski!

• "W górę serca, wygra Lech" rozlega się na stadionie.

• Piłkarze wychodzą na murawę w asyście sędziów, za dosłownie kilka minut zaczynamy ostatni dzisiejszy mecz Ekstraklasy!

• Już za kilka minut zaczynamy!

• W dzisiejszym spotkaniu na pewno nie zagra kapitan drużyny mistrza Polski Łukasz Trałka, który skręcił staw skokowy, po stronie gości brakuje doświadczonego Radosława Sobolewskiego.

• W składach obu drużyn dzisiaj raczej bez niespodzianek - trenerzy Maciej Skorża i Leszek Ojrzyński wysyłają do boju swoje najsilniejsze jedenastki.

• Sędzią tego spotkania będzie pan Paweł Raczkowski z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

• Na ławce Górnika Zabrze: Radosław Janukiewicz, Bartosz Kopacz, Mateusz Słodowy, Rafał Kurzawa, Marcin Urynowicz, Armin Cerimagić i Robert Jeż.

• Na ławce Lecha Poznań: Maciej Gostomski, Barry Douglas, Tomasz Kędziora, Darko Jevtić, Dariusz Dudka, Marcin Robak, Dariusz Formella.

• Oto składy obu zespołów!

• Witam, już za niecałą godzinę mecz dwóch drużyn, które bardzo mocno zawodzą od początku sezonu w lidze. Już za chwilę składy Lecha Poznań i Górnika Zabrze, a na to spotkanie zaprasza państwa Piotr Bernaciak.