Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski, Michał Jurek
Młodzi piłkarze Lecha dwukrotnie pokonali w finale MP do lat 19 swoich rówieśników z Krakowa Fot. Anna Kaczmarz
Lech Poznań po raz trzeci w historii (poprzednio 1987, 1995) został mistrzem Polski juniorów (do lat 19) w piłce nożnej. W rewanżowym meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów juniorzy Lecha pokonali w środę we Wronkach Cracovię Kraków 2:0 (1:0) i po 23 latach sięgnęli po mistrzowski tytuł. W pierwszym meczu finałowym podopieczni trenera Krzysztofa Kołodzieja również byli lepsi od „Pasów”, wygrywając w Krakowie 2:0.

W rewanżowym spotkaniu bramki zdobyli: Wiktor Pleśnierowicz (41. Karny) oraz Hubert Sobol (53). W 88. minucie Michał Skóraś nie wykorzystał rzutu karnego posyłając pikę ponad poprzeczką, ale nie miało to wpływu na losy rywalizacji. Krakowianie kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w 87. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Adrian Kajpust.

Lech grał w składzie: Bartosz Mrozek – Szymon Zalewski, Mateusz Skrzypczak, Wiktor Pleśnierowicz (70. Marcin Maćkowiak), Michał Zimmer – Michał Skóraś, Łukasz Norkowski. Eryk Kryg żk (77.Kacper Andrzejewski), Bartosz Bartkowiak, Paweł Tupaj (59.Jakub Kamiński) – Hubert Sobol (81.Filip Szymczak)

Dodajmy, że lechici, jako mistrzowie kraju reprezentować będą Polskę w Młodzieżowej Lidze Mistrzów UEFA.

W środę rozegrano również rewanżowe mecze I rundy baraży o awans do zreformowanej CLJ U19. Polonia 1912 Leszno przegrała na wyjeżdzie z GKS Bełchatów 1:2, a ponieważ w Lesznie padł remis 2:2, do kolejnej rundy awansowali bełchatowianie. Polonia Leszno nie wystąpi w sezonie 2018/2019 w zreformowanej Centralnej Lidze Juniorów U19. Wielkopolskę reprezentować w niej będzie tylko Lech Poznań.

Dodajmy jeszcze, że w finale MP juniorów młodszych (U17), który 27 czerwca zostanie rozegrany w Pruszkowie, Pogoń Szczecin zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Brązowe medale dla Korony Kielce i Śląska Wrocław. Juniorzy młodsi Lecha Poznań, którzy zdobywali tytuły mistrzowskie w czterech ostatnich sezonach sięgali po tytuł – tym razem bez medalu.

Materiał oryginalny: Lech Poznań: Juniorzy Kolejorza mistrzami Polski po 23 latach przerwy. Poznaniacy zagrają w Młodzieżowej Lidze Mistrzów! - Głos Wielkopolski