LUMAR, MAC
Młodzi piłkarze Lecha Poznań znów są liderami swej grupy w CLJ do lat 17
Młodzi piłkarze Lecha Poznań znów są liderami swej grupy w CLJ do lat 17 lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka
Tylko przez tydzień juniorzy młodsi Lecha Poznań nie byli liderami grupy B Centralnej Ligi Juniorów. Po szóstej kolejce zespół trenera Bartosza Bochińskiego powrócił na czoło tabeli wykorzystując porażkę lidera Arki Gdynia w derbach Trójmiasta 2:5 z Lechią w Gdańsku.

obrazek

Lechici w szóstej kolejce też nie zachwycili, ale na boisku w Popowie wygrali z najsłabszym zespołem grupy Chemikiem Bydgoszcz 2:1 (1:1). Poznaniacy w 10. minucie objęli prowadzenie po golu Huberta Szulca, ale goście już w 26. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Fabiana Trynkiewicza i dopiero bramka Maksymiliana Pingota w 66. minucie, zapewnił komplet punktów faworytowi.

Bardzo dobrze zaprezentowały się w tej kolejce dwa pozostałe zespoły z Poznania. AP Reissa wygrała na boisku MOS na Śródce z SI Arką Gdynia 3:0 (1:0). Piłkarze Akademii Reissa już w pierwszej minucie objęli prowadzenie (gol Wiktora Gawła), a po przerwie przypieczętowali zwycięstwo, kiedy na listę strzelców wpisali się Miłosz Gawecki (47) oraz Maciej Jankowski (58).

Niespodziankę sprawiła Warta pokonując wyżej notowaną Pogoń Szczecin 3:0 (2:0). W 10. oraz 20. minucie bramki dla Warty strzelił Eryk Wlaźlak, a wynik dziesięć minut przed końcem ustalił Aleksander Kluczyński.

W tabeli Lech Poznań z dorobkiem 15 punktów o dwa punkty wyprzedza Arkę Gdynia i już o pięć punktów Pogoń Szczecin i AP Reissa. Warta – 7 punktów plasuje się na szóstej pozycji mając trzy punkty przewagi nad zajmującą siódme miejsce SI Arką Gdynia, będącą już w strefie spadkowej. Chemik Bydgoszcz na razie tylko jeden mecz zremisował i pięć spotkań przegrał.

W klasyfikacji strzelców z sześcioma golami prowadzą Patryk Soboczyński (Arka Gdynia), Kacper Urbański (Lechia Gdańsk) i Cyprian Włodarczyk (Pogoń Szczecin). Cztery bramki mają na koncie Wiktor Gaweł (AP Reissa Poznań), Norbert Pacławski (Lech Poznań) oraz Mateusz Sadło (Lechia Gdańsk).

W nadchodzący weekend rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 osiągną półmetek jesiennej części rywalizacji. Wszystkie poznańskie drużyny wystąpią na wyjazdach. Lider Lech Poznań zmierzy się z SI Arką (sobota, godz. 11), AP Reissa grać będzie w Szczecinie z Pogonią (sobota 14), natomiast rywalem Warty będzie wicelider tabeli Arka Gdynia (niedziela, godz. 15). Ponadto Chemik Bydgoszcz podejmować będzie Lechię Gdańsk (niedziela, godz. 12).

Interesujesz się sportem? Tu znajdziesz najciekawsze, najnowsze, najważniejsze informacje: