Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Kolejorz chce rewanżu za puchar

PKO Ekstraklasa, 35. kolejka (gr. mistrzowska)
2020-07-12 17:30

Lech Poznań

3

3 1 połowa

Lechia Gdańsk

2

• Koniec meczu! Lech Poznań pokonuje Lechię Gdańsk (3:2) i awansuje na drugie miejsce w tabeli!

• Karlo Muhar wchodzi, Pedro Tiba schodzi. Dariusz Żuraw broni wynik przy grze o jednego zawodnika więcej...

• CZERWONĄ KARTKĄ UKARANY CONRADO!!!

Brutalnie skosił Wołodymyra Kostewycza, jak trawę na wiosnę. I to jeszcze z ziemią!

• Djordje Crnomarković w ostatniej chwili blokuje Conrado. Gdyby nie on, to mógł być remis!

• Gdańszczanie mają się czego obawiać?

• Filip Marchwiński wchodzi, Dani Ramirez schodzi.

• Miłosz Mleczko na raty broni strzał Karola Fili. Ten bardzo dobrze wystartował do prostopadłego podania Jaroslava Mihalika.

• Ostatnia zmiana w Lechii. W miejsce Omrana Haydary'ego pojawia się Jaroslab Mihalik.

• Christian Gytkjaer zmienia Timura Żamaletdinowa.

• Conrado wchodzi w miejsce Ze Gomesa.

• To nie jest mecz Timura Żamaletdinowa. Kolejny strzał z pola karnego był bardzo nieudany.

• Jakub Moder przejmuje piłkę od Daniego Ramireza. Nie zdołał oddać strzału.

• Maciej Gajos zmienia Jakuba Kałuzińskiego.

• Trochę zdjęć z meczu

• Rzuty rożne w wykonaniu Jakuba Modera nie sprawiły zagrożenia pod bramką gości.

• Ze Gomes na minimalnym spalonym. Czujny był sędzia asystent, który zasygnalizował tę pozycję Krzysztofowi Jakubikowi.

• Łukasz Zwoliński decyduje się na strzał z ostrego kąta i był bardzo bliski powodzenia!

• Omran Haydary na spalonym.

• Przerwa w grze. Mario Maloca zmaga się z urazem.

• W odpowiedzi próbował Łukasz Zwoliński. Nieudana próba.

• Timur Żamaletdinow "przedłuża" podanie Wołodymyra Kostewycza do Jakuba Modera. Jego strzał nie był na pewno taki, jaki by chciał.

• Kapitalny początek drugiej połowy w wykonaniu gdańszczan! To również jego pierwsze trafienie w tym sezonie - pokonuje Miłosza Mleczko, który w tej sytuacji mógł zachować się lepiej!

• GOL DLA LECHII! ZE GOMES!!!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lech - Lechia. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą (3:1) i obecnie są wiceliderem.

• +2' Koniec pierwszej połowy. Lech prowadzi z Lechią (3:1).

• Ależ odpowiedź poznaniaków! Pedro Tiba podaje przed pole karne do Kamila Jóźwiaka, który mocnym (płaskim) uderzeniem tuz przy lewym słupku pokonuje wyciągniętego jak struna Dusana Kuciaka!

• Miłosz Mleczko upomniany żółtą kartką za niesportowe zachowania.

• Uchwycony strzał Rafała Pietrzaka, po którym tor logu zmienił Omran Haydary

• LECH NA DWUBRAMKOWYM PROWADZENIU! KAMIL JÓŹWIAK!!!

• ... goście utrzymali się przy piłce po rzucie wolnym i po zagraniu Rafała Pietrzaka Omran Haydary odpowiednio dostawiając stopę zdobywa swoją premierową bramkę w Ekstraklasie!

• JEST GOL! OMRAN HAYDARY!!!

• Rafał Pietrzak trafia w mur, ale...

• Ze Gomes traci piłkę blisko pola karnego Lecha. Sędzia początkowo puścił grę, ale wrócił do tej sytuacji. Rzut wolny z ok. 25 metrów od bramki Miłosza Mleczko.

• Timur Żamaletdinow z dystansu. Bardzo zła próba Rosjanina.

• Świetne diagonalne zagranie Jakuba Modera do Roberta Gumnego. Ten przyjął piłkę w powietrzu i po ograniu z "siatką" rywala" podaje przed pole karne do Pedro Tiby. Ten w prosty sposób traci piłkę.

• Z kontrą ruszył Timur Zamaletdinow. Podaje w pole karne do Jakuba Kamińskiego, ale w porę zorientował się Rafał Pietrzak.

• Jakub Moder przejmuje piłkę od Jakuba Kamińskiego, po czym uderzył z "dropsztyka" tuż obok prawego słupka! Niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców!

• Poznaniacy wyszli z opresji. Chcieli ruszyć z kontrą, wypuszczając na lewym skrzydle Pedro Tibę, ale podanie było ciut za mocne.

• Jakub Kałuziński podaje w pole karne do Łukasza Zwolińskiego. Ten chciał odegrać piętką, ale trafił w piłkarza Lecha i wywalczył rzut rożny.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Djordje Crnomarković, który ucierpiał w starciu z Michałem Nalepą.

• Goście dążą do strzelenia bramki kontaktowej. Z rzutu rożnego centrował Jakub Kałuziński, ale poznaniacy radzą sobie bez problemu.

• Lech młodzieżą stoi

• Mógł być remis, a tu Kolejorz podwyższa prowadzenie! Ostro bitą piłkę przez Jakuba Modera odbija przed siebie Dusan Kuciak wprost na nogę Roberta Gumnego w taki sposób, że ta wpada do siatki pod "ladę"!

• GOL DLA LECHA! ROBERT GUMNY!!!

• Michał Nalepa "opieczętował" stopę Timura Żamaletdinowa. Żółta kartka nr 8 i nie zagra w następnej kolejce.

• A jednak! Gol nie został uznany! Ze Gomes był na spalonym w momencie zgrywania piłki

• Po krótkim rozegraniu Michał Nalepa zgrywa piłkę głową do Ze Gomesa. Ten wolejem wystawia ją Łukaszowi Zwolińskiemu, który z bliska kieruje do siatki!

Gospodarze protestują, a sędzia zbiega do monitora VAR. Prawdopodobnie był tam spalony!

• Zdaniem sędziego Djordje Crnomarković faulował przy odbieraniu piłki na wyprzedzenie. Ten nie może pogodzić się z decyzją Krzysztofa Jakubika.

• Fatalne zagranie Jarosława Kubickiego o mały włos nie zamieniło się w... asystę przy bramce Timura Żamaletdinowa! Rosjanin przejął piłkę w polu karnym, po czym huknął tuż nad poprzeczką!

• Przeciągnięte dośrodkowanie Rafała Pietrzaka. Miłosz Mleczko wznawia grę od bramki.

• Żółtą kartką upomniany Lubomir Satka za faul.

• Robert Gumny wbiegł w pierwszą linię i podaje piętką do Jakuba Kamińskiego. Jego strzał na raty broni Dusan Kuciak!

• Gol Daniego Ramireza nagrany z trybuny

• Dani Ramirez próbował przedrzeć się środkiem w okolice pola karnego Lechii. Szczęśliwie poradził sobie z nim Jarosław Kubicki i Jakub Kałuziński.

• Bardzo dobre diagonalne zagranie Jakuba Modera na prawe skrzydło. Jakub Kamiński był jednak na spalonym.

• To nie był mocny strzał, ale niezwykle precyzyjny. Hiszpan uderzył przy lewym słupku, złapany na wykroku Dusan Kuciak rzucił się w tym kierunku, ale pozostało mu wyciąganie piłki z siatki!

• GOL DLA LECHA! DANI RAMIREZ!!!

• Robert Gumny podaje przed pole karne do Daniego Ramireza, który został powalony przez Tomasza Makowskiego. Do bramki Lechii niespełna 20 metrów. Może być groźnie.

• Gospodarzom nie wyszło z prawej, to i z lewej strony. Dośrodkowanie Wołodymyra Kostewycza bez adresata.

• W odpowiedzi Jakub Moder w roli prawoskrzydłowego centruje w "szesnastkę" Lechii. Za głęboko i piłkę łapie Dusan Kuciak.

• Szybki przechwyt gdańszczan na lewej stronie i po zagraniu w pole karne Łukasz Zwoliński uderza płasko obok prawego słupka. Sporo jednak brakowało do celu.

• Na gwizdek Krzysztofa Jakubika ze środka zaczynają gospodarze!

• Obie ekipy są już na murawie! Czas na losowanie stron

• Waszym zdaniem kto dzisiaj wygra?

• Jak obie ekipy grały ze sobą w tym sezonie? Pomijając mecz w Pucharze Polski, o którym wspomniałem, komplet punktów zdobywali gospodarze. W Gdańsku Lechia wygrała (2:1), a bramki strzelili Sławomir Peszko i Michał Nalepa, a dla Lecha - tuż przed przerwą - Christian Gytkjaer.

Z kolei w Poznaniu górą był Lech po trafieniach Dusana Kuciaka (samobój) i Filipa Marchwińskiego w ostatnich minutach spotkania.

Jak będzie dzisiaj?

• Wyjściowy skład Lechii z ławką rezerwowych

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 57. punktów. Do drugiego Piasta, który niedawno pokonał u siebie Jagiellonię (2:0), traci 3 "oczka". Piłkarze Dariusza Żurawia mają 3 punkty przewagi nad Śląskiem Wrocław (dzisiaj 2:2 z Pogonią.

Z kolei gdańszczanie, który zgromadzili 52 punkty, są na 6. miejscu. Mają tyle samo punktów co będąca "piętro" wyżej Cracovia, a kolei nad Jagiellonią ma 3 przewagi, a nad Pogonią - 4.

• Wyjściowy skład Lecha wraz z listą rezerwowych. Między słupkami Kolejorza debiutuje Miłosz Mleczko.

• Przed rozpoczęciem warto, kto jeszcze nie miał okazji, przeczytać zapowiedź spotkania

• Na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobory i kłaniam się nisko!

• Ostatnim akcentem 35. kolejki Ekstraklasy przewidzianym na niedzielę jest starcie Lecha Poznań z Lechią Gdańsk. Kilka dni temu obie ekipy spotkały się w półfinale Pucharu, w który po rzutach karnych triumfowali gdańszczanie. Dzisiaj stawką jest nie tylko ligowe zwycięstwo, lecz także - co wynika ze zdobyczy 3 punktów - jest walka o miejsce premiujące grę w eliminacjach do Ligi Europy.

Pierwszy gwizdek Krzysztofa Jakubika już za 20 minut
    .

08.07.2020 poznan gd lech poznan lechia gdansk polfinal puchar polski. glos wielkopolski. fot. grzegorz dembinski/polska press ©Grzegorz Dembinski

Lech Poznań - Lechia Gdańsk. W niedzielę o godz. 17.30 poznański Lech znowu skonfrontuje się z Lechią Gdańsk w meczu 35. kolejki PKO Ekstraklasy. Tą Lechią, która w środę kibicom i piłkarzom Kolejorza sprawiła kolejną traumę. Relacja na żywo live w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE

- W szatni po meczu z Lechią była ogromna złość. Nie było krzyków, ale było widać, że uciekło nam coś, o co mocno walczyliśmy, na czym nam bardzo zależało. Po meczu było duże rozczarowanie i duża złość, ale dzień później w głowie miałem myśl, że za chwilę przyjeżdża tu ta sama Lechia i mam ogromną chęć zrewanżować się za środowe starcie. Mamy przed sobą trzy bardzo ważne mecze w lidze. Ten może być kluczowy, jeśli chodzi o rozstrzygnięcia w tabeli - mówił rozczarowany trener Dariusz Żuraw.

Szkoleniowiec Kolejorza liczy na rewanż w meczu z Lechią i pokazanie, że to środowe starcie to był "nieszczęśliwy wypadek", ale kibicom nie wymaże to z pamięci kolejnego pucharowego dramatu z udziałem Kolejorza. Trener Żuraw odnosił się także do sytuacji w polu karnym z pierwszej połowy meczu z Lechią (możliwy faul na Tymoteuszu Puchaczu) i nie rozumie decyzji panów Musiała i Raczkowskiego (arbiter VAR), bo w ocenie trenera Lechowi należał się rzut karny.

Trener Kolejorza tłumaczył także, że zmianę bramkarza w serii rzutów karnych chciał zrobić szybciej, ale Mickey chciał bronić. Potem zmiana miała zostać dokonana po strzale Kamila Jóźwiaka, ale przed wykonaniem jedenastki przez "Józia" arbiter Tomasz Musiał zalecił roszadę bramkarza i ta przerwa w tym momencie niewątpliwie wpłynęła na strzelca. Dariusz Żuraw dodawał, że rzuty karne były trenowane przed spotkaniem pucharowym.

- Była już wcześniej wyznaczona grupa piłkarzy do serii jedenastek. Z każdym rozmawialiśmy, ale przed samymi karnymi zmieniła się kolejność wykonawców. Pytaliśmy zawodników i to oni sami wybrali, kto będzie strzelał pierwszy, drugi i piąty. Nie tacy piłkarze jak Filip, Dani i Jóźwiak karnych nie strzelali. Taki jest sport, taka jest piłka nożna - kontynuował szkoleniowiec Lecha.

W meczu z Lechią Gdańsk na pewno nie wystąpi Mickey van der Hart, dla którego sezon już się zakończył. Trener na ostatnie trzy mecze będzie wybierał między Karolem Szymańskim (kontrakt do końca sezonu, bez debiutu w pierwszej drużynie) i Miłoszem Mleczko (bez debiutu w pierwszej drużynie).

W tej chwili strata Lechii do podium wynosi pięć punktów, ale w razie wygranej w Poznaniu biało-zieloni traciliby do Lecha dwa punkty, a tak naprawdę trzy, bo na koniec sezonu muszą mieć punkt więcej, aby być wyżej w tabeli.

Trener Piotr Stokowiec ostatnio odważnie rotuje składem i tego będzie można spodziewać się także w niedzielę. W bramce powinien pojawić się Dusan Kuciak, w środku pola szansę może dostać Kristers Tobers, a od pierwszej minuty powinni wystąpić Conrado na skrzydle oraz w ataku Łukasz Zwoliński.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV i ONLINE

Mecz Lecha z Lechią odbędzie się w niedzielę 12 lipca o godz 17:30. Transmisja w Canal+ Premium, Canal+ 4K Ultra oraz Canal+ Sport 3. Komentują Adam Marchliński oraz Tomasz Wieszczycki. Gdzie obejrzeć mecz w internecie? Wystarczy założyć konto na canalplus.com i zarejestrować kartę płatniczą. Przez pierwszy miesiąc oferta jest bezpłatna. Tekstowa relacja na żywo z meczu Lech - Lechia w GOL24.pl. Zapraszamy!