Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Lech Poznań

0

Lechia Gdańsk

1

• Koniec spotkania! Lechia wróciła na fotel lidera, wygrywając w Poznaniu pierwszy raz od 52 lat. Czy to koniec Djurdjevicia w roli szkoleniowca Lecha? Będziemy nasłuchiwać głosów z Bułgarskiej. Być może sądny dzień już w poniedziałek.

• Lech miał dwa rzuty rożne z rzędu. Nic z tego nie wynikło.

• Nalepa wybija na róg. Dośrodkowywał właśnie Tomczyk. Sędzia doliczył cztery minuty.

• Jeszcze Tomczyk za Amarala.

• Dioni zablokowany przez Mladenovicia. Świetnie w sektorze gości bawią się sympatycy biało-zielonych.

• Kartka dla Tiby za gesty w kierunku sędziego. Przedtem faulował Sobiecha.

• Makowski za Haraslina. Więcej zmian w Lechii nie będzie.

• Kostewycz nabił rękę Nunesa? Raczej nie. Przypadkowa sytuacja w polu karnym.

• Mladenović dał się sfaulować. Wychodzi boiskowe doświadczenie w tych ostatnich, trudnych dla Lechii minutach.

• Flavio celnie, ale Burić radzi sobie z tą próbą.

• Fila wbiegł w pole karne, ale nikt nie nabiegł na jego zagranie. Lech traci kolejne minuty. I siły, bo za Lechią musi biegać.

• Nieeeeeee. Gajos z wolnego. Mur minął, ale poprzeczkę też. Strzał niecelny.

• Zablokowany strzał Kubickiego. Wcześniej źle zachował się Sobiech, który dostał naprawdę dobrą piłkę od Haraslina. To wtedy trzeba było uderzyć.

• ALEŻ BLISKO! Lechia rozpędzona na lewym boku. Haraslin wbiega z piłką do środka, oddaje strzał, lecz Burić jest na posterunku!

• Fila wchodzi za Michalaka. Lechia chce uspokoić sytuację na prawym boku.

• Lech oddał do tej pory więcej strzałów, ale większość z nich okazała się niecelna (albo niegroźna). Ostatnie 20 minut Djurdjevicia w roli szkoleniowca tego zespołu?

• Beznadziejne dośrodkowanie Jevticia. Piłkę złapał ktoś z dziesiątego rzędu tzw. "Kotła", czyli trybuny, z której prowadzony jest doping.

• I jeszcze Dioni za Wasielewskiego.

• Jevtić za Jóźwiaka.

• Araka zmienił Sobiech. Bardzo dobra godzina w wykonaniu tego napastnika.

• Kartkę obejrzał teraz Gumny.

• Gumny do Amarala, który wygrywa wprawdzie pojedynek z Nalepą, lecz głową uderza obok lewego słupka. Wynik wciąż bez zmian. Za chwilę roszady w Lechu? Coś trzeba zmienić - to pewne.

• Odnotujmy strzał Nunesa, wszak był celny. Co ciekawe, przed meczem ten Portugalczyk odśpiewał z kolegami nasz hymn.

• Kiepska frekwencja jak na taki hit - na widowni jest niewiele ponad 8 tys. osób:

• FLAVIO! Naciska go Tiba, ale jest strzał. Ważna obrona Buricia, który uratował Lecha przed utratą drugiej bramki.

• Wasielewski wrzuca, Jóźwiak zamyka główką. Znowu niecelnie.

• Goutas brzydko sfaulowany przez Araka. Jest kartka.

• Aaaarak! Napastnik Lechii wyskoczył wysoko w powietrze. Futbolówkę sięgnął głową, lecz próba okazała się niecelna.

• Jeszcze bez zmian w obu drużynach. Lechia nie miała kłopotu z wygraniem pierwszych piłek. Przy linii dobrze pracuje Flavio.

• No to gramy dalej. Od środka goście z Gdańska.

• Jeszcze okazja dla gospodarzy, ale nieczysto kopnął Jóźwiak. Koniec pierwszej odsłony. Lechia dzięki trafieniu Flavio Paixao prowadzi z Lechem. Czyżby zanosiło się na pierwsze zwycięstwo w Poznaniu od 52 lat? Za kwadrans wracamy na drugą odsłonę.

• Sędzia Stefański podbiegł do ławki Lechii, żeby uspokoić Stokowca albo kogoś z jego sztabu. W każdym razie apel kierował do samego trenera.

• Kartka dla Mladenovicia. Przy linii bocznej cierpi Gumny.

• Lechia sprawia wrażenie drużyny zorganizowanej. Lech - wprost przeciwnie.

• Ajjj. Arak o metr spóźniony do wrzutki od Augustyna.

• Amaraaaal! Ważna interwencja Alomerovicia, który wybił na róg. Kilka minut wcześniej w bandy wpadł natomiast Mladenović, ale na szczęście nic mu się nie stało:

• Doprawdy bardzo dobrze prezentuje się Arak. Tym razem zagrał na ścianę - oczywiście skutecznie. Lechia nie skończyła jednak akcji strzałem.

• Lechia mądrze się przesuwa. Jest też doskok i odbiór. Haraslin wyczekuje swojego momentu.

• Amaral z rzutu wolnego. Piłka uderzona technicznie, ale przechodzi obok prawego słupka.

• Zaskoczenie? A skądże. Lechia przeprowadza akcję na prawej stronę. Arak odgrywa do Flavio, który uderzeniem z woleja, ze słabszej nogi nie daje szans Buriciowi. Dziewiąty gol Portugalczyka w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Ależ bramka Flavio!

• Ponownie Flavio. Tym razem zauważył wysuniętego Buricia i postanowił go przelobować. Niecelny strzał.

• Flavio z dystansu. Tak jak Tiba - do rąk bramkarza. Pochwalić trzeba Araka, bo gra z zespołem.

• Celna próba Tiby. Nie mogła ona jednak zaskoczyć Alomerovicia. Lech generalnie ma problemy z komunikacją. Dwie akcje mógł skończyć lepiej, gdyby piłkarze się dogadali.

• Uwaga! Okazja dla Lechii. Arak mocno zagrał do Haraslina, a ten uderzył podobnie jak Gytkjaer - obok bramki.

• Ostatnie ostrzeżenie dla Tiby. Faulem zatrzymał akcję Haraslina. Na Słowaku wiele rywali łapie kartki.

• Szansa dla Lecha. Wasielewski płasko zagrywa w pole karne. Tam nabiega Gytkjaer, ale uderza obok lewego słupka. Jęk zawodu na trybunach.

• Dwa-trzy podania i strata, dwa-trzy podania i strata... Na razie sporo niedokładności z obu stron.

• Michalak dorzuca piłkę w kierunku Araka. Walka o futbolówkę w szesnastce zakończona zwycięstwem jednego z obrońców Lecha.

• Pierwsze dośrodkowanie Gumnego zablokowane. Aut.

• Dobre zachowanie Kostewycza. Nie dał się kiwnąć w efekcie czego Michalak wyjechał za końcową linię i piłkę znów ma Lech.

• Lech na razie dość nerwowo. Tym razem nieudana próba zagrania na skrzydło do Jóźwiaka. Od autu wznowili przyjezdni.

• Wysoko ustawiona Lechia. Pierwsza próba przebicia się pod polem karnym, ale Goutas naprawia swój błąd. Później pada jeszcze Arak. Faulu nie ma.

• Na trybunach selekcjoner Jerzy Brzęczek. Zaczynamy! Od środka gospodarze.

• Gospodarze na niebiesko-biało, goście w szarym komplecie. Wszyscy piłkarze (oraz sędziowie) wychodzą z tunelu z szalikami "Polska". To oczywiście jeden z elementów świętowania 100-lecia niepodległości.

• W sektorze gości jest spora grupa sympatyków biało-zielonych. Lech w ustawieniu 4-3-3, Lechia uskuteczni klasyczne 4-4-2.

• Odgrywany jest hymn Lecha, a za moment wybrzmi Mazurek Dąbrowskiego. Jest chłodno, ale da się wytrzymać.

• Kibice powoli zajmują miejsca. "Kolejorz" raz jeszcze bez Macieja Makuszewskiego, który ma problem z barkiem.

• W składzie gości brakuje kontuzjowanego Patryka Lipskiego:

• Ale na Lechię nałożona została dodatkowa presja. Jeżeli nie wygra to nie wróci na fotel lidera, bo wczoraj swój mecz wygrała Legia. W Poznaniu biało-zielonym idzie bardzo kiepsko; nie wygrali tutaj od przeszło 50 lat!

• Nastroje w Lechii są zupełnie inne. Drużyna jest po kolejnych wygranych derbach Trójmiasta. W 90 minucie decydującą bramkę zdobył kapitan Flavio Paixao, który rozgrywa świetną rundę.

• W poprzedniej kolejce Lech przegrał aż 0:3 z Pogonią Szczecin. Ustawienie na dzisiaj:

• Pytanie aktualne w Lechu: przez kłopoty przechodzimy z Ivanem Djurdjeviciem czy z kimś innym? Trenerów zmienili już we wspomnianej Legii, Zagłębiu Sosnowiec, Zagłębiu Lubin oraz Wiśle Płock...

• Już dawno z Lechem nie było tak źle. W tygodniu odpadł z Pucharu Polski, przegrywając z Rakowem Częstochowa 0:1. W lidze zajmuje dopiero siódme miejsce ze stratą sześciu punktów do liderującej Legii Warszawa. To dużo, zważywszy że mistrz kraju przed chwilą też przechodził potężny kryzys.

• Pozostało nam pół godziny do najlepiej zapowiadającego się meczu 14. kolejki. Po jednej stronie rozbity Lech, po drugiej - rozpędzona Lechia. Przy Bułgarskiej może wydarzyć się wszystko!

Bartosz Głąb

1/3
przejdź do galerii

©Karolina Misztal

Lech - Lechia ONLINE. W hicie 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy przy Bułgarskiej Lech Poznań zmierzy się z Lechią Gdańsk. Gospodarze po odpadnięciu z Pucharu Polski będą chcieli udowodnić, że stać ich na więcej, natomiast Lechia będzie chciała odzyskać fotel lidera tabeli, który straciła wczoraj na koszt Legii Warszawa. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 18:00

Mecz Lech Poznań - Lechia Gdańsk ONLINE

W środku tygodnia Lech Poznań odpadł z rozgrywek Pucharu Polski przegrywając na wyjeździe z rewelacją Fortuna 1. Ligi, Rakowem Częstochowa 0:1. "Kolejorz" został całkowicie zdominowany przez pierwszoligowego przeciwnika i zasłużenie przegrał to spotkanie.
Coraz głośniej zaczyna się mówić, czy pozostawienie Ivana Djurdjevicia w roli szkoleniowca poznaniaków to na pewno dobre rozwiązanie. Drużyna pod jego wodzą miała odznaczać się przede wszystkim walką i pozostawieniem serca na boisku, jednak do tej pory próżno szukać zarówno jednego jak i drugiego w grze "Kolejorza".

Jeśli chodzi o Lechię, wczoraj straciła pozycję lidera LOTTO Ekstraklasy na rzecz Legii Warszawa, która rozbiła Górnika Zabrze. Lechiści są podbudowani derbowym zwycięstwem z zawsze groźną Arką Gdynia, bo ostatnie spotkania pozostawiały wiele do życzenia. Lechia po bardzo dobrym okresie letnim, zwłaszcza w sierpniu, później zaczęła grać w kratkę, a mimo to cały czas utrzymuje bardzo wysoką pozycję w lidze. W Poznaniu o zwycięstwo będzie bardzo ciężko, ale wcale nie jest ono niemożliwe i na pewno Lechia będzie o nie walczyć, by znów wrócić na fotel lidera.

W poprzednim sezonie oba zespoły mierzyły się dwukrotnie i w każdym z tych spotkań padało dużo bramek. Najpierw w październiku zeszłego roku w Gdańsku padł remis 3:3. Dla Lecha bramki zdobyli wtedy Maciej Gajos, Christian Gytkjaer i Maciej Makuszewski, a dla Lechii trafiali Błażej Augustyn, Marco Paixao i samobójcze trafienie zanotował Emir Dilaver. W rewanżowym pojedynku w połowie marca w Poznaniu "Kolejorz" wygrał pewnie 3:0 po golach Łukasza Trałki, Christiana Gytkjaera i Darko Jevtića. Oby dzisiejsze spotkanie również przysporzyło wielu emocji.

Lech Poznań - Lechia Gdańsk: kto wygra mecz Ekstraklasy?

NIE ZAGRAJĄ

Lech Poznań: Pleśnierowicz, Makuszewski, Cykwa, Vujadinović (kontuzje);

Lechia Gdańsk: Peszko (dyskwalifikacja).

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Lech Poznań: Burić - Kostewych, De Marco, Rogne, Goutas, Gumny - Jóźwiak, Tiba, Trałka, Amaral - Gytkjaer;

Lechia Gdańsk: Alomerović - Mladenović, Augustyn, Nalepa, Nunes - Haraslin, Wolski, Łukasik, Kubicki, Michalak - Paixao.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

LECH POZNAŃ
Raków Częstochowa - Lech Poznań 1:0 (1/16 Pucharu Polski)
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Lech Poznań - Korona Kielce 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Lech poznań 2:2 (LOTTO Ekstraklasa)
Lech Poznań - Miedź Legnica 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)

LECHIA GDAŃSK
Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Lechia Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:0 (LOTTO Ekstraklasa)
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 1:1 k. 4:5 (1/32 Pucharu Polski)

SĘDZIA - Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Lech Poznań - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Transmisję ze spotkania 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań - Lechia Gdańsk od 17:55 przeprowadzi CANAL+ HD. Mecz prosto ze stadionu przy Bułgarskiej skomentują Rafał Dębiński i Krzysztof Przytuła. Wstęp do meczu rozpocznie się o 17:30. Relacja LIVE w GOL24.

Wrestler, DJ, pomocnik egzorcysty. Co robią byli piłkarze?